Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Killing Floor - seria gier

Killing Floor: Double Feature
Killing Floor: Double Feature

Akcji 21 maja 2019

Zbiorcze wydanie dwóch odsłon serii Killing Floor studia Tripwire Interactive. Obie gry są nastawionymi na zabawę w kooperacji strzelankami FPP, w których gracze stają do walki z przypominającymi zombie Zedami.

PS4

Killing Floor: Incursion
Killing Floor: Incursion

Akcji 16 sierpnia 2017

Przygotowana przez studio Tripwire Interactive poboczna odsłona popularnego cyklu strzelanek FPS Killing Floor, stworzona od podstaw z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. W grze Killing Floor: Incursion wcielamy się w rolę żołnierza elitarnej jednostki Horzine Security Forces, który wraz z towarzyszami broni musi odpierać ataki Zedów, czyli znanej fanom serii odmiany zombie. Pod względem mechaniki mamy do czynienia z pierwszoosobową strzelanką o czysto zręcznościowym modelu zabawy. Naszym zadaniem jest więc głównie eliminowanie wszystkiego co się rusza i nie wygląda na człowieka. Do tego celu wykorzystujemy szeroki arsenał broni (w tym noże, pistolety i inne), które znajdujemy podczas eksploracji lokacji, skrywających kolejne sekrety związane z pochodzeniem Zedów. Od strony oprawy całość odbiega nieco poziomem od Killing Floor 2, jednak w porównaniu do wielu innych gier VR stoi na zadowalającym poziomie technicznym.

PCPS4

Killing Floor 2
Killing Floor 2

Akcji 18 listopada 2016

Kontynuacja kooperacyjnej strzelaniny sieciowej Killing Floor, która zadebiutowała w 2009 roku jako komercyjna wersja niezależnej modyfikacji Unreal Tournament 2004. Za drugą odsłonę gry odpowiadają twórcy pierwowzoru – studio Tripwire, znane także za sprawą innego popularnego moda o nazwie Red Orchestra. Podobnie jak poprzedniczka, gra nie posiada rozbudowanej warstwy fabularnej i koncentruje się na rywalizacji specjalnych grup żołnierzy z hordami mutantów, będących wynikiem eksperymentów pewnej korporacji medycznej. Zabawa polega na odpieraniu kolejnych fal wrogów, poprzedzających finalne starcie z potężnym bossem. Po każdej z rund drużyna graczy może przegrupować szyki, naprawić uszkodzone barykady, a za zarobione w walce fundusze nabyć nowe uzbrojenie oraz amunicję. Awansując na kolejne poziomy doświadczenia, postacie odblokowują też nowe, przydatne w boju umiejętności. Nową odsłonę gry od pierwowzoru odróżnia także znacznie lepsza oprawa graficzna oraz realistyczny silnik fizyczny.

PCPS4XONE

Killing Floor
Killing Floor

Akcji 14 maja 2009

Komercyjna wersja popularnej modyfikacji do gry Unreal Tournament 2004, opracowana przez niewielki zespół Shatterline Productions przy wsparciu ze strony studia Tripwire Interactive. Killing Floor to pierwszoosobowa strzelanina, której akcja toczy się w Wielkiej Brytanii opanowanej przez ludzi przemienionych w krwiożercze mutanty – winę za taki stan rzeczy ponosi organizacja Horizon, przeprowadzająca tajemnicze eksperymenty. Gracz wciela się w jednego z sześciu śmiałków starających się powstrzymać ekspansję zarażonych, uratować zdrowych oraz przywrócić dawny ład i porządek. W toku zmagań mierzymy się z dziewięcioma rodzajami przeciwników – stawiamy im czoła przy użyciu ponad dwudziestu rodzajów broni, walcząc na rozległych, otwartych arenach stworzonych w oparciu o technologię Unreal Engine 2.5. Dopełnieniem bogatego arsenału jest system perków, pozwalający wymieniać zdobyte osiągnięcia na poprawę umiejętności bohatera. Poza rozbudowanym trybem multiplayer, oferującym możliwość kooperacji maksymalnie sześciu osób, twórcy oddali w nasze ręce również wariant rozgrywki solo oraz edytor umożliwiający projektowanie nowych aren i modyfikacji.

PC