Wyszukiwarka gier
Tekken 4

Tekken 4

PlayStation
po premierze

Data wydania: 18 września 2002

Bijatyki, Na 2 osoby, Podzielony/wspólny ekran, Tytuły ekskluzywne PlayStation, Multiplayer, Singleplayer

Czwarty Turniej Żelaznej Pięści organizowany przez Heihachiego po raz kolejny przyciągnął grono najlepszych wojowników z całego świata. Zwycięzca w nagrodę otrzyma władzę nad organizacją Mishima.

8.1

Gracze

OCEŃ
Oceny

Heihachi po raz kolejny organizuje Turniej Żelaznej Pięści by wybawić z ukrycia potężną istotę zwaną Ogre, której tak bardzo poszukuje. Nagroda jest niezwykła – oto zwycięzca turnieju zdobędzie władzę nad całą organizacją Mishima.

Tekken 4 może się podobać. Jest ładnie wykonany graficznie, wyprowadzane ciosy maja wyczuwalny power, powracają starzy, dobrze znani fighterzy (np. Kazuya), jest też nowa postać – Steve, który będąc bokserem, walczy właściwie tylko przy pomocy pięści a w repertuarze jego ruchów znajduje się też pokaźną ilość przydatnych uników. Mamy interaktywne areny – będziemy rozbijać ich elementy, czy przyciskać do ściany przeciwnika; ten jednak może specjalnych chwytem zamienić się miejscami z napastnikiem i przejść do kontrataku. Przed wydaniem gry wydawało się, że element ścian, interaktywne areny (tak naprawdę to interaktywnych jest tylko kilka, a i tak odnosi się to właściwie tylko do zniszczenia jakiejś kolumny czy elementu dekoracji) i możliwość zamiany miejsc, wprowadza nowe elementy taktyczne. Można jednak stwierdzić bez przesady, ze elementy te naprawdę nie wnoszą zbyt wiele do znanych już, tekkenowych schematów. Nadal można znaleźć bez specjalnego wysiłku ciosy, które powtarzane bez przerwy wprawia nawet średnio wyuczonego gracza w stan permanentnej wściekłości – a to nienajlepiej świadczy o systemie walki, a zdarzają się też wyraźne przekłamania w kolizji obiektów/ciosów. Sam system nie jest jednak aż tak zły – mimo, że repertuar ciosów znanych postaci nie uległ specjalnym zmianom. Wciąż jest się czego uczyć a dojście do wysokiego, dobrego poziomu zajmie graczowi spora ilość czasu. Samotny gracz jednak nie pobawi się gra tyle, co np. Virtua Fighter 4 Evolution – ilość trybów może i nie jest mała, ale są one raczej standardowe, a jeśli niestandardowym nazwać możemy „chodzony” i lekko przemodelowany „Tekken Force” to jednak nie możemy mu przykleić etykietki - „wciągający”.

Czytaj więcej

Gry z serii

Tekken 4
Tekken 4
Tekken 4

19GIER

Gry z serii Tekken

Bestsellerowa seria bijatyk, wywodząca się z konsol i automatów do gier; niemniej od 2017 roku jej główne części trafiają również na komputery osobiste. Cykl został wykreowany przez japońską firmę Namco (później przemianowaną na Bandai Namco Entertainment) jako konkurencja dla takich marek, jak Street Fighter czy Mortal Kombat.

Gry z serii Tekken

Publicystyka

Wiadomości

Tekken 7 w produkcji?

Z doniesień portugalskiej wersji serwisu Eurogamer wynika, że w produkcji znajduje się siódma odsłona Tekkena. Podobno kolejną grę z serii zapowiedział jej współautor, czyli Katsuhiro Harada, który pojawił się na jednej z imprez branżowych w Madrycie. Niestety nie znamy żadnych szczegółów rzekomej gry, bo nie została ona jeszcze potwierdzona przez Namco Bandai.

gry

Szymon Liebert

27 maja 2010 18:49

Tekken 7 w produkcji?

Znamy listę postaci w Tekkenie 6

Znamy już skład wojowników, którzy wezmą udział w turnieju King of Iron Fist Tournament w najnowszej, szóstej już, konsolowej odsłonie jednej z najpopularniejszych bijatyk – Tekkenie. Tym razem ich liczba jest większa niż kiedykolwiek w serii - do dyspozycji oddanych zostało aż 41 postaci, w tym wszystkie z Tekken 5: Dark Resurrection.

gry

Dorota Drużko

26 maja 2008 10:39

Znamy listę postaci w Tekkenie 6

Dwight Little reżyserem filmowego Tekkena

Przymiarki do filmu na podstawie bijatyk z serii Tekken trwały już od paru ładnych lat. Dopiero teraz jednak twórcy kinowego obrazu postanowili ruszyć z pracami nad swoim dziełem. Realizacja projektu przypadnie w udziale wytwórni Crystal Sky Pictures, reżyserią natomiast zajmie się Dwight Little.

gry

Marek Grochowski

21 grudnia 2007 15:53

Dwight Little reżyserem filmowego Tekkena

Znamy już 37 zawodników z gry Tekken 6

Większość wiadomości związanych z powstającą właśnie grą Tekken 6 dotyczy zawodników, którzy w niej się pojawią. Nie inaczej jest tym razem. Otóż do sieci przeniknął ostatnio screenshot przedstawiający ekran wyboru wojowników.

gry

Artur Falkowski

1 października 2007 08:55

Znamy już 37 zawodników z gry Tekken 6

Tekken 6 z trybem rozgrywki przez Internet

Mamy dobre wieści dla tych graczy, którzy w przyszłym roku zamierzają eksploatować szóstą odsłonę cyklu Tekken. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że produkt ten pozwoli posiadaczom konsol PlayStation 3 toczyć pojedynki w sieci.

gry

Krystian Smoszna

18 lipca 2007 06:19

Tekken 6 z trybem rozgrywki przez Internet

Tekken 6 – najnowsze wieści z produkcji

Japoński portal Am Net, podejmujący temat automatów do gier w Japonii, ujawnił nowe informacje na temat Tekkena 6. Poznaliśmy je dzięki stronie SDTekken, której redaktorzy podjęli się próby przetłumaczenia japońskiego tekstu na bardziej zrozumiały dla nas język.

gry

Rafał Skierski

20 czerwca 2007 09:11

Tekken 6 – najnowsze wieści z produkcji

Tekken 6 pod koniec roku w salonach gier

Korporacja Namco Bandai podzieliła się ze światem nowymi informacjami na temat szóstej odsłony serii Tekken. Nie chodzi tu jednak o wersję dla konsoli PlayStation 3, ale o edycję przeznaczoną dla automatów coin-op. Nie zmienia to jednak faktu, że to również bardzo ciekawe wieści.

gry

Bartłomiej Kossakowski

19 czerwca 2007 11:07

Tekken 6 pod koniec roku w salonach gier

Nowe screenshoty z Tekkena 6

Prace nad najnowszą odsłoną Tekkena postępują w coraz szybszym tempie. Niedawno przedstawiliśmy wam kolejną nową postać, która dołączy do i tak rozbudowanego już panteonu wojowników, hiszpańskiego torreadora Miguela, a dzisiaj możemy zaprezentować nieco nowych screenshotów.

gry

Artur Falkowski

4 czerwca 2007 12:44

Nowe screenshoty z Tekkena 6

Nowa postać w grze Tekken 6 ujawniona

Tekken 6 jest jedną z najbardziej wyczekiwanych przez posiadaczy PS3 i fanów bijatyk produkcją. Stopniowo Namco ujawnia kolejne nowości, które zostaną wprowadzone do gry. Wiemy już od jakiegoś czasu o Zafinie i Leo, dwójce wojowników, którzy w tej części pojawią się po raz pierwszy. Obecnie poznaliśmy kolejnego debiutanta w serii.

gry

Artur Falkowski

28 maja 2007 10:40

Nowa postać w grze Tekken 6 ujawniona

Interaktywne areny cechą szóstej odsłony serii Tekken

Tylko dwa dni przyszło nam czekać na nowe informacje na temat gry Tekken 6. W środę przekazaliśmy Wam bowiem wiadomość dotyczącą otwartych testów arcade’owej wersji tejże pozycji, które powinny się odbyć najprawdopodobniej w maju. Dzisiaj wiemy już nieco więcej na temat testów, jak i samej gry.

gry

Piotr Doroń

1 marca 2007 18:05

Interaktywne areny cechą szóstej odsłony serii Tekken
Wszystkie wiadomości

Kody i triki

Wymagania sprzętowe

Wymagania sprzętowe gry Tekken 4:

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

Wspiera:
karta pamięci

Oceny gry

Średnie Oceny:

8.1

Ocena Graczy

Średnia z 689 ocen gry wystawionych przez użytkowników i graczy z GRYOnline.pl.

Oceń Grę

Oceny Recenzentów i Ekspertów

8.0
Aleksander Kozłowski
PC

Aleksander Kozłowski

GRYOnline.pl Team

2016.03.18

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl