Komentarze do recenzji: Recenzja Forzy Horizon 6. Gra na setki godzin, ale nie taka rewolucja, jakiej chciałem po 4 latach czekania

Forum Gry MMO
Dodaj komentarz
14.05.2026 17:25
DM
16
9
odpowiedz
2 odpowiedzi
DM
237
AFO Neptune

GRYOnline.plTeam

"Fool me once, shame on you; fool me twice, shame on me"
Przy Meksyku jeszcze dałem się oszukać, trochę oczarować kaktusami, na których można było liczyć igły i Dua Lipą w radiu. Szóstki nawet mi się nie chce uruchamiać, bo widać aż za dobrze, że to ciągle ta sama gra w innej polewie. Na pewno jest świetna, gdy ktoś zaczyna swoją przygodę z FH, ale dla weteranów to jak jeść 6 dni pod rząd Big Maca. Czemu twórcy nie dodają choćby najmniejszych nowości?

14.05.2026 23:37
Marky
23
9
odpowiedz
Marky
36
Generał

Ta recenzja pokazuje, dlaczego ta gra taka jest. Czytając spodziewałem się na końcu max 7...a tu i tak 8/10.

Innymi słowy, po co Playground Games ma słuchać fanów, jak może ich praktycznie olać ciepłym moczem, zrobić właściwie to samo, a fani i tak kupią, będą grać i jeszcze będzie im się podobać.

Wielka szkoda, że konkurencji nie chce się podjąć wyzwania (mówię tu oczywiście o EA z Need For Speedem), bo czytając tą recenzję i widząc tą stagnację w praktycznie wszystkich aspektach rozgrywki, to wyzwanie by strącić Forzę Horizon z tronu w swojej kategorii nie jest wcale trudne. Szczególnie jeśli ma się takich mistrzów gatunku jak Codemasters... ale nie, lepiej było pozwalniać ludzi i poprzerzucać ich do innych projektów pod szyldem EA Sports, a Codemasters zostawić tylko F1.

post wyedytowany przez Marky 2026-05-14 23:47:51
14.05.2026 14:12
2
7
odpowiedz
6 odpowiedzi
raikage16
1
Junior

Forza Horizon 5 miała 534 aut na premierę a FH6 ma 550 aut na premierę. Więc nie ma 300 mniej później dodawali nowe auta.

14.05.2026 20:14
Last_Redemption
😐
20
7
odpowiedz
Last_Redemption
66
Senator

92/100 na meta dla takiego kotleta.. Gowno warte te recenzje

8/10 bardzo sprawiedliwe, czyli jest nadal bardzo dobrze, ale z butów nie wyrywa

15.05.2026 08:57
Lateralus
29
7
odpowiedz
Lateralus
158
Last Of The Wilds

Forza jest i nadal będzie projektowana pod kątem dzieci ery TikToka i innych „każuali”

I tym jednym zdaniem można podsumować całą tą grę.

14.05.2026 16:51
retruśgejmer
👎
12
6
odpowiedz
retruśgejmer
50
Generał

Czyli „progresja” jest taka sama jak w 5? To ja podziękuję, dla mnie to jest totalny bezsens…

14.05.2026 14:11
thekid2
1
odpowiedz
thekid2
67
iLove

Sprawdzę z ciekawości chociaż jestem prawie pewien, że będzie jak w przypadku FH5 - dla kogoś kto ma setup z kierownicą będzie to zbyt arcadowe doświadczenie. Dużo więcej radości miałem z nowej Motorsport niż Horizon.

14.05.2026 14:12
2
7
odpowiedz
6 odpowiedzi
raikage16
1
Junior

Forza Horizon 5 miała 534 aut na premierę a FH6 ma 550 aut na premierę. Więc nie ma 300 mniej później dodawali nowe auta.

14.05.2026 14:18
Draugnimir
😉
2.1
3
odpowiedz
Draugnimir
156
Mały diplodok

GRYOnline.plRedakcja

A jakie to ma znaczenie, ile aut miała na premierę? Liczy się bieżący stan.

The Crew: Motorfest debiutowało z niemal wszystkimi samochodami, które The Crew 2 miało na koniec rozwoju. Ivory Tower też powinno było odjąć te, które zostały dodane do TC2 po premierze? ;)

14.05.2026 16:44
Dead Men
2.2
4
odpowiedz
Dead Men
198
Senator

Draugnimir A jakie to ma znaczenie, ile aut miała na premierę? Liczy się bieżący stan.

Ale odklejka.

14.05.2026 16:47
2.3
1
odpowiedz
TobiAlex
226
Legend

Dead Men Zależy jak na to spojrzeć.

14.05.2026 16:58
Draugnimir
😂
2.4
6
odpowiedz
Draugnimir
156
Mały diplodok

GRYOnline.plRedakcja

Rozumiem, że skakaliście z radości, kiedy dostawaliście w aktualizacjach do Forzy Horizon 5 jako "nowość" dziesiątki samochodów, które były wcześniej dostępne w FH4? Bo tutaj to będzie wyglądało dokładnie tak samo :)

14.05.2026 21:40
Draugnimir
2.5
3
odpowiedz
Draugnimir
156
Mały diplodok

GRYOnline.plRedakcja

Twórcy właśnie opublikowali szczegóły na temat Playlist Festiwalowych na osiem pierwszych tygodni po premierze gry:
https://forza.net/news/forza-horizon-6-series-1

Na 20 samochodów do odblokowania przypada 14, które były dostępne w FH5...

15.05.2026 18:19
MaxxGroo
2.6
odpowiedz
MaxxGroo
44
Centurion

Draugnimir 
Nie przetłumaczysz,
Oni mogą mieć 9 lat, albo 35 i nie czytali żadnych książek. Nie ważne jakich argumentów użyjesz, nie przeskoczysz ułomności ich mózgu.

14.05.2026 14:27
3
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Seyonneq
24
Chorąży

A jak wygląda nawigacja po menusach? Dalej taki burdel i powsadzane w losowe miejsca byle jak kafle? Gram teraz w Motorfesta (i po FH6 na razie sięgać nie zamierzam) i tam już po kilku godzinach wiedziałem, co gdzie jest, co po kilkuset w FH5 dalej mi potrafiło problem sprawić.

14.05.2026 15:50
Draugnimir
3.1
1
odpowiedz
Draugnimir
156
Mały diplodok

GRYOnline.plRedakcja

Seyonneq Menu główne to nadal kafle, choć trochę mniej rozproszone niż w poprzednich grach. W garażach natomiast są teraz proste menusy w formie pionowych list z podziałem na zakładki.

14.05.2026 16:08
Stranger.
3.2
2
odpowiedz
Stranger.
222
Spookhouse

GRYOnline.plTeam

To ciekawe, ja pamiętam, że w Motorfeście jednej z opcji musiałem dosłownie szukać na googlu, bo się okazało, że są jakieś boczne zakładki, o których mam wiedzieć. ;)

14.05.2026 16:12
3.3
odpowiedz
Seyonneq
24
Chorąży

Stranger. Co człowiek to przypadek jak widać :D Ja mimo spędzenia z 50h w FH4 i ponad 200 w FH5 dalej potrafiłem się irytować szukając potrzebnych mi opcji :D

14.05.2026 14:30
Araneus357
4
odpowiedz
3 odpowiedzi
Araneus357
65
Scourge of Hell

A jak wypada zima? Czy naprawdę wszystkie drogi asfaltowe są odśnieżone i opony zimowe jedynie się przydają jak jeździ się po drogach gruntowych?

14.05.2026 15:45
Draugnimir
4.1
odpowiedz
Draugnimir
156
Mały diplodok

GRYOnline.plRedakcja

Araneus357 Z zimą miałem jedynie przelotny kontakt (wersja recenzencka pozwalała eksplorować mapę tylko wiosną i latem), ale wygląda na to, że asfalt faktycznie został wszędzie odśnieżony. Nie zdziwiłbym się, gdyby dróg gruntowych też to dotyczyło - nie licząc tych na północnym skraju mapy.

15.05.2026 02:03
mikos365
4.2
odpowiedz
mikos365
39
Centurion
Image

Asfalt jest odśnieżony, natomiast podczas wyścigów pojedziesz też po śniegu często

15.05.2026 09:36
Draugnimir
4.3
odpowiedz
Draugnimir
156
Mały diplodok

GRYOnline.plRedakcja

No w wyścigach cross country tak :)

14.05.2026 14:41
5
odpowiedz
BlackTone
54
Generał

Patrząc na recenzje z innych portali znowu recenzenci się spuszczają jakby to była rewolucja i perfekcyjna gra a znowu wychodzi na to że jest to powtórka z rogrywki i downgrade w pewnych miejscach

14.05.2026 14:43
ereboss
😒
6
odpowiedz
ereboss
90
Tutejszy troll

Bardzo lubię gry z tej serii. Grałem w 2,3,4,5. szósta cześć pewnie będzie tą najlepszą. Najbardziej doskonałą itd... Ale to jest jedno wielkie ctrl + c ctrl + v względem ostatnich 5 części. Ubisoft mógłby się uczyć od Playground games jak kopiować gry prawie 1:1 bez hejtu xD Grałem w zeszłym roku w Forze 5 która mnie wymęczyła strasznie. Ale była to kapitalna gra. Tu pewnie będzie tak samo. Pewnie zagram ale to może za jakieś 2-3 lata.

14.05.2026 14:48
FanGta
7
odpowiedz
1 odpowiedź
FanGta
180
Generał

Nowe „społecznościowe” funkcje to chyba powinny wylądować w minusach, a nie w plusach? A skoro to taki technologiczny majstersztyk to czy zechciało im się chociaż poprawić spierd..one oświetlenie wraz z obrzydliwym filtrem przez co samochody zamiast ładnie się mienić świeciły się rozlanym światłem z poprzedniej części?

14.05.2026 15:47
Draugnimir
7.1
odpowiedz
Draugnimir
156
Mały diplodok

GRYOnline.plRedakcja

Nowe „społecznościowe” funkcje to chyba powinny wylądować w minusach, a nie w plusach?
Mam tu na myśli przede wszystkim zloty samochodowe, tory wyścigowe i drag stripy - te społecznościowe funkcje są zdecydowanie na plus. Dzielenie się rezydencjami i garażami od biedy też, jakie by te garaże nie były :)

14.05.2026 15:02
8
odpowiedz
4 odpowiedzi
LokalnyRzezimieszek
18
Generał
Image

A tutaj testy wydajności (Ryzen 9 7950X3D, 32GB of DDR5 6000Mhz Windows 10 64-bit, GeForce 596.49, Adrenalin 26.5.1)
Źródło: https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/forza-horizon-6-benchmarks-pc-performance-analysis/

post wyedytowany przez LokalnyRzezimieszek 2026-05-14 15:04:06
14.05.2026 15:03
8.1
odpowiedz
LokalnyRzezimieszek
18
Generał
Image

LokalnyRzezimieszek 1440p bez RT

14.05.2026 15:03
8.2
odpowiedz
LokalnyRzezimieszek
18
Generał

LokalnyRzezimieszek 2160p bez RT

14.05.2026 15:03
8.3
odpowiedz
LokalnyRzezimieszek
18
Generał
Image

LokalnyRzezimieszek Testy z RT

14.05.2026 15:03
8.4
odpowiedz
LokalnyRzezimieszek
18
Generał
Image

LokalnyRzezimieszek Testy z RT + DLSS i MFG

14.05.2026 16:22
Ergo
9
odpowiedz
1 odpowiedź
Ergo
105
Senator

A naczytałem się w necie, że niby FH6 ma dużo lepszy feeling jazdy na kierownicy niż FH5. :(
Co do progresji to też zapewniali, że już nie będzie rozdawnictwa i trzeba będzie się postarać o lepszą furę, a z tego co czytam to ta nowa progresja za bardzo nic nie zmienia...

14.05.2026 16:47
Draugnimir
9.1
odpowiedz
Draugnimir
156
Mały diplodok

GRYOnline.plRedakcja

Ergo A naczytałem się w necie, że niby FH6 ma dużo lepszy feeling jazdy na kierownicy niż FH5. :(
Też się naczytałem, ale nie odnotowałem poprawy w kwestii FFB. Wciąż jest przyzwoicie, ale mogłoby być lepiej.

14.05.2026 16:34
10
1
odpowiedz
woseba8
17
Chorąży

Te minusy to jakiś żart.

14.05.2026 16:41
RejzorekPL
11
2
odpowiedz
RejzorekPL
13
Legionista

Już jak patrzę na screeny to mi się nudzi ta gra... Po graniu w każdego Horizona mam już tej serii dosyć. Chciałbym powrotu NFS, choćby w zbliżonym klimacie jak odsłona z 2015r, bo o Underground czy MW to mogę zapomnieć raczej. Co prawda z BFem połowicznie udało im się wrócić do czasów BF3, więc kto wie.

14.05.2026 16:51
retruśgejmer
👎
12
6
odpowiedz
retruśgejmer
50
Generał

Czyli „progresja” jest taka sama jak w 5? To ja podziękuję, dla mnie to jest totalny bezsens…

14.05.2026 17:12
13
odpowiedz
3 odpowiedzi
Malegraniepo30
1
Junior

W tekście nie ma ani słowa o cenie czy gdzieś mi uciekło ?

14.05.2026 17:35
Draugnimir
13.1
odpowiedz
Draugnimir
156
Mały diplodok

GRYOnline.plRedakcja

299 zł za edycję standardową na PC i XSX/S.

14.05.2026 17:38
13.2
odpowiedz
Malegraniepo30
1
Junior

Draugnimir ponad 500 w chwili premiery dla ubogich intelektualnie/bogatych

14.05.2026 18:17
13.3
odpowiedz
boltven
0
Legionista

Malegraniepo30   za 342 zł mam premium, tylko nie marnuje cebulionow na przepłacanie w natywnym sklepie, na zlomstation trzeba będzie dzielnie tyle zapłacić, ale wyznawcy nawykli jak im bogowie sony sraja do ryja każąc przepłacać za wszystko, to Microsoft robił tak samo dojąc do zera za starego horizona 5 po pełnej cenie jak za nową grę

post wyedytowany przez boltven 2026-05-14 18:26:04
14.05.2026 17:13
14
odpowiedz
Ugly1904
13
Legionista

Kurde... FH5 już mnie znudziła swoją wtórnością mimo mega dobrego modelu jazdy. Nie rozumiem tak wysokiej oceny FH6 mimo, że to niemal to samo tylko z nową mapą. Ale może muszę zagrać żeby zrozumieć... Mam wrażenie, że Turn10 idzie drogą EA i z FH robi samochodową FIFĘ: "Co wydanie dajemy to samo tylko tylko inaczej opakowane. Ludzie i tak kupią".

14.05.2026 17:17
15
odpowiedz
Assassinek06
122
Generał

92/100 na Metacritic. Będę grał w grę! Jak tylko pojawi się w Gamepassie.

14.05.2026 17:25
DM
16
9
odpowiedz
2 odpowiedzi
DM
237
AFO Neptune

GRYOnline.plTeam

"Fool me once, shame on you; fool me twice, shame on me"
Przy Meksyku jeszcze dałem się oszukać, trochę oczarować kaktusami, na których można było liczyć igły i Dua Lipą w radiu. Szóstki nawet mi się nie chce uruchamiać, bo widać aż za dobrze, że to ciągle ta sama gra w innej polewie. Na pewno jest świetna, gdy ktoś zaczyna swoją przygodę z FH, ale dla weteranów to jak jeść 6 dni pod rząd Big Maca. Czemu twórcy nie dodają choćby najmniejszych nowości?

14.05.2026 17:35
16.1
odpowiedz
woseba8
17
Chorąży

DM No właśnie... brakuje wahadłowców.

15.05.2026 15:01
16.2
2
odpowiedz
BigMac1987
9
Legionista

DM Ale czy właśnie nie o to w serii FH chodzi? Żeby wciąż była taka sama i jej nie zepsuli "innowacyjnymi" zmianami? Co w FH 4 czy 5 było tak przeszkadzającego? Gram w te serię od 1 i we wszystkich odsłonach spędziłem setki godzin i każda kolejna gra jest trochę lepsza od poprzedniej. Narzekanie na dodawanie aut w ramach playlist czy DLC jest bez sensu - nie chcesz, nie odblokowuj ich/nie kupuj DLC - tyle. W podstawowej wersji jest wystarczająco aut dla zwykłego gracza. A jak jesteś fanem motoryzacji, czy chcesz sobie casualowo co jakiś czas pojeździć w fajnym otoczeniu nowymi autami, to nie ma nic lepszego. W NFS próbowali co chwilę coś zmieniać i ta seria już umarła. A tu jest sprawdzony przepis, który podany jest na innym - japońskim - talerzu. Nie wymaga ona nie wiadomo jakich umiejętności czy kierownicy jak do AC czy innych symulacji - fajne auta, niezła muzyczka i ładne widoczki - po co się tego czepiać? Skoro działa - a działa bo miliony ludzi w tę serię gra, to nie będą tego zmieniać na siłę.

14.05.2026 18:21
17
1
odpowiedz
boltven
0
Legionista

Konkurencji to nie mają, dlatego się nie przemęczają. The crew 1 mógł być konkurencją, gównofest ma tyle śmieci poza samochodami, że szybko się zaczyna nudzić jak zmuszają do grania jakimś gruzem łódkami czy samolocikami. A solara to zerowa konkurencja, pikseloza wyglądająca gorzej niż horizon 3, nawet nazw samochodów nie umieli poprawnie zrobić i po prawie dwóch latach dalej jest obecne PORSCHE Q12 TDI 1987 xD.
Chociaż lokacja normalna w horizonie 6, a nie wiocha meksykańska zabita dechami z radiem najgorszym ze wszystkich części. O północy się zobaczy, czy będzie lepsza od 2.

post wyedytowany przez boltven 2026-05-14 18:23:14
14.05.2026 18:53
18
odpowiedz
jako8
3
Pretorianin

Grucha dał 9,5.

14.05.2026 19:25
Lateralus
19
odpowiedz
Lateralus
158
Last Of The Wilds

Dzięki za recke. Czyli jednak lepiej niepotrzebnie nie wydawać kasy na tą gierkę.

14.05.2026 20:14
Last_Redemption
😐
20
7
odpowiedz
Last_Redemption
66
Senator

92/100 na meta dla takiego kotleta.. Gowno warte te recenzje

8/10 bardzo sprawiedliwe, czyli jest nadal bardzo dobrze, ale z butów nie wyrywa

14.05.2026 20:29
21
odpowiedz
FnordBeard
1
Junior

Dzięki za bardzo dobrą recenzję.

14.05.2026 20:57
MaxxGroo
22
odpowiedz
MaxxGroo
44
Centurion

Świetna recenzja i świetna ocena.
Dokładnie tego się spodziewałem.

Mi się już po FH4 i 5 znudziła ta sama formula i nie kupię, ale ktoś kto gry nie zna to jego świetny początek i solidne wyścigi arcade .

14.05.2026 23:37
Marky
23
9
odpowiedz
Marky
36
Generał

Ta recenzja pokazuje, dlaczego ta gra taka jest. Czytając spodziewałem się na końcu max 7...a tu i tak 8/10.

Innymi słowy, po co Playground Games ma słuchać fanów, jak może ich praktycznie olać ciepłym moczem, zrobić właściwie to samo, a fani i tak kupią, będą grać i jeszcze będzie im się podobać.

Wielka szkoda, że konkurencji nie chce się podjąć wyzwania (mówię tu oczywiście o EA z Need For Speedem), bo czytając tą recenzję i widząc tą stagnację w praktycznie wszystkich aspektach rozgrywki, to wyzwanie by strącić Forzę Horizon z tronu w swojej kategorii nie jest wcale trudne. Szczególnie jeśli ma się takich mistrzów gatunku jak Codemasters... ale nie, lepiej było pozwalniać ludzi i poprzerzucać ich do innych projektów pod szyldem EA Sports, a Codemasters zostawić tylko F1.

post wyedytowany przez Marky 2026-05-14 23:47:51
14.05.2026 23:47
24
odpowiedz
Darek1785
9
Generał

Forza 7 lub coś z oddzielnym tytułem powinno być czymś całkowicie innym np. klimat Cyberpunka, Taxi lub Mad Maxa ale spodziewam się kolejnego kotleta chociaż nie interesuje mnie ta seria.

post wyedytowany przez Darek1785 2026-05-14 23:49:53
15.05.2026 02:00
Notanac
25
4
odpowiedz
Notanac
12
Centurion

Jednym słowem: nuda

15.05.2026 07:34
26
1
odpowiedz
damianyk
163
Nośnik Treblinek

Forza to taki Farming Simulator ścigałek.

15.05.2026 08:10
Szlugi12
27
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Szlugi12
133
BABYMETAL

Forza to taki Farming Simulator ścigałek.

O tym samym pomyślałem, tam też jest kopiuj wklej od jakiegoś czasu.

No nic, co do Forzy nie spodziewałem się niczego innego raczej, od 3 częsci jest kopiuj wklej tylko mapa inna, zagrać się zagra, bo jest się fanem, jedynie Japonia zachęca i jej zwiedzanie, bo jak jazda i samochody są podobne to już wiadomo czego się spodziewać, ale pomimo tego pewnie będzie dalej sprawiała frajdę, na wielki minus tylko te rozdawnictwo samochodów idzie, szkoda że nie zrobili od zera do bohatera gdzie zaczynasz np. z 20 tys $ na koncie i sobie radź.

post wyedytowany przez Szlugi12 2026-05-15 08:11:47
15.05.2026 09:27
Artur676
27.1
2
odpowiedz
Artur676
65
Generał

Szlugi12 Była kiedyś taka gra Juiced, tam gienialnie to zrobili, jak przegrałeś zakład czuć było, że jesteś spłukany.

15.05.2026 09:38
Szlugi12
27.2
odpowiedz
Szlugi12
133
BABYMETAL

Artur676 - o pamiętam to kurczę :D ale wspomnienia, rzeczywiście tam tak łatwo nie było.

17.05.2026 11:06
27.3
odpowiedz
SilverArrow
3
Junior

Szlugi12 Mając 600+ samochodów w kolekcji, taki model gry nie ma żadnego, ale to żadnego sensu.

15.05.2026 08:55
mgr. Kuba
28
3
odpowiedz
mgr. Kuba
173
-

totalnie odgrzewany kotlet tylko że z trochę bardziej pożądaną lokalizacją.
oni skopiowali wszystko z forzy 5, co za tym idzie z forzy 4, co za tym idzie z forzy 3. Cały hud, menu, dźwięki menu, czcionki. Dokładnie ta sama gra z tą samą zawartością od 4 części. Zmienia się tylko lokalizacja i dodają dosłownie PARENAŚCIE nowych samochodów.
I żeby nie było, ja chętnie sobię w tą Forzę pogram, fajnie ta Japonia wygląda ale bez kitu, żeby nawet nie próbować zmienić hud i kopiować wszystko przez 4 kolejne części serii?
Co z tego że jest 600 czy 700 samochodów, skoro nowych, takich które nie były w poprzedniej części jest zaledwie kilkanaście? Rozumiem że cała idea jest taka, że skoro raz wsadzili tyle aut to będą je wałkować przez 20lat żebyś na pewno dał radę się wszystkimi przejechać.

post wyedytowany przez mgr. Kuba 2026-05-15 09:14:29
15.05.2026 08:57
Lateralus
29
7
odpowiedz
Lateralus
158
Last Of The Wilds

Forza jest i nadal będzie projektowana pod kątem dzieci ery TikToka i innych „każuali”

I tym jednym zdaniem można podsumować całą tą grę.

15.05.2026 09:03
raziel88ck
😍
30
odpowiedz
raziel88ck
227
Reaver is the Key!

Będzie grane!

15.05.2026 11:07
Szlugi12
31
1
odpowiedz
Szlugi12
133
BABYMETAL
Image

No to przegraliśmy Panowie jeśli chodzi o branżę gier video, opłaca się robić early access :P

15.05.2026 11:14
adam11$13
32
odpowiedz
adam11$13
142
EDGElord

Ogólnie przy każdej kolejnej części coraz bardziej widać, że Horizon to w tej chwili taki samochodowy ekwiwalent dla Call of Duty - bardzo przystępne, bardzo proste (co za tym idzie dosyć płytkie) w założeniach, bezpieczne i niepodejmujące ryzyka... a jednocześnie nie posiadające praktycznie żadnej konkurencji więc jakikolwiek feedback ze strony bardziej zaangażowanych graczy nie musi być brany pod uwagę. Piąta część pomimo dziesiątek godzin bardzo mnie do tej serii odrzuciła i jakoś nie mam wielkich nadziei aby szóstka miała to zmienić.

Obiektywnie to na pewno bardzo dobra gra, ale boli wiedząc, że mogła by być dużo lepsza gdyby nie brak jakiekolwiek parcia ze strony konkurencji oraz braku chęci wprowadzania zmian ze strony stażystów z Playground (którzy jednak wiedzą co robą widząc oceny oraz gazyliony grających jednocześnie). Marzy mi się aby Polyphony ze swoim nadmiernym perfekcjonizmem, przywiązaniem do detali i chęcią postrzegania motoryzacji jako sfery kultury zrobiło podobną grę na modłę Horizona...

post wyedytowany przez adam11$13 2026-05-15 11:21:59
15.05.2026 15:37
33
2
odpowiedz
marcin1509
28
Legionista

Czyli wyszło znów mniej więcej to samo tylko na innej mapie, największej w serii. Wprowadzają bardzo małe zmiany niewiele wnoszące. Szkoda, że nie pokusili się o większą eksplorację japońskiej motoryzacji. Japonia byłaby też świetnym miejscem na wprowadzenie motocykli, choćby w DLC - cztery najbardziej znane marki pochodzą z Japonii. No cóż. Lepiej jest robić kopiuj wklej i kosić kasę.

15.05.2026 16:38
leaven
34
odpowiedz
leaven
162
Konsul

Odjęli 300 aut żeby wkrótce sprzedać je w płatnych dodatkach. Zdolnych menadżerów mają :)) ale ja tym razem za grę podziękuję.

15.05.2026 18:32
35
1
odpowiedz
LukaszRei
76
Pretorianin

Co za smutne czasy, skoro taka wydmuszka ala Fifa ma być królową wyścigów. 
DLC do DLC, które jest DLC do DLC....

16.05.2026 00:06
matrik777
36
odpowiedz
matrik777
14
Legionista

Dobra recenzja, wyjaśnia i opisuje wiele aspektów, w odróżnieniu od ślepego zachwalania w innych "redakcjach" na s albo c. 
Będę grać, mimo tych wad i pomijając koszty. Nowa mapa dodaje tej świeżości. Zobaczymy na jak długo.

post wyedytowany przez matrik777 2026-05-16 00:08:18
16.05.2026 23:16
WolfDale
37
odpowiedz
WolfDale
98
~sv_cheats 1

Próbowałem chyba wszystkie Horizony, ale ta gra nie jest dla mnie. Pamiętam jak za pierwszym razem byłem zajarany że dostanę takiego Motorsporta z otwartym światem, niestety nie była to Forza którą znałem i model jazdy mocno mnie irytował.

Pewnie gdybym podszedł do tej gry nie traktując jej jak pierwowzór to by było inaczej, ale los chciał inaczej i z każdą kolejną częścią nadal nie mogę się do tego przekonać.

post wyedytowany przez WolfDale 2026-05-16 23:17:07
18.05.2026 23:35
38
odpowiedz
iBlackLagoon
15
Legionista

Co najbardziej się zmieniło to dodanie torów wyścigowy, a wyścigi w mieście przypominają Forze Motorsport (ta pierwsza legendarna) gdzie ściągałeś się po Nowym Yorku

20.05.2026 14:00
kęsik
👎
39
2
odpowiedz
kęsik
174
Legend

Czyli dalej to samo nudzenia dla casuali bez żadnej treści czy progresji. Pierwsze The Crew zjada te nowe Horizony na śniadanie. Skala upadku tego gatunku jest olbrzymia jeżeli naprawdę na rynku nie ma nic lepszego. Sama Japonia tego nie wyciągnie. Z treści to raczej 6/10 się wyłania a ta średnia ocen recenzentów 90+ to jest jakiś kryminał, kolejny problem branży. Po co mają coś zmieniać i poprawiać skoro dostają takie oceny. Sami dziennikarze doprowadzają do tego, że mamy "znowu to samo".

post wyedytowany przez kęsik 2026-05-20 14:02:57
Forum Forum Gry MMO
Dodaj komentarz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl