Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Transformers - seria gier

Transformers: Rise of the Dark Spark
Transformers: Rise of the Dark Spark

Akcji 24 czerwca 2014

Kolejna gra akcji osadzona w uniwersum popularnej serii zabawek Transformers, wylansowanej przez firmę Hasbro. Za nową odsłonę cyklu odpowiada nowe studio Edge of Reality, znane dotąd głównie z produkcji The Incredible Hulk. Fabuła gry łączy ze sobą wątki znane z poprzednich gier Activision oraz filmowego cyklu Michaela Baya i skupia się na poszukiwaniach Czarnej Iskry – tytułowego artefaktu kryjącego w sobie tajemniczą moc. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon serii, Rise of the Dark Spark koncentruje się przede wszystkim na walce, pozwalając graczom przejąć kontrolę nad jedną z ponad 40 postaci, reprezentujących zarówno Autoboty, jak i Deceptikonów. Twórcy wprowadzili do gry rozbudowane opcje zabawy wieloosobowej, integrując je z rozgrywką single player, dzięki czemu nasza postać w obu tych trybach zachowuje uzyskany poziom rozwoju oraz zainstalowane ulepszenia.

PCPS4XONEX360PS3WiiU3DS

Transformers: Dark of the Moon
Transformers: Dark of the Moon

Akcji 14 czerwca 2011

Gra akcji osadzona w cieszącym się dużą popularnością uniwersum zmiennokształtnych robotów. Fabuła Transformers: Dark of the Moon nawiązuje do wydarzeń przedstawionych w filmie pod tym samym tytułem.

X360PS3

Transformers: Zemsta upadłych
Transformers: Zemsta upadłych

Akcji 23 czerwca 2009

Transformers: Zemsta upadłych to osadzona w popularnym uniwersum science-fiction gra akcji oparta została na filmie. Gracze mają okazję wcielić się w swoje ulubione roboty i wziąć udział w zmaganiach pomiędzy broniącymi ludzkości Autobotami i zagrażającymi jej Deceptikonami.

PCX360PS3PS2PSPWiiNDS

Transformers: The Game
Transformers: The Game

Akcji 26 czerwca 2007

Firmowana przez Activision dynamiczna gra akcji, będąca adaptacją amerykańskiej superprodukcji filmowej z 2007 roku. Za jej stworzenie w wersji na komputery osobiste odpowiada studio Traveller's Tales; edycje, jakie trafiły na konsole stacjonarne i przenośne, są natomiast dziełem zespołu Vicarious Visions. Fabuła Transformers: The Game jest luźno oparta na historii opowiedzianej w filmie. W grze możemy pokierować zarówno Autobotami (do naszej dyspozycji oddano między innymi Optimusa Prime'a, Ironhide'a oraz Bumblebee), jak i Deceptikonami (w tym przypadku wcielamy się w Megatrona, Barricade'a czy choćby w Starscreama). W zależności od wybranej strony konfliktu, opowieść w mniejszym lub większym stopniu odwzorowuje wydarzenia zawarte w oryginalnym scenariuszu. Rozgrywka została utrzymana w dosyć standardowej konwencji gry akcji – jej filarem są zatem bezpośrednie starcia pomiędzy Transformersami, podczas których robimy użytek nie tylko z zalet i właściwości kontrolowanego robota, lecz także z elementów otoczenia pokroju słupów, samochodów oraz drzew, które możemy wykorzystać zarówno jako broń miotaną, jak i oręż do walki wręcz. Dopełnieniem tego wszystkiego jest trójwymiarowa grafika przyzwoitej jakości.

PCX360PS3PS2PSPWii