Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Nobunaga's Ambition - seria gier

Nobunaga's Ambition: Taishi
Nobunaga's Ambition: Taishi

Strategiczne 30 listopada 2017

Kolejna odsłona serii turowych strategii tworzonych przez firmę Koei Tecmo, tym razem przeznaczona nie tylko na duże platformy, ale też urządzenia mobilne. Gracze ponownie przenoszą się do feudalnej Japonii z okresu Sengoku i biorą udział w najważniejszych bitwach tej burzliwej epoki.

PCPS4SwitchANDiOS

Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence - Ascension
Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence - Ascension

Strategiczne 24 marca 2016

Strategia turowa stworzona przez firmę Koei Tecmo, z akcją osadzoną w Japonii okresu Sengoku (lata 1467-1573). Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich odsłonach cyklu, trzon tej produkcji stanowią fabularne kampanie, w których gracze mogą prześledzić losy szeregu postaci historycznych, takich jak choćby Yukimura Sanada, Masamune Date czy Ieyasu Tokugawa. W grze Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence - Ascension pojawia się w sumie ponad dwa tysiące grywalnych bohaterów. Sama fabuła opowiada o wydarzeniach, które ostatecznie doprowadziły do narodzin szogunatu. Rozgrywka odbywa się w turach, koncentrując się na zarządzaniu posiadanymi włościami, zapewnianiu armii odpowiedniego zaplecza technologicznego, szkoleniu żołnierzy, handlu z sąsiadami i prowadzeniu wojen. Nowością dla serii są bitwy morskie i oblężenia. Gracz ma nawet możliwość rozpoczęcia kariery jako zwykły oficer, który z czasem zaczyna piąć się po szczeblach militarnej kariery. Tytuł cechuje się wysokiej jakości (jak na standardy gatunku) oprawą graficzną.

PCPS4PS3PSV

Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence
Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence

Strategiczne 12 grudnia 2013

Czternasta odsłona jednej z najdłuższych japońskich serii strategicznych, rozwijanych od 1983 roku przez firmę KOEI. W grze wcielamy się w postać pana feudalnego ery Sengoku, który walczy w imię wielkiej idei zjednoczenia podzielonego wojnami kraju, stając się jednocześnie pierwszym japońskim Szogunem. Rozgrywka opiera się na trzech filarach: kreacji, dyplomacji oraz wojnie.

PCPS4PS3PSV

Nobunaga's Ambition: Iron Triangle
Nobunaga's Ambition: Iron Triangle

Strategiczne 6 marca 2008

Nobunaga's Ambition: Iron Triangle jest strategią turową, której akcja osadzona została w realiach XVI-wiecznej Japonii. Gracz wciela się w Ody Nobunagiego i obejmuje przywództwo nad jednym z księstw. Jego zadaniem jest stworzenie potęgi gospodarczej i militarnej, która będzie w stanie zjednoczyć Kraj Kwitnącej Wiśni. Deweloperzy z firmy Koei przygotowali 9 historycznych i fikcyjnych scenariuszy, dostępnych w trzech trybach rozgrywki.

PS2

Nobunaga's Ambition: Rise to Power
Nobunaga's Ambition: Rise to Power

Strategiczne 5 lutego 2008

Skomplikowana strategia czasu rzeczywistego, której akcja rozgrywa się w czasach feudalnej Japonii. Dowodzimy armiami, zajmując się także dyplomacją i rozwojem miast.

PS2

Nobunaga's Ambition Online
Nobunaga's Ambition Online

RPG 4 lutego 2005

Sieciowy role-playing (MMOcRPG) autorstwa jednego z największych japońskich koncernów specjalizujących się w produkcji gier komputerowych - firmy Koei (producent między innymi serii Dynasty Warriors i Kessen).

PC

Nobunaga's Ambition
Nobunaga's Ambition

Strategiczne 31 grudnia 1983

Strategia turowa, w której gracze wcielają się w rolę Shingena Takedy lub Nobunagi Ody, by podjąć próbę podboju centralnych regionów Japonii z okresu sengoku. Rozgrywka toczy się w systemie turowym, koncentrując się na zarządzaniu państwem, budowie sprawnego systemu ekonomicznego, wystawieniu niezwyciężonej armii i na podboju terenów należących do wrogich klanów.

PC