Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Relentless / Little Big Adventure - seria gier

Little Big Adventure: Enhanced Edition
Little Big Adventure: Enhanced Edition

Przygodowe 20 października 2015

Odświeżona wersja klasycznej, izometrycznej przygodówki akcji z 1994 roku, znanej także pod amerykańskim tytułem Relentless: Twinsen’s Adventure. Akcja gry toczy się na odległej planecie Twinsun, rządzonej przez despotycznego dr FunRocka. Podczas zabawy wcielamy się w młodzieńca imieniem Twinsen, który został zamknięty w szpitalu psychiatrycznym, a jego zadaniem jest uwolnić się z pułapki i odkryć swoje prawdziwe przeznaczenie. Rozgrywka łączy cechy gry przygodowej z licznymi sekwencjami akcji oraz elementami RPG, a cechą charakterystyczną gry jest możliwość działania w czterech trybach: normalnym, sportowym, agresywnym i dyskretnym – zależnie od potrzeby sytuacji. W porównaniu z oryginalną wersją gry, przygotowane przez firmę DotEmu Little Big Adventure: Enhanced Edition odznacza się raczej kosmetycznymi zmianami, takimi jak unowocześniony interfejs, samouczek i system podpowiedzi, automatyczny zapis stanu gry, wsparcie dla kontrolerów gier czy nieobecny wcześniej zoom.

PC

Little Big Adventure 2
Little Big Adventure 2

Przygodowe 4 października 1997

Kontynuacja gry Little Big Adventure z 1995 roku, uznanej przez graczy za „przełomową i kultową”. Tym razem na graczy czeka dużo bardziej rozbudowana fabuła niż to miało miejsce w części poprzedniej i większy świat, po którym możemy się poruszać – ogólnie rzecz biorąc, dużo więcej rozgrywki na najwyższym poziomie.

PC

Little Big Adventure
Little Big Adventure

Przygodowe 12 października 1994

Rewolucyjna gra przygodowa z 1994 roku, zrobiona przez zespół Adeline Software International i wydana przez firmę Electronic Arts. Gracz staje się młodym Quetchu zwanym Twinsen, który staje do walki z tyranią Funfrocka.

PCANDiOS