Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Against the Moon (PC)
OkładkaAgainst the Moon (PC)

Against the Moon PC

Osadzona w postapokaliptycznym świecie produkcja z pogranicza gier strategicznych, roguelike’ów i karcianek. W Against the Moon prowadzimy do boju trójkę bohaterów, toczymy turowe starcia z przeciwnikami i stopniowo przejmujemy kontrolę nad kolejnymi sektorami mapy.

Strategiczne | science fiction | turowe | roguelike | postapokalipsa | taktyczne | elementy RPG | 2D | karciane | indie

Against the Moon Premiera PC

24września2020

Steam

24września2020

producent: Code Heretic wydawca: Black Tower Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Against the Moon

Slay the Spire

Hearthstone

Nowhere Prophet

Against the Moon jest hybrydą gatunkową, której twórcom przyświecała idea zawarcia w jednej grze wszystkich rozwiązań lubianych przez graczy. W efekcie otrzymaliśmy produkcję z pogranicza gier strategicznych, roguelike'ów oraz karcianek. Tytuł został opracowany przez niezależne studio Code Heretic, a jego wydaniem zajęła się firma Black Tower.

Fabuła

Against the Moon zabiera nas w podróż do postapokaliptycznego uniwersum, w którym ludzkość znalazła się na granicy upadku. Stworzone przez nią potwory znane jako Furos przejęły kontrolę nad niemal całą planetą; ci, którym udało się przetrwać, schronili się w mieście Arx ulokowanym w starożytnej cytadeli. Ich ostatnią nadzieją stali się Ultori – posiadający nadludzkie cechy herosi, którzy jako jedyni mają szansę stawić czoła hordom bestii i wyzwolić świat spod ich panowania.

Mechanika

W Against the Moon zabawa toczy się na mapie podzielonej na sektory, które musimy przejmować, chcąc zdobyć zasoby niezbędne do zwiększenia potencjału bojowego miasta Arx. Jak nietrudno się domyślić, w stopniowym odzyskiwaniu kontroli nad światem przeszkadzają nam adwersarze, a starcia z nimi stanowią filar rozgrywki.

Potyczki, podczas których akcję obserwujemy z boku, toczą się w trybie turowym, na arenach pokrytych siatką kwadratowych pól. Do walki prowadzimy trzyosobową drużynę herosów, przy czym każdy z nich posiada unikalne zdolności bojowe, dedykowany arsenał oraz odrębny zestaw jednostek, które może przyzwać na pole bitwy. W miarę postępów odblokowujemy kolejnych Ultori i zdobywamy karty, które zapewniają nam dostęp nie tylko do coraz potężniejszych umiejętności, lecz również do nowych podkomendnych protagonistów. Dodatkowo każda z nich może zostać ulepszona na jeden z dwóch sposobów, co znacznie poszerza wachlarz dostępnych możliwości taktycznych. Jest to o tyle ważne, że z czasem na naszej drodze stają coraz silniejsi oponenci stosujący różne zagrania pokroju teleportacji, atakowania znienacka bądź przemiany w znacznie potężniejsze stwory.

Tryby gry

Na Against the Moon składają się trzy warianty rozgrywki. Pierwszym z nich jest tryb fabularny pozwalający nam prześledzić losy rozpaczliwej walki ludzkości o odzyskanie kontroli nad światem. Drugim jest tryb roguelike, gdzie rozgrywka koncentruje się na przejmowaniu kolejnych sektorów generowanej proceduralnie mapy, gromadzeniu surowców i stawianiu czoła wrogom. Listę zamykają polowania na potwory, które jak wskazuje nazwa, polegają na walce z coraz potężniejszymi przeciwnikami.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry Against the Moon została utrzymana w przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce.

Tryb gry: single player  

Against the Moon cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Against the Moon: 12+

Against the Moon Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 64-bit