Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Adventure Time - seria gier

Adventure Time: Pirates of the Enchiridion
Adventure Time: Pirates of the Enchiridion

Przygodowe 17 lipca 2018

Przygodowa gra akcji oparta na motywach serialu Adventure Time (Pora na przygodę!). Gracze przejmują kontrolę nad jednym z czwórki bohaterów (są tu Finn, Jake, Marceline oraz BMO) z zadaniem poznania przyczyn tragicznej w skutkach powodzi. Protagoniści wyruszają w podróż na pokładzie zbudowanego przez siebie statku, rozmawiają z mieszkańcami Krainy Ooo i walczą z napotkanymi przeciwnikami, stopniowo rozwijając swój potencjał bojowy. Całość okraszono absurdalnym humorem i przyjemną dla oka grafiką rodem z telewizyjnego oryginału.

PCPS4XONESwitch

Adventure Time: Magic Man's Head Games
Adventure Time: Magic Man's Head Games

Przygodowe 5 kwietnia 2016

Trójwymiarowa platformówka oparta na motywach serialu animowanego znanego w Polsce pod tytułem Pora na przygodę!. Adventure Time: Magic Man's Head Games wymaga do działania gogli rzeczywistości wirtualnej. Gracz wciela się w serialowego Finna, który wraz ze zmiennokształtnym psem Jake’iem przemierza fantastyczną krainę Ooo, próbując zdjąć klątwę rzuconą przez Magicznego Gościa. Zabawa polega na skakaniu po platformach, unikaniu rozmaitych pułapek i przeszkód oraz walce z przeciwnikami, a akcja została przedstawiona z perspektywy trzeciej osoby. Bohaterowie dysponują zróżnicowanymi umiejętnościami — Finn potrafi walczyć mieczem, a Jake zdolny jest do rozciągania się oraz szybowania. Niski poziom trudności sprawia, że produkcją mogą cieszyć się również najmłodsi gracze. Adventure Time: Magic Man's Head Games oferuje kolorową grafikę 3D utrzymaną w tej samej stylistyce co serial. Podobnie jak telewizyjny pierwowzór, gra jest przepełniona absurdalnym humorem.

PCPS4

Adventure Time: Finn and Jake Investigations
Adventure Time: Finn and Jake Investigations

Akcji 20 października 2015

Kolejna z komputerowych adaptacji popularnego serialu animowanego stacji Cartoon Network Pora na Przygodę (oryg. Adventure Time). Za jej powstanie odpowiada tym razem studio Vicious Cycle, mające na swoim koncie m.in. Madagascar 3: The Video Game oraz Ben 10 Omniverse. Podczas zabawy śledzimy losy chłopca imieniem Finn oraz jego magicznego psa Jake’a, potrafiącego dowolnie zmieniać swój kształt i rozmiar. Bohaterowie postanawiają wziąć przykład z przybranych rodziców Finna i zostają prywatnymi detektywami, których usługi okażą się wkrótce bardzo przydatne w krainie, gdzie od pewnego czasu znikają ludzie i dzieją się bardzo dziwne rzeczy. Pod względem mechaniki mamy do czynienia z przygodową grą akcji, łączącą wyzwania zręcznościowe z zagadkami logicznymi. W toku rozgrywki eksplorujemy kolejne lokacje, rozmawiamy z napotkanymi postaciami, walczymy z przeciwnikami i rozwiązujemy rozmaite łamigłówki. Oprawa audiowizualna gry umiejętnie odtwarza zaś styl oraz klimat oryginalnej kreskówki.

PCPS4XONEX360PS3WiiU3DS

Game Wizard Pora na Przygodę!
Game Wizard Pora na Przygodę!

Zręcznościowe 19 stycznia 2015

Zwariowana, pełna humoru platformówka, stworzona na licencji serialu animowanego stacji Cartoon Network zatytułowanego Pora na przygodę! (ang. Adventure Time). W ręce magicznego psa Jake’a i jego kompana Finna wpada szkicownik niejakiego Doodle Wizarda. Za jego pomocą bohaterowie tworzą własne światy i historie, co przekłada się oczywiście na udział w najbardziej niezwykłych przygodach, jakie tylko mogli sobie wyobrazić. Na pierwszy rzut oka produkcja jest klasyczną platformówką, oferującą dobrze zaprojektowane poziomy, moc znajdziek do skolekcjonowania i licznych przeciwników utrudniając realizację tego zadania. Szybko okazuje się jednak, że jej głównym elementem jest potężny edytor, stworzony na bazie technologii Pixel Press. Umożliwia on przenoszenie do świata gry obiektów narysowanych odręcznie na zwykłej kartce papieru. Proces, odbywający się poprzez skanowanie rysunków za pomocą aparatu wbudowanego w smartfon lub tablet, pozwala graczowi stworzyć, co mu się żywnie podoba, a następnie umieścić tam bohaterów serialu i przeżyć własną przygodę. Poziomami zaprojektowanymi w edytorze – wspierającym też tradycyjne metody pracy – można dzielić się z innymi użytkownikami.

ANDiOS

Adventure Time: Explore the Dungeon Because I Don't Know!
Adventure Time: Explore the Dungeon Because I Don't Know!

Przygodowe 19 listopada 2013

Druga z kolei gra oparta na przebojowym serialu animowanym Adventure Time. Wcielając się w bohaterów znanych z kreskówki, ruszamy na pomoc Królewnie Balonowej, eliminując ukryte w tytułowych lochach zastępy potworów, które zagrażają Słodkiemu Królestwu.

PCX360PS3WiiU3DS

Adventure Time: Hey Ice King! Why'd You Steal Our Garbage?!
Adventure Time: Hey Ice King! Why'd You Steal Our Garbage?!

Zręcznościowe 13 listopada 2012

Kolorowa dwuwymiarowa gra przygodowa, czerpiąca inspiracje z kultowej serii The Legend of Zelda. Tytuł oparto na licencji popularnego serialu animowanego Adventure Time, w Polsce znanego pod tytułem Pora na przygodę.

NDS3DS