Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSAND
Okładka Adventure Time Game Wizard (iOS)
OkładkaAdventure Time Game Wizard (iOS)

Adventure Time Game Wizard

Game Wizard Pora na Przygodę!

Zwariowana, pełna humoru platformówka, stworzona na licencji serialu animowanego stacji Cartoon Network zatytułowanego Pora na przygodę! (ang. Adventure Time). W ręce magicznego psa Jake’a i jego kompana Finna wpada szkicownik niejakiego Doodle Wizarda.

Zręcznościowe | platformówki | seriale animowane | Programy graficzne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Adventure Time Game Wizard Premiera

19sty2015

iOS AND

Gry podobne do Adventure Time Game Wizard

Superfrog HD

Castle in the Darkness

Mikey Boots

Adventure Time Game Wizard to zabawna gra platformowa na urządzenia mobilne z systemem Android, rozgrywająca się w świecie zwariowanej kreskówki Adventure Time (w polskiej wersji Pora na Przygodę!), emitowanej przez popularną stację Cartoon Network. Aplikacja jest jednak równocześnie potężnym i innowacyjnym edytorem, w którym dzieciaki same mogą tworzyć poziomy do gry i bawić się na nich, bądź udostępniać je innym graczom. Za jej powstanie odpowiada studio Adult Swim, będące częścią koncernu Cartoon Network.

Pewnego dnia znani z ekranu bohaterowie: Jake i Finn, przechadzając się po świecie kreskówki natrafiają na tajemniczy szkicownik, będący własnością niejakiego Doodle Wizarda (w tej roli Weird Al. Janković). Wkrótce odkrywają, że wszystko co narysują na kartach szkicownika w magiczny sposób ożywa. Jake i Finn bez wahania więc zaczynają szkicować własne przygody i ze zdumieniem obserwują, jak stworzone przez nich rysunki zaczynają zmieniać się w prawdziwe historie i rzeczywistych bohaterów.

Adventure Time Game Wizard to z pozoru klasyczna platformówka, w której przemierzając kolejne plansze musimy odkrywać checkpointy, zbierać magiczne pieniążki i walczyć z pojawiającymi się przeciwnikami. Celem zabawy jest odkrycie mrocznej tajemnicy wspomnianego Doodle Wizarda, czyli właściciela nietypowego notatnika o magicznych właściwościach.

Sercem gry jest jednak potężny, funkcjonalny edytor, w którym wykorzystano opracowaną przez Robina Ratha technologię Pixel Press. Polega ona na rysowaniu elementów planszy na zwykłych kartkach papieru, pokrytych specjalną siatką, a następnie skanowaniu ich za pomocą aparatu wbudowanego w smartfona lub tablet. Dzięki tej prostej i jednocześnie genialnej technice, fani Adventure Time mogą własnoręcznie projektować i rysować plansze, w których następnie pojawią się bohaterowie kreskówki, tacy jak wspomniani Finn i Jake, Lodowy Król czy Marcelina.

W uzupełnieniu warto dodać, że twórcy gry nie zapomnieli także o tradycjonalistach, oddając w ręce graczy standardowy edytor poziomów, w którym wykorzystujemy jedynie rysik lub ekran dotykowy urządzenia.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Adventure Time Game Wizard: 12+

iOS
AND