Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Dizzy - seria gier

Fantastic Dizzy
Fantastic Dizzy

Przygodowe 21 kwietnia 1991

Fantastic Dizzy to pierwsza i zarazem ostatnia próba wejścia jajowatego bohatera na rynek konsol (począwszy od NES). Z tego też powodu, Codemasters postanowił uwzględnić w tym produkcie większość pomysłów, jakie przewijały się przez kilka lat w grach z Dizzym w roli głównej.

PC

Dizzy: Prince of the Yolkfolk
Dizzy: Prince of the Yolkfolk

Zręcznościowe 5 maja 1990

Prince of the Yolkfolk to klasyczna platformówka z silnie zaznaczonymi wątkami przygodowymi, traktująca o przygodach jajowatego stworka, szukającego sposobu by uratować ukochaną.

PC

Bubble Dizzy
Bubble Dizzy

Zręcznościowe 3 maja 1990

Gra zręcznościowa z tytułowym jajkiem w roli głównej. Zadaniem gracza jest wydostać się z dna oceanu na powierzchnię, pokonać kapitana Blackhearta i oddać wykradziony naszyjnik ukochanej.

PC

Fantasy World Dizzy
Fantasy World Dizzy

Akcji 4 kwietnia 1990

Zaks po raz kolejny przypomniał o sobie. Tym razem celem czarnoksiężnika stał się troll Rockwart, który pod wpływem uroku przeszedł na stronę zła i na polecenie swojego nowego pana porwał ukochaną naszego bohatera, piękną Daisy. Oczywiście zadaniem gracza, który po raz kolejny wcieli się w rolę Dizzy’ego, jest odnaleźć życiową partnerkę i tym samym, zniweczyć plany czarnoksiężnika...

PC

Magicland Dizzy
Magicland Dizzy

Zręcznościowe 12 października 1989

Kolejna opowieść o sympatycznym jajowatym stworku. Tym razem Dizzy musi odczarować swoich przyjaciół i pozbyć się złego czarnoksiężnika Zaksa.

PC

Dizzy: The Ultimate Cartoon Adventure
Dizzy: The Ultimate Cartoon Adventure

Akcji 12 maja 1987

Oryginalna, pierwsza część przygód jajowatego stworka, napisana pierwotnie dla komputerów ZX Spectrum przez dwóch braci, ukrywających się pod pseudonimem Oliver Twins. Akcja gry przenosi nas do małej wioski w pobliżu Katmandu, której mieszkańcy są pod wpływem zaklęcia, rzuconego przez złego czarnoksiężnika Zaksa. Zadaniem Dizzy'ego będzie odnalezienie składników mikstury, potrzebnej do ostatecznego pozbycia się maga.

PC