Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Rocksmith - seria gier

Rocksmith+
Rocksmith+

Towarzyskie 6 września 2022

Rocksmith+ to kolejna odsłona rozwijanego przez Ubisoft cyklu produkcji muzycznych, pozwalającego uczyć się gry na prawdziwej gitarze. Tytuł oferowany jest w formie miesięcznej subskrypcji i oferuje wiele narzędzi ułatwiających naukę.

PCPS5XSXPS4XONEANDiOS

Rocksmith 2014
Rocksmith 2014

Towarzyskie 22 października 2013

Kolejna odsłona innowacyjnej gry studia Ubisoft, która zrewolucjonizowała wylansowany przez serię Guitar Hero gatunek popularnych gier muzycznych, pozwalając na wykorzystanie w roli kontrolera autentycznej gitary elektrycznej lub basowej. Sednem zabawy jest nauka gry na gitarze przy pomocy hitów, zaczerpniętych z repertuaru największych gwiazd muzyki rockowej i heavy metalowej. W gronie wykonawców znajdziemy takie sławy, jak Aerosmith, Green Day, Iron Maiden, Muse, Nirvana, Queen, The Police, Radiohead, Rolling Stones, Slayer i System Of A Down. Bogatą playlistę gry możemy powiększać, zakupując dodatkowe pakiety utworów. Nowością w tej odsłonie tytułu jest specjalny tryb sesyjny, gdzie możemy improwizować w rytm akompaniamentu, który na bieżąco dostosowuje się do naszego stylu gry.

PCPS4XONEX360PS3

Rocksmith (2011)
Rocksmith (2011)

Towarzyskie 18 października 2011

Rocksmith jest grą muzyczną autorstwa deweloperów ze studia Ubisoft Montreal. W przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów, zastosowana w grze technologia pozwala wykorzystać prawdziwą gitarę elektryczną lub elektro-akustyczną jako kontroler. Gracze mają okazję zagrać utwory takich zespołów jak: Nirvana, The Rolling Stones, The Animals czy The Cure.

PCX360PS3

Rocksmith (iOS)
Rocksmith (iOS)

Symulacje prace wstrzymane

Specjalna odsłona serii Rocksmith przeznaczona na urządzenia mobilne (iPad). Produkcja francuskiej firmy Ubisoft jest programem szkoleniowym, który uczy nas grać na gitarze. W związku z tym do zabawy wymagany jest prawdziwy instrument podłączany do urządzenia. Po wyborze jednej z dostępnych piosenek mamy szereg możliwości. Najpierw warto zaznajomić się z lekcjami wideo. Później zaczynamy po prostu grać, co przypomina nieco serię Guitar Hero, ale w bardziej zaawansowanej i bliskiej rzeczywistości wersji. Gra dynamicznie dostosowuje poziom trudności, ułatwiając bądź utrudniając zadanie. Ponadto możemy ćwiczyć tylko wybrany fragment piosenki, ustawiać jej szybkość itd. Rocksmith rozprowadzane jest za darmo w ramach modelu free-to-play, ale oferuje tylko kilka piosenek. Pozostałe kupujemy w dedykowanym sklepie, wybierając z utworów rozmaitych wykonawców – od hip-hopowego OutKasta, przez popowe Jackson 5, aż po legendarny rockowy zespół Queen.

iOS