Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Nidhogg - seria gier

Nidhogg 2
Nidhogg 2

Akcji 15 sierpnia 2017

Kontynuacja produkcji Marka "Messhofa" Essena z 2014 roku. Nidhogg 2 to gra akcji koncentrująca się na pojedynkach jeden na jednego, rozgrywanych na dużych, wielopoziomowych arenach przypominających lokacje z klasycznych platformówek. Tytuł pozwala zarówno na zabawę ze sztuczną inteligencją, jak i rywalizowanie z innymi graczami na wspólnym ekranie bądź przez Internet. Podobnie jak w poprzedniczce, jeden celny atak najczęściej wystarcza do zabicia rywala, lecz w mechanice rozgrywki znalazła się także spora liczba nowości. Rozszerzeniu uległ arsenał dostępnych broni, a do znanych już mieczy (którymi możemy rzucać lub walczyć wręcz) dołączyły m.in. łuki oraz topory. W trakcie zabawy wykorzystujemy nowe typy ataków, np. dobijanie leżących nieprzyjaciół. Przygotowano też więcej map o dużym stopniu interaktywności, co zapewnia graczom więcej możliwości eliminowania wrogów.

PCPS4XONESwitch

Nidhogg
Nidhogg

Zręcznościowe 13 stycznia 2014

Wielokrotnie nagradzana niezależna gra zręcznościowa, w której wcielamy się w rolę szermierza i próbujemy przedostać się na drugą stronę planszy, pokonując w bezpośrednich pojedynkach swojego przeciwnika. Tytuł pozwala na zabawę zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, jak i w multiplayerze przez Internet lub na wspólnym ekranie.

PCPS4PSV