Komentarze do wiadomości: Ta hybryda RTS i RPG była najgodniejszym rywalem Warcrafta 3. Spellforce wciąż się broni

Forum Gry Strategiczne
Dodaj komentarz
09.05.2026 20:57
2
7
odpowiedz
3 odpowiedzi
Darek1785
9
Generał

W tamtym okresie to bardzo dobre powstawały gry w Europie jak Gothic, Mafia, Twierdza, Operation Flashpoint, Vietcong itd.

post wyedytowany przez Darek1785 2026-05-09 20:58:44
09.05.2026 20:51
Tomek465
1
3
odpowiedz
Tomek465
103
Konsul

Fenomenalna gra i Trudna :)
niedawno przeszedłem z najnowszym patchem !
Tak niedawno  wyszedł patch ! i to gigantyczny ! lista naprawi balansów   była do czytania przez kilka minut :P
przed tymi poprawkami nie dało się przejść gry bo  na  przedostatniej mapie  error wywalał :P
ale tera nie ma errora wiec da się przejść  :)
Wiec GORĄCO POLECAM  gry podstawkę i dwa dodatki  :)

post wyedytowany przez Tomek465 2026-05-09 20:52:01
09.05.2026 23:18
1.1
odpowiedz
boy3
149
Legend

Tomek465
Szkoda tylko że ten patch nadal nie zbalansował kilka mapek i musiałem używać kodów aby przejść daną mapę ... -.-

09.05.2026 20:57
2
7
odpowiedz
3 odpowiedzi
Darek1785
9
Generał

W tamtym okresie to bardzo dobre powstawały gry w Europie jak Gothic, Mafia, Twierdza, Operation Flashpoint, Vietcong itd.

post wyedytowany przez Darek1785 2026-05-09 20:58:44
09.05.2026 21:21
arianrod
2.1
11
odpowiedz
arianrod
85
Generał

Wszystko prawda, poza Gothikiem.

post wyedytowany przez arianrod 2026-05-09 21:22:18
09.05.2026 22:29
WolfDale
😜
2.2
12
odpowiedz
WolfDale
98
~sv_cheats 1

Via Tenor

arianrod

11.05.2026 07:50
2.3
3
odpowiedz
zdzisios115633
5
Legionista

Darek1785 A dziś powstaje BG3, Europa Universalis, Wiedźmin, kolejny Total War czy Clair Obscure. Czasy wcale nie są gorsze

09.05.2026 21:22
Kasrkin
3
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Kasrkin
18
Generał

Gra była bardzo, bardzo wciągająca i okazała się w Polsce dość popularna, pewnie po części przez to że była fajnie wydana i, z tego co pamiętam, w bardzo dobrej cenie. Świetnie się bawiłem, ale dodatków nie przeszedłem, dwójka mnie ominęła a trójka mocno rozczarowała.

Z gier podobnych do W3 były jeszcze Armies of Exigo, RTS już dość zapomniany ale jeszcze bardziej podobny do Warcrafta niż Spellforce, tylko utrzymany w mroczniejszym klimacie. Niestety, praktycznie już nie do dorwania - był w CDA, można gdzieś jeszcze te kopie znaleźć na aukcjach.

post wyedytowany przez Kasrkin 2026-05-09 22:34:44
10.05.2026 16:34
abesnai
😃
3.1
2
odpowiedz
abesnai
112
Kociarz
Image

Armies of Exigo było super, wielka szkoda, że nie ma na GoG. Natomiast trzecia część Spellforce jest dla mnie rewelacyjna wraz z obydwoma samodzielnymi dodatkami. Przechodzę kolejny raz podstawkę, później ponownie dodatki. Od pierwszej części niestety już nieco się odbiłem (może kiedyś jeszcze podejdę z modami) ale właśnie co zainstalowałem sobie dwójkę w wersji Anniversary (plus samodzielne dodatki) i ruszyłem w sentymentalną podróż do przeszłości. Gorąco polecam Spellforce 2, skoro jeszcze nie grałeś. Na Steam za 10 zł obecnie, także warto i to bardzo.

post wyedytowany przez abesnai 2026-05-10 16:45:02
10.05.2026 17:59
3.2
odpowiedz
boy3
149
Legend

A ja po raz pierwszy przeszedłem spellforce 1 i bawiłem się przednio, gra jest bardzo rozbudowana i złożona, Mechanicznie też jest klasa, jedynie grafika już trochę się zestarzała i fabuła jest taka sobie

post wyedytowany przez boy3 2026-05-10 17:59:58
11.05.2026 14:33
Kasrkin
3.3
odpowiedz
Kasrkin
18
Generał

Armies of Exigo było super, wielka szkoda, że nie ma na GoG.

Ale za to jest w tym programie GoG, gdzie głosuje się którą grę użytkownicy chcą zobaczyć w sklepie, więc jakaś nadzieja jest.

09.05.2026 21:27
mgr. Kuba
4
odpowiedz
mgr. Kuba
173
-

Kupione w Clicku za ile...? 8zł?
Niesamowicie świetna gra, biorąc pod uwagę że można ją było kupić tak tanio tak szybko po premierze. Czy to jeden z najlepszych "pełniaczków" z gazet o grach? No z tych nieoczywistych na pewno. Google podpowiada że to był styczeń 2005roku. Szczylem byłem, kupione gdzieś w kiosku na nowej hucie...

Ciekawi mnie czy ta gra poza Polską też ma jakąś rangę czy to tak trochę jak z tym całym Gothiciem u nas ;)

post wyedytowany przez mgr. Kuba 2026-05-09 21:30:29
09.05.2026 22:12
5
odpowiedz
Bikson
9
Legionista

Jakoś nigdy mi nie siadła. Wtedy chyba graliśmy już w UMSy do warcrafta 3.

09.05.2026 22:30
WolfDale
6
odpowiedz
WolfDale
98
~sv_cheats 1

Mimo że krótko w to grałem, ale ten krótki epizod sprawił i tak że bardzo dobrze wspominam produkcję bo to świetna gierka.

09.05.2026 22:36
7
odpowiedz
boy3
149
Legend

Cóż za przypadek, bo właśnie skończyłem ostatnio spellforce 1 z dwoma dodatkami :D

I powiem wam, gra wciąż się broni, duża satysfakcję daje niszczenie hord wrogów swoimi armia runicznymi, jak ktoś lubi crpg i rts i jeszcze nie grał to polecam

Gra jednak ma dość słabą fabułę która jest tylko pretekstem do niszczenia przeciwników

No i niestety ma kilka baboli, które trochę psują grę

post wyedytowany przez boy3 2026-05-09 22:37:32
09.05.2026 23:06
vanBolko
8
1
odpowiedz
vanBolko
69
Konsul

Jedna z moich ulubionych serii. Podobne wrażenia gamingowe znalazłem w modach do Mount&Blade takich jak np. Light and Darknes, TLD albo Warsword Conquest, które próbowały podporządkować kampanie fabularnemu scenariuszowi lub wzbogacić ją o typowo rpg-owe lokacje i mechaniki. Team Light and Darknes walczył o zdobycie licencji silnika Warbanda i wydanie samodzielnej gry ze znacznie rozbudowaną formułą rpg, ale na razie nie ma żadnych wieści.

10.05.2026 01:00
Godetsu
9
4
odpowiedz
Godetsu
58
Pretorianin

Wbijam w newsa o SP, doskonale znam ten obrazek, codziennie go widzę, bo mam na tapecie SpellForce loading screen :D przeczytałem całość, jest git. Gra wyjątkowa, tamte lata były piękne pod względem gier RTS, czasem nadal pogrywam, to nie idealizacja przeszłości, bo gramy w to do dziś i gra ma nadal w sobie to coś :)

10.05.2026 12:21
Diabeł z Caroc
10
1
odpowiedz
Diabeł z Caroc
14
Pretorianin

Ech, namówili na powrót

11.05.2026 09:47
11
1
odpowiedz
1 odpowiedź
skorp_
72
Pretorianin

Klasyka, do dzisiaj pamiętam Koniec Wszelkiej Nadziei xD

11.05.2026 10:30
vanBolko
11.1
odpowiedz
vanBolko
69
Konsul

"Amra odszedł. Lea odeszła. Tylko bogowie wiedzą, co się z nimi stało."

post wyedytowany przez vanBolko 2026-05-11 10:31:18
11.05.2026 11:25
Diabeł z Caroc
12
odpowiedz
3 odpowiedzi
Diabeł z Caroc
14
Pretorianin

Kupiłem właśnie jedynkę w platynie za bodajże 5 zł na Steam pod wpływem tego artykułu. Co za okazja. I jeszcze po latach oficjalnie wrócił język polski. Kapitalnie się bawię

11.05.2026 11:41
12.1
1
odpowiedz
boy3
149
Legend

Gierka jest naprawdę tania, a jest świetna, ja niedawno ukończyłem z dwoma dodatkami, na niskim poziomie zajęło mi to 168 h xd

11.05.2026 11:50
Diabeł z Caroc
12.2
1
odpowiedz
Diabeł z Caroc
14
Pretorianin

Ja lecę na normalu, niech mnie przejedzie trochę orkowa horda ;p Ale ta gra jest mega odważna, RPG i RTS - w dodatku płynne przejścia między planszami i nasrane od groma ras, którymi można kierować. Ten nowy spin-off już jest, jak widzę, bezpieczną turówką 4X. Ciekawe czy zachowają formułę w SpellForce 4 czy narobią w portki, znając popularność RTSów

11.05.2026 13:29
12.3
1
odpowiedz
boy3
149
Legend

Nawet dla boskiego sountracku warto przejść tą grę choć raz ;d Niestety dla mnie gra ma kilka niedoróbek, ale nie będę o nich wspominać żeby nie psuć ci gry ;d

post wyedytowany przez boy3 2026-05-11 13:30:09
12.05.2026 10:35
Janczes
13
odpowiedz
Janczes
250
You'll never walk alone

pamietam ze byla trudna ale dawala mnostwo satysfakcji jak udalo sie rozbic wrogą wioske ;)

12.05.2026 10:49
Wrzesień
14
2
odpowiedz
Wrzesień
81
Idiot Doom Spiral

Bardzo miło wspominam. Jedynie historia nie dowoziła. Niby jak na grę tego typu nacisk na fabułę był tam zaskakująco wysoki, a dialogów było całkiem sporo, ale co z tego, skoro były po prostu słabe. Poza tym - świetna gra.

Forum Forum Gry Strategiczne
Dodaj komentarz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl