Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4WWWiOSAND
Okładka AdVenture Capitalist (PC)

AdVenture Capitalist

Nieskomplikowana gra zręcznościowo-ekonomiczna, w której zabawa polega na dokonywaniu kolejnych inwestycji. Za zarobione pieniądze zatrudniamy menadżerów, ulepszamy posiadane już biznesy itd. Wszystko po to, by dorobić się ogromnej fortuny.

Strategiczne | ekonomiczne | casual | zagraj za darmo | 2D | elementy strategiczne | indie | clicker

Okładka AdVenture Capitalist (PC)

data premiery gry:

30maj2014

WWW

18lut2015

iOS

22lut2015

AND

30mar2015

PC

16sie2016

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

AdVenture Capitalist to nieskomplikowana darmowa aplikacja, pozwalająca wcielić się w inwestora, którego zadaniem jest oczywiście dorobienie się olbrzymiej fortuny, liczonej w miliardach dolarów. Za projekt odpowiada studio Hyper Hippo, które stworzyło kilka innych produkcji, w tym Mech Mice Tactics, I Eat Bananas czy też Rain Drop.

Zabawa polega na inwestowaniu w kolejne interesy i rozwijaniu już posiadanych biznesów. Przygoda jednak zaczyna się od sprzedawania lemoniady - dopiero po zarobieniu pierwszych pieniędzy stać nas na dalszy rozwój. Z biegiem czasu dochodzimy jednak do momentu, w którym sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z kolejnymi inwestycjami, więc zatrudniamy menadżerów, zarabiających dla nas pieniądze nawet wtedy, gdy gra jest wyłączona.

Prosta rozgrywka uzupełniana jest przez minimalistyczną oprawę graficzną, którą opiera się w zasadzie tylko na wyświetlaniu pól z nazwami kolejnych interesów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 82 głosów czytelników.

Gry podobne do AdVenture Capitalist

Wymagania wiekowe AdVenture Capitalist

odpowiednia dla każdego wieku

Klikery – parodia, która przerodziła się w nowy gatunek gier
Klikery – parodia, która przerodziła się w nowy gatunek gier

wiadomość18 września 2015

W ciągu ostatnich dwóch lat wyrósł nam nowy gatunek gier komputerowych. Niesamowicie uzależniające, szaleńczo popularne „klikery” wyróżniają się jedną cechą szczególną: same się przechodzą.

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. AdVenture Capitalist, Crossy Road i Kingdom Rush Origins)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. AdVenture Capitalist, Crossy Road i Kingdom Rush Origins)

wiadomość2 lipca 2015

Witajcie w następnej odsłonie serii omawiającej najciekawsze aktualizacje, jakie w minionym tygodniu otrzymały gry mobilne. Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak AdVenture Capitalist, Crossy Road, Kingdom Rush Origins, Kingsroad czy The World Ends with You: Solo Remix.

PC
WWW
iOS
AND
PS4