Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Age of Pirates II: City of Abandoned Ships (PC)

Age of Pirates II: City of Abandoned Ships PC

Sea Dogs: City of Abandoned Ships

City of Abandoned Ships to gra z gatunku role-playing, stworzona przez rosyjską grupę Seaward.ru. Produkcja wydana pod sztandarem korporacji Akella tak, jak wiele innych tytułów z logiem tej firmy, traktuje o życiu XVII-wiecznych żeglarzy.

RPG | TPP | piraci | RPG akcji

PC Windows
Okładka Age of Pirates II: City of Abandoned Ships (PC)

producent: Seaward.ru

wydawca: Akella

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28listopada2007

2listopada2018

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

City of Abandoned Ships to gra z gatunku role-playing, stworzona przez rosyjską grupę Seaward.ru. Produkcja wydana pod sztandarem korporacji Akella tak, jak wiele innych tytułów z logiem tej firmy, traktuje o życiu XVII-wiecznych żeglarzy.

Opisywane RPG pozwala nam wcielić się zarówno w osobnika stojącego po właściwej stronie prawa, jak i w gardzącego wszelkimi zasadami pirata. Wybranie pierwszej opcji wiąże się z kontrolowaniem postaci kapitana statku, pływającego pod banderą Francji, Anglii, Hiszpanii lub Holandii. Decyzja o zostaniu piratem nie determinuje co prawda podporządkowania się danemu państwu, ale również umożliwia uzyskanie statusu żywej legendy siedmiu mórz i podbicie odległych od Europy terytoriów pokroju Kuby, Jamajki, Belize czy Bermudów.

Eksploracja nowo poznanych obszarów wiąże się częstokroć z najeżdżaniem i plądrowaniem portów, a także poszukiwaniem skarbów ukrytych na terenie obu Ameryk. Zadania te są zazwyczaj bardzo ryzykowne, ale stanowią jednocześnie część historycznych misji, przygotowanych dla graczy przez autorów projektu. W skład czekających na klientów wyzwań wchodzą ponadto pojedynki szermiercze, bitwy morskie, ulepszanie okrętów oraz związane z nimi abordaże.

Jak każde rasowe RPG, dziecko studia Seaward.ru zawiera system rozwoju postaci, który w tym przypadku opisany został skrótem P.I.R.A.T.E.S, charakteryzującym m.in. takie cechy, jak energia, wytrzymałość i talent naszego podopiecznego. Rozwijanie umiejętności bohatera jest możliwe dzięki wydawaniu na nie punktów doświadczenia, zdobytych w trakcie wykonywania questów. Tyczy się to zarówno zadań głównych, jak i pobocznych.

Pomimo tego, że fabuła City of Abandoned Ships w wielu momentach porusza problemy istniejące w rzeczywistości i odnosi się do realnych postaci (gubernatora Colonela Thomasa Lyncha i Thomasa Modyforda), w grze można doszukać się również wątków fikcyjnych, związanych chociażby z wydarzeniami w południowoamerykańskiej dżungli. Wśród innych, ciekawych lokacji, warto wymienić także kompleksy jaskiń, jakie dane nam jest zwiedzać podczas podróży po Karaibach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 319 głosów czytelników.

Gry podobne do Age of Pirates II: City of Abandoned Ships

Wymagania wiekowe Age of Pirates II: City of Abandoned Ships

16+

Wymagania sprzętowe Age of Pirates II: City of Abandoned Ships

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza)
  • 7.2 GB HDD
  • Windows XP
Najciekawsze modyfikacje (25/07/11)

wiadomość25 lipca 2011

„Najciekawsze modyfikacje” to regularnie publikowany wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jeśli uważacie, że coś pominięto, nie krępujcie się i dajcie znać w komentarzach.

Zapowiedziano grę City of Abandoned Ships

wiadomość17 listopada 2007

Miłośnicy gier o tematyce korsarskiej z pewnością ucieszą się na wiadomość o tym, że trwają prace nad kolejną tego typu produkcją. Gra City of Abandoned Ships powstaje w rosyjskim studiu Seaward.ru i ukaże się nakładem firmy Akella.