Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Age of Pirates II: City of Abandoned Ships (PC)
OkładkaAge of Pirates II: City of Abandoned Ships (PC)

Age of Pirates II: City of Abandoned Ships PC

Sea Dogs: City of Abandoned Ships

City of Abandoned Ships to gra z gatunku role-playing, stworzona przez rosyjską grupę Seaward.ru. Produkcja wydana pod sztandarem korporacji Akella tak, jak wiele innych tytułów z logiem tej firmy, traktuje o życiu XVII-wiecznych żeglarzy.

RPG | TPP | piraci | RPG akcji

Age of Pirates II: City of Abandoned Ships Premiera PC

28listopada2007

Steam

2listopada2018

producent: Seaward.ru wydawca: Akella Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Age of Pirates II: City of Abandoned Ships

Piraci z Karaibów

Age of Pirates: Opowieści z Karaibów

Sea Dogs II

City of Abandoned Ships to gra z gatunku role-playing, stworzona przez rosyjską grupę Seaward.ru. Produkcja wydana pod sztandarem korporacji Akella tak, jak wiele innych tytułów z logiem tej firmy, traktuje o życiu XVII-wiecznych żeglarzy.

Opisywane RPG pozwala nam wcielić się zarówno w osobnika stojącego po właściwej stronie prawa, jak i w gardzącego wszelkimi zasadami pirata. Wybranie pierwszej opcji wiąże się z kontrolowaniem postaci kapitana statku, pływającego pod banderą Francji, Anglii, Hiszpanii lub Holandii. Decyzja o zostaniu piratem nie determinuje co prawda podporządkowania się danemu państwu, ale również umożliwia uzyskanie statusu żywej legendy siedmiu mórz i podbicie odległych od Europy terytoriów pokroju Kuby, Jamajki, Belize czy Bermudów.

Eksploracja nowo poznanych obszarów wiąże się częstokroć z najeżdżaniem i plądrowaniem portów, a także poszukiwaniem skarbów ukrytych na terenie obu Ameryk. Zadania te są zazwyczaj bardzo ryzykowne, ale stanowią jednocześnie część historycznych misji, przygotowanych dla graczy przez autorów projektu. W skład czekających na klientów wyzwań wchodzą ponadto pojedynki szermiercze, bitwy morskie, ulepszanie okrętów oraz związane z nimi abordaże.

Jak każde rasowe RPG, dziecko studia Seaward.ru zawiera system rozwoju postaci, który w tym przypadku opisany został skrótem P.I.R.A.T.E.S, charakteryzującym m.in. takie cechy, jak energia, wytrzymałość i talent naszego podopiecznego. Rozwijanie umiejętności bohatera jest możliwe dzięki wydawaniu na nie punktów doświadczenia, zdobytych w trakcie wykonywania questów. Tyczy się to zarówno zadań głównych, jak i pobocznych.

Pomimo tego, że fabuła City of Abandoned Ships w wielu momentach porusza problemy istniejące w rzeczywistości i odnosi się do realnych postaci (gubernatora Colonela Thomasa Lyncha i Thomasa Modyforda), w grze można doszukać się również wątków fikcyjnych, związanych chociażby z wydarzeniami w południowoamerykańskiej dżungli. Wśród innych, ciekawych lokacji, warto wymienić także kompleksy jaskiń, jakie dane nam jest zwiedzać podczas podróży po Karaibach.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 320 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Age of Pirates II: City of Abandoned Ships: 16+

Age of Pirates II: City of Abandoned Ships Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza)
  • 7.2 GB HDD
  • Windows XP