Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Taiko no Tatsujin - seria gier

Taiko no Tatsujin: Drum Session!
Taiko no Tatsujin: Drum Session!

Zręcznościowe 2 listopada 2018

Pierwsza odsłona popularnego w Japonii cyklu Taiko no Tatsujin, która trafiła na PlayStation 4; podobnie jak miało to miejsce w przypadku wcześniejszych gier z serii, za opracowanie tego tytułu odpowiada firma Bandai Namco. Rozgrywka polega na wybijaniu rytmu na tytułowych bębnach taiko, czego dokonujemy przy pomocy zaledwie dwóch przycisków. Kluczem do sukcesu jest nie tylko posiadanie dobrego słuchu, ale i doskonałego refleksu – w trakcie zmagań obserwujemy przesuwające się po prostej linii czerwone i niebieskie symbole bębna, które sygnalizują, w jakim miejscu mamy uderzyć w instrument (czerwony – centrum, niebieski – brzeg). Przed rozpoczęciem zabawy można wybrać jeden z kilku poziomów trudności, a także zdecydować o preferowanym wariancie sterowania. Taiko no Tatsujin: Drum Session! oferuje siedemdziesiąt utworów podzielonych na kategorie – ich listę można dodatkowo rozszerzyć, kupując zestawy DLC. Oprócz trybu dla pojedynczego gracza nie brakuje tu lokalnego multiplayera oraz internetowych rankingów, na których możemy się pochwalić swoimi osiągnięciami.

PS4

Taiko no Tatsujin: Drum 'n' Fun!
Taiko no Tatsujin: Drum 'n' Fun!

Zręcznościowe 2 listopada 2018

Zabawna gra muzyczna, w której staramy się wciskać przyciski lub poruszać kontrolerami w rytm muzyki, zbierając przy tym punkty. Produkcja jest remasterem tytułu wydanego w 2004 roku na PlayStation 2.

Switch

Taiko no Tatsujin: V Version
Taiko no Tatsujin: V Version

Zręcznościowe 9 lipca 2015

Gra muzyczno-rytmiczna, opracowana przez firmę Bandai Namco z myślą o konsoli PlayStation Vita. Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich częściach serii, rozgrywka została oparta na nieskomplikowanym schemacie – koncentruje się na wybijaniu rytmu na bębnach taiko przy pomocy kilku przycisków, odpowiadających określonym symbolom przesuwającym się po ekranie. Wybrany przed rozpoczęciem zabawy poziom trudności determinuje częstotliwość ich występowania oraz rodzaj dodatkowych wyzwań. W odróżnieniu od poprzednich części serii, Taiko no Tatsujin: V Version posiada kampanię fabularną, w której jako Don-san musimy pokonać starożytnego smoka – Revolution. Opowieść przekazywana jest w formie przerywników, a w trakcie przygody bohater i jego towarzyszka – Maple – zdobywają nowy ekwipunek i przydatne przedmioty. Produkcja może pochwalić się bogatą biblioteką ponad 80 licencjonowanych, japońskich utworów instrumentalnych i piosenek.

PSV

Taiko no Tatsujin: Tokumori!
Taiko no Tatsujin: Tokumori!

Zręcznościowe 20 listopada 2014

Druga odsłona popularnej w Japonii serii Taiko no Tatsujin, która zawitała na konsolę Wii U. Taiko no Tatsujin: Tokumori! to klasyczna gra muzyczna, w której w rytm muzyki uderzamy w wirtualne bębny taiko. Produkcja posiada bibliotekę ponad 100 licencjonowanych utworów.

WiiU

Taiko no Tatsujin: Wii U Version
Taiko no Tatsujin: Wii U Version

Zręcznościowe 21 listopada 2013

Nowa odsłona popularnego w Japonii cyklu gier muzycznych, w których gracze uderzają w rytm muzyki w wirtualne bębny taiko. Tytuł jest pierwszym reprezentantem serii na konsoli Wii U i posiada bogatą bibliotekę ponad 70 licencjonowanych utworów, pochodzących z anime, gier, serialów oraz filmów popularnych w Kraju Kwitnącej Wiśni

WiiU