Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSV
Okładka Taiko no Tatsujin: V Version (PSV)
OkładkaTaiko no Tatsujin: V Version (PSV)

Taiko no Tatsujin: V Version PSV

Gra muzyczno-rytmiczna, opracowana przez firmę Bandai Namco z myślą o konsoli PlayStation Vita.

Zręcznościowe | elementy RPG | 2D | rytmiczne | muzyczne | elementy przygodowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Taiko no Tatsujin: V Version Premiera PSV

9lipca2015

Taiko no Tatsujin: V Version na konsoli PS Vita to klasyczna gra muzyczno-rytmiczna, w której gracze posługują się wirtualnymi bębnami taiko. Produkcja jest czwartą odsłoną serii, która zawitała na przenośne konsole firmy Sony (poprzednie dostępne były na PSP). Za stworzenie gry odpowiada firma Bandai Namco. Cykl Taiko no Tatsujin rozpoczął swoje życie w 2001 roku w japońskich salonach arcade, gdzie zdobył ogromną popularność oraz rzeszę fanów. Od tamtej pory doczekał się kilkunastu kolejnych wersji, w tym także portów na konsolach PlayStation 2, PSP, Wii, Wii U, Nintendo DS oraz 3DS. Co ciekawe, niektóre z nich korzystały z unikalnych kontrolerów w kształcie bębnów. Seria doczekała się tylko jednej oficjalnej odsłony na Zachodzie, w 2004 ukazała się ona na PlayStation 2 pod zmienionym tytułem Taiko Drum Master.

Rozgrywka w Taiko no Tatsujin: V Version jest wyjątkowo prosta i podobnie jak w innych grach z gatunku polega na słuchu graczy, szybkości ich reakcji oraz znajomości poszczególnych utworów. Naszym zadaniem jest trafne wybijanie rytmu na bębnach taiko. Dokonujemy tego za pomocą kilku przycisków. W trakcie zabawy, ma kolorowym ekranie po prostej linii przesuwają się z prawej do lewej strony czerwone i niebieskie symbole bębna, sygnalizujące w jakim miejscu mamy uderzyć w instrument (czerwień – centrum, niebieski – brzegi). Tytuł oferuje kilka poziomów trudności, zmieniających częstotliwość występowania symboli oraz wprowadzających dodatkowe wyzwania.

Poza standardowymi trybami zabawy, znanymi z poprzednich odcinków cyklu, Taiko no Tatsujin: V Version posiada również kampanię przygodową tzw. Donda Quest. Wcielamy się w niej jedną z maskotek gry – don-sana, który przeniesiony zostaje do świata fantasy. Na miejscu spotyka dziewczynę o imieniu Maple i wraz z nią próbuje pokonać starożytnego smoka o imieniu Revolution. Pomiędzy przerywnikami fabularnym gracze biorą udział w walkach ze stworami korzystając ze standardowego modelu rozgrywki tytułu, a także zdobywają ekwipunek i przedmioty dla swoich postaci.

Taiko no Tatsujin: V Version posiada bogata bibliotekę ponad 80 licencjonowanych japońskich utworów muzycznych i piosenek, pochodzących z wielu źródeł (gry, anime, seriale i filmy aktorskie itd.,). Nie zabrakło również przebojów popowych wykonawców, takich jak AKB48.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Taiko no Tatsujin: V Version: Odpowiednia dla każdego wieku.