Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria The Book of Unwritten Tales - seria gier

The Book of Unwritten Tales 2
The Book of Unwritten Tales 2

Przygodowe 8 lutego 2015

Kontynuacja opracowanej w 2009 roku przez studio KING Art Games zabawnej gry przygodowej, opowiadającej o poszukiwaniach potężnego magicznego artefaktu. Akcja drugiej części toczy się w rok po wydarzeniach opisanych w poprzedniczce, a my przejmujemy kontrolę nad znaną nam już drużyną bohaterów, wspomaganych przez sympatycznego stworka, Crittera. Mechanika zabawy nie zmieniła się i nadal czerpie z rozwiązań typowych dla gatunku przygodówek point & click. Na rozwikłanie czeka cała masa zupełnie nowych zagadek, do czego wykorzystamy umiejętności jednej bądź kilku postaci. Podobnie jak w pierwowzorze, rozgrywka wypełniona jest sporą ilością humoru i wyśmiewającymi klasyczne schematy nurtu fantasy nawiązaniami do książek, filmów i gier (m.in. Władca Pierścieni, Harry Potter, Pieśń Lodu i Ognia, Świat Dysku czy World of Warcraft). Oprawa graficzna tytułu została mocno podrasowana, z zachowaniem charakterystycznej stylistyki, cechującej pierwszą odsłonę gry.

PCPS4XONESwitchANDiOSWiiU

The Book of Unwritten Tales
The Book of Unwritten Tales

Przygodowe 26 marca 2009

Humorystyczna przygodówka point and click, opracowana przez ekipę niemieckiego studia KING Art Games. W skład zespołu weszli deweloperzy mający na swoim koncie prace m.in. przy takich cyklach, jak The Black Mirror czy Simon The Sorcerer. Akcja gry przenosi nas do baśniowego świata fantasy i koncentruje na odnalezionym przez pewnego archeologa tajemniczym artefakcie, dającym moc wpływania na losy świata. Aby nie dopuścić do przejęcia go przez okrutną Armię Cieni, alianci desygnują ekipę trzech śmiałków - człowieka, elfkę i gnoma - która w towarzystwie sympatycznego stworka imieniem Critter wyrusza w niebezpieczną podróż. Podczas rozgrywki zwiedzimy 60 prerenderowanych lokacji, rozwiązując zagadki, zbierając i łącząc ze sobą rozmaite przedmioty oraz rozmawiając z masą oryginalnych postaci. W trakcie zabawy możemy zaś w dowolnej chwili przełączać się między członkami grupy, wykorzystując ich unikalne zdolności.

PC