Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeiOS
Okładka Rocksmith (iOS) (iOS)
OkładkaRocksmith (iOS) (iOS)

Rocksmith (iOS) iOS

Specjalna odsłona serii Rocksmith przeznaczona na urządzenia mobilne (iPad). Produkcja francuskiej firmy Ubisoft jest programem szkoleniowym, który uczy nas grać na gitarze. W związku z tym do zabawy wymagany jest prawdziwy instrument podłączany do urządzenia.

Symulacje | zagraj za darmo | edukacyjne | muzyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rocksmith (iOS) Premiera iOS

anulowana

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Aktualizacja: W 2017 roku gra została udostępniona w Kanadzie w ramach tzw. soft-launchu, a w 2018 r. zaprzestano jej rozwoju.

Rocksmith to specjalna odsłona znanej z konsol i komputerów serii gier muzycznych o tym samym tytule. Produkcja przeznaczona jest tylko na iPada i została stworzona przez firmę Ubisoft – francuskiego giganta, produkującego i wydającego m.in. serię Assassin's Creed.

Mechanika

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że Rocksmith jest klonem Guitar Hero, ale to tylko pozory. Oba cykle nie łączy bowiem zbyt wiele (oprócz nutek spadających w dół ekranu), gdyż seria Ubisoftu to swego rodzaju program szkoleniowy, którego zadaniem jest nie tylko zapewnienie dobrej zabawy, ale przede wszystkim nauczenie gry na gitarze. W Guitar Hero rozgrywka nastawiona jest na czystą rozrywkę.

Do zabawy niezbędna jest prawdziwa gitara, którą podłączamy do urządzenia. Rozgrywka przypomina trochę wspomnianą serię Guitar Hero, gdyż polega na szarpaniu strun w odpowiednich momentach, które są sygnalizowane nutkami poruszającymi się po ekranie. Rocksmith naśladuje jednak prawdziwą grę na gitarze, więc jest też bardziej zaawansowane. By nauczyć się poszczególnych piosenek, trzeba po prostu trenować. W tym celu przygotowano szereg lekcji wideo (w podstawowej wersji jest ich aż 80 dla 4 utworów) oraz inne systemy wspomagające naukę. Np. poziom trudności dynamicznie skaluje się do naszych zdolności, zwiększając, bądź ułatwiając zadanie. Można też skupić się tylko na danym fragmencie piosenki. Do tego da się ustalać rozmaite parametry, np. tempo.

Wszystko to sprawia, że Rocksmith jest przystępne dla każdego – osoby dopiero zaczynające przygodę z gitarą mogą nauczyć się podstaw, bardziej doświadczeni muzycy poznają nowe techniki, a zaawansowani szybko nauczą się coverów poszczególnych piosenek.

Inne

Rocksmith na platformę iOS udostępniane jest za darmo, w wersji oferującej tylko kilka utworów. Pozostałe kupujemy z bogatego katalogu, który jest stale aktualizowany. Znajdują się w nim rozmaite hity od takich zespołów jak Weezer, OutKast, Queen czy Jackson 5.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Rocksmith (iOS): Odpowiednia dla każdego wieku.