Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Samorost - seria gier

Samorost 3
Samorost 3

Przygodowe 24 marca 2016

Trzecia odsłona humorystycznej gry przygodowej autorstwa czeskiego studia Amanita Design, mającego na swoim koncie takie produkcje jak Botanicula czy Machinarium. Podczas zabawy gracze wcielają się ponownie w postać małego kosmity, który komunikuje się ze światem za pomocą dotyku i dźwięków. Pod względem mechaniki, gra jest typową przygodówką point-and-click, koncentrującą się na eksploracji i przeszukiwaniu kolejnych lokacji oraz rozwiązywaniu pomysłowych zagadek logicznych. W przeciwieństwie do swoich poprzedniczek, które były stosunkowo krótkimi i prostymi tytułami, Samorost 3 jest pełnowymiarową produkcją, obliczoną na kilka godzin zabawy. Mocną stroną gry tradycyjnie pozostała oryginalna, niezykle szczegółowa oprawa audiowizualna. Całości towarzyszy zaś klimatyczna ścieżka dźwiękowa, skomponowana przez znanego z poprzednich produkcji studia Amanita Design Tomáša Dvořáka.

PCANDiOS

Samorost 2
Samorost 2

Przygodowe 8 grudnia 2005

Oryginalna gra przygodowa studia Amanita Design, stanowiąca kontynuację jednej z najciekawszych gier przeglądarkowych 2003 roku. Wcielamy się w rolę sympatycznego kosmity, którego asteroidę odwiedziła pewnego dnia para obcych, kradnąc rosnące w sadzie owoce i porywając broniącego ich psa. Jak łatwo się domyślić, zadaniem graczy jest uwolnienie czworonożnego przyjaciela i szczęśliwy powrót do domu. Pod względem mechaniki mamy tu do czynienia z minimalistyczną przygodówką point-and-click, w której nie znajdziemy rozbudowanej fabuły, dialogów ani nawet możliwości podnoszenia przedmiotów i kontrolowania ruchów postaci. Podczas zabawy odwiedzamy jedynie kolejne lokacje wypełnione interaktywnymi obiektami, a naszym celem jest manipulowanie nimi w taki sposób, aby umożliwić naszemu kosmicie przejście do kolejnego poziomu. W przeciwieństwie do swojej poprzedniczki, Samorost 2 jest jednak w pełni komercyjną produkcją, oferującą dłuższy czas zabawy i znacznie lepszą jakość wykonania.

PC

Samorost
Samorost

Przygodowe 30 czerwca 2003

Darmowa dwuwymiarowa przygodówka czeskiego studia Amanita Design. Istotnym wyróżnikiem Samorost jest oryginalna oprawa graficzna, stanowiąca połączenie elementów rysowanych z odpowiednio zmodyfikowanymi fotografiami.

PCANDiOSWWW