W tamtym okresie to bardzo dobre powstawały gry w Europie jak Gothic, Mafia, Twierdza, Operation Flashpoint, Vietcong itd.
Fenomenalna gra i Trudna :)
niedawno przeszedłem z najnowszym patchem !
Tak niedawno wyszedł patch ! i to gigantyczny ! lista naprawi balansów była do czytania przez kilka minut :P
przed tymi poprawkami nie dało się przejść gry bo na przedostatniej mapie error wywalał :P
ale tera nie ma errora wiec da się przejść :)
Wiec GORĄCO POLECAM gry podstawkę i dwa dodatki :)
W tamtym okresie to bardzo dobre powstawały gry w Europie jak Gothic, Mafia, Twierdza, Operation Flashpoint, Vietcong itd.
Wszystko prawda, poza Gothikiem.
Gra była bardzo, bardzo wciągająca i okazała się w Polsce dość popularna, pewnie po części przez to że była fajnie wydana i, z tego co pamiętam, w bardzo dobrej cenie. Świetnie się bawiłem, ale dodatków nie przeszedłem, dwójka mnie ominęła a trójka mocno rozczarowała.
Z gier podobnych do W3 były jeszcze Armies of Exigo, RTS już dość zapomniany ale jeszcze bardziej podobny do Warcrafta niż Spellforce, tylko utrzymany w mroczniejszym klimacie. Niestety, praktycznie już nie do dorwania - był w CDA, można gdzieś jeszcze te kopie znaleźć na aukcjach.

Armies of Exigo było super, wielka szkoda, że nie ma na GoG. Natomiast trzecia część Spellforce jest dla mnie rewelacyjna wraz z obydwoma samodzielnymi dodatkami. Przechodzę kolejny raz podstawkę, później ponownie dodatki. Od pierwszej części niestety już nieco się odbiłem (może kiedyś jeszcze podejdę z modami) ale właśnie co zainstalowałem sobie dwójkę w wersji Anniversary (plus samodzielne dodatki) i ruszyłem w sentymentalną podróż do przeszłości. Gorąco polecam Spellforce 2, skoro jeszcze nie grałeś. Na Steam za 10 zł obecnie, także warto i to bardzo.
A ja po raz pierwszy przeszedłem spellforce 1 i bawiłem się przednio, gra jest bardzo rozbudowana i złożona, Mechanicznie też jest klasa, jedynie grafika już trochę się zestarzała i fabuła jest taka sobie
Kupione w Clicku za ile...? 8zł?
Niesamowicie świetna gra, biorąc pod uwagę że można ją było kupić tak tanio tak szybko po premierze. Czy to jeden z najlepszych "pełniaczków" z gazet o grach? No z tych nieoczywistych na pewno. Google podpowiada że to był styczeń 2005roku. Szczylem byłem, kupione gdzieś w kiosku na nowej hucie...
Ciekawi mnie czy ta gra poza Polską też ma jakąś rangę czy to tak trochę jak z tym całym Gothiciem u nas ;)
Jakoś nigdy mi nie siadła. Wtedy chyba graliśmy już w UMSy do warcrafta 3.
Mimo że krótko w to grałem, ale ten krótki epizod sprawił i tak że bardzo dobrze wspominam produkcję bo to świetna gierka.
Cóż za przypadek, bo właśnie skończyłem ostatnio spellforce 1 z dwoma dodatkami :D
I powiem wam, gra wciąż się broni, duża satysfakcję daje niszczenie hord wrogów swoimi armia runicznymi, jak ktoś lubi crpg i rts i jeszcze nie grał to polecam
Gra jednak ma dość słabą fabułę która jest tylko pretekstem do niszczenia przeciwników
No i niestety ma kilka baboli, które trochę psują grę
Jedna z moich ulubionych serii. Podobne wrażenia gamingowe znalazłem w modach do Mount&Blade takich jak np. Light and Darknes, TLD albo Warsword Conquest, które próbowały podporządkować kampanie fabularnemu scenariuszowi lub wzbogacić ją o typowo rpg-owe lokacje i mechaniki. Team Light and Darknes walczył o zdobycie licencji silnika Warbanda i wydanie samodzielnej gry ze znacznie rozbudowaną formułą rpg, ale na razie nie ma żadnych wieści.
Wbijam w newsa o SP, doskonale znam ten obrazek, codziennie go widzę, bo mam na tapecie SpellForce loading screen :D przeczytałem całość, jest git. Gra wyjątkowa, tamte lata były piękne pod względem gier RTS, czasem nadal pogrywam, to nie idealizacja przeszłości, bo gramy w to do dziś i gra ma nadal w sobie to coś :)
Klasyka, do dzisiaj pamiętam Koniec Wszelkiej Nadziei xD
Kupiłem właśnie jedynkę w platynie za bodajże 5 zł na Steam pod wpływem tego artykułu. Co za okazja. I jeszcze po latach oficjalnie wrócił język polski. Kapitalnie się bawię
Gierka jest naprawdę tania, a jest świetna, ja niedawno ukończyłem z dwoma dodatkami, na niskim poziomie zajęło mi to 168 h xd
Ja lecę na normalu, niech mnie przejedzie trochę orkowa horda ;p Ale ta gra jest mega odważna, RPG i RTS - w dodatku płynne przejścia między planszami i nasrane od groma ras, którymi można kierować. Ten nowy spin-off już jest, jak widzę, bezpieczną turówką 4X. Ciekawe czy zachowają formułę w SpellForce 4 czy narobią w portki, znając popularność RTSów
Nawet dla boskiego sountracku warto przejść tą grę choć raz ;d Niestety dla mnie gra ma kilka niedoróbek, ale nie będę o nich wspominać żeby nie psuć ci gry ;d
pamietam ze byla trudna ale dawala mnostwo satysfakcji jak udalo sie rozbic wrogą wioske ;)