Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCWWWPS4iOSAND
Okładka AdVenture Capitalist (PC)
OkładkaAdVenture Capitalist (PC)

AdVenture Capitalist

Nieskomplikowana gra zręcznościowo-ekonomiczna, w której zabawa polega na dokonywaniu kolejnych inwestycji. Za zarobione pieniądze zatrudniamy menadżerów, ulepszamy posiadane już biznesy itd. Wszystko po to, by dorobić się ogromnej fortuny.

Strategiczne | ekonomiczne | casual | zagraj za darmo | 2D | elementy strategiczne | indie | clicker

Kolekcja gier
Obserwuj grę

AdVenture Capitalist Premiera

30maj2014

WWW

18lut2015

iOS

22lut2015

AND

30mar2015

PC

16sie2016

PS4

Gry podobne do AdVenture Capitalist

Cookie Clicker

AdVenture Communist

Clicker Heroes

AdVenture Capitalist to nieskomplikowana darmowa aplikacja, pozwalająca wcielić się w inwestora, którego zadaniem jest oczywiście dorobienie się olbrzymiej fortuny, liczonej w miliardach dolarów. Za projekt odpowiada studio Hyper Hippo, które stworzyło kilka innych produkcji, w tym Mech Mice Tactics, I Eat Bananas czy też Rain Drop.

Zabawa polega na inwestowaniu w kolejne interesy i rozwijaniu już posiadanych biznesów. Przygoda jednak zaczyna się od sprzedawania lemoniady - dopiero po zarobieniu pierwszych pieniędzy stać nas na dalszy rozwój. Z biegiem czasu dochodzimy jednak do momentu, w którym sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z kolejnymi inwestycjami, więc zatrudniamy menadżerów, zarabiających dla nas pieniądze nawet wtedy, gdy gra jest wyłączona.

Prosta rozgrywka uzupełniana jest przez minimalistyczną oprawę graficzną, którą opiera się w zasadzie tylko na wyświetlaniu pól z nazwami kolejnych interesów.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 85 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe AdVenture Capitalist: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
WWW
iOS
AND
PS4