Komentarze do recenzji: Recenzja 007: First Light. Młody Bond dostał grę, która umie być filmem, ale nie zapomina, że ma dawać graczowi wybór

Forum Gry Akcji
Dodaj komentarz
29.05.2026 17:22
Bukary
9
12
odpowiedz
12 odpowiedzi
Bukary
247
Legend

A ja jestem jednak ciutkę zawiedziony, choć bawię się całkiem dobrze. Gdyby bohaterem nie był Bond, to wszyscy mówiliby, że mamy bieda "Uncharted" (mniej spektakularne akcje, znacznie, znacznie gorsze "zagadki" itp.) i okrojonego "Hitmana" (uproszczone mechaniki infiltracji) plus tylko 10-15 godzin rozgrywki w pełnej cenie. ;) Bawi również to, że ludzie, którzy jechali po "Outlaws" za implementację mechanizmów skradankowych, teraz nagle przymykają oko na fakt, że skradanie w "007" jest jeszcze gorsze (a rozgrywka przecież polega w znacznej mierze właśnie na skradaniu).

W skrócie: bardzo przyjemna rozrywka i nie żałuję, że grę kupiłem, ale "szału ni ma". Trochę za dużo skryptów, "samograja" i efekciarskiej filmowości kosztem swobody rozgrywki. Ale powtarzam: warto nabyć i dobrze (choć krótko) się bawić. Miłośnicy Bonda będą zachwyceni, bo w grze aż roi się od różnego rodzaju aluzji do filmów. Oceny nie wystawiam, bo na razie za mną jakieś 3/4 rozgrywki.

post wyedytowany przez Bukary 2026-05-29 18:53:13
29.05.2026 16:45
7
5
odpowiedz
2 odpowiedzi
Arturo1973
87
Konsul

Faktycznie, gra zasługuje na wysoką ocenę. Gram od wczoraj i widzę sporo nawiązań do wielu filmów z Bondem - także tych najstarszych. Przykładowo, w rozdziale zatytułowanym "Bez Pośpiechu" akcja rozgrywa się na Słowacji i jest związana z walką o mistrzostwo świata w szachach. W trakcie tej misji znajdujemy "Biografię Szachisty", która wspomina o legendarnym szachiście, który w latach 60-tych XX wieku był arcymistrzem, a po jego śmierci odkryto, że należał do tajnej międzynarodowej organizacji przestępczej. To wszystko jest rzecz jasna nawiązaniem do filmu "Pozdrowienia z Rosji" i niejakiego Kronsteena z byłej Czechosłowacji, który na początku tego filmu stoczył zwycięską partię szachów w finale mistrzostw świata, a jednocześnie był członkiem organizacji "Spectre". Również w gabinecie Q jest sporo gadżetów nawiązujących do wielu filmów o Bondzie.
Z kolei król piratów Bawma to swego rodzaju nawiązanie do głównego antagonisty z filmu "Żyj i Pozwól Umrzeć", którym był Kananga vel Mr Big. Różnica jest taka, że akcja filmu toczyła się w innej części świata - w USA i na Karaibach.
Początek gry 007: First Light toczy się na Islandii, co jest nawiązaniem do filmu "Śmierć Nadejdzie Jutro", w którym tez był wątek Islandii. Członkowie gangu Arrowhead mówią m.in. po czarnogórsku, a z Czarnogórą związany był film "Casino Royale". Zapewne takich smaczków będzie można w trakcie gry odkryć jeszcze więcej.

post wyedytowany przez Arturo1973 2026-05-29 16:57:07
29.05.2026 15:18
Bartuno96
1
1
odpowiedz
Bartuno96
50
Centurion

Via Tenor

Dla mnie giereczka solidne 9/10!

Brakuje na rynku takich dobrych, liniowych, czysto akcyjnych tytułów. Jestem prostym człowiekiem — jak widzę grę od IO Interactive, to praktycznie od razu oddaję im kasę.

post wyedytowany przez Bartuno96 2026-05-29 15:21:43
29.05.2026 15:25
ODIN85
1.1
1
odpowiedz
ODIN85
52
Senator

Bartuno96 Daje tyle samo. Kolejna świetna gra po Batmanie.

29.05.2026 15:47
Szlugi12
2
1
odpowiedz
Szlugi12
132
BABYMETAL

Nie spodziewał się człowiek, tak pozytywnej recenzji :D gra zakupiona, przejdzie się w weekend !

29.05.2026 15:49
thekid2
3
1
odpowiedz
thekid2
66
iLove

Odpaliłem wczoraj i nie mogłem się oderwać dobre 2-3h. Jest w co grać na weekend. Niestety dałem kilka szans Crimson Desert w międzyczasie ale cały czas odwlekam i nie mogę się wciągnąć a Bond od razu mnie porwał.

29.05.2026 16:35
4
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Jerry_D
82
Senator

"Przysypany gruzem na koniec jakieś grubej akcji kaskaderskiej nie poprawia nonszalancko krawata, tylko ledwo się rusza. Jest w tym wszystkim nieco bardziej ludzki, może nawet normalny"
To ja tylko zaznaczę, że ten oryginalny Bond z książek Fleminga właśnie taki był w przeciwieństwie do filmów. Bity krwawił i cierpiał, a nie z uśmiechem poprawiał krawat. Takiego łomotu, jaki nieraz dostał w książce to w filmach ze świecą szukać, z wyjątkiem może Casino Royale.

"w dobrze zrobionych grach akcji single player – bez trybu kooperacji, lootu i innych niepotrzebnych zapychaczy"
A jak to się ma do
"Do wyboru mamy krótsze Eskalacje i dłuższe Operacje, a w praktyce są to po prostu nowe wyzwania z różnymi modyfikatorami do zaliczenia w znanych z fabuły miejscówkach. Zachętą do rozgrywki w tym trybie są przede wszystkim globalne rankingi graczy motywujące do śrubowania swoich wyników oraz możliwość odblokowywania i wykorzystania przeróżnych strojów dla Bonda, a całość została tak skonstruowana, by podobnie jak w Hitmanie twórcy mogli dodawać cyklicznie nową zawartość."?
Bo mnie to wygląda na fundament do zrobienia z tego 007 gry "półusługi" wzorem Hitmana WoA i sprzedawania pakietów ciuszków i broni w DLC.

"Warto jednak od razu nastawić się, że skradanie jest naprawdę uproszczone, takie w stylu premierowego Star Wars: Outlaws albo Indiany Jonesa. Wrogowie nie są zbyt ogarnięci, nie ma też opcji ukrywania ciał."
No to zdecydowanie szkoda. Twórców Hitmana stać przecież na więcej w tym aspekcie.

Zagrać pewnie w przyszłości zagram, ale nie spieszy mi się.

post wyedytowany przez Jerry_D 2026-05-29 16:36:11
29.05.2026 17:00
DM
4.1
1
odpowiedz
DM
236
AFO Neptune

GRYOnline.plTeam

Jerry_D mnie to wygląda na fundament do zrobienia z tego 007 gry "półusługi" wzorem Hitmana WoA i sprzedawania pakietów ciuszków i broni w DLC
Nie musisz do tego trybu w ogóle wchodzić, nawet go zauważyć, choć jest skrót dostępu również w trybie fabuły i jego istnienie jest fabularnie wyjaśnione. Miałem tu na myśli gry odgórnie zaprojektowane z taki elementami, w których nie masz jak tego obejść.

No to zdecydowanie szkoda. Twórców Hitmana stać przecież na więcej w tym aspekcie.
Oczywiście, dlatego to była zapewne ich świadoma decyzja i doskonale ją rozumiem, zrobiłbym to samo - podyktowane to było utrzymaniem filmowego tempa. Mozolne skradanie by ten filmowy flow kompletnie rozwaliło - to nie ta gra, First Light nie jest skradanką!

29.05.2026 17:47
4.2
1
odpowiedz
Jerry_D
82
Senator

Dzięki za odpowiedź. Rzumiem, dlaczego zrobili tak, a nie inaczej, ale prywatnie trochę mi szkoda, że nie ma jakiegoś trybu hard, w którym jednak to skradanie byłoby bardziej wymagające.

post wyedytowany przez Jerry_D 2026-05-29 17:49:59
29.05.2026 16:36
DexteR_66
5
2
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

Świetny tytuł. Od czasów Uncharterd dawno się tak dobrze nie bawiłem. Polecam z całego serducha każdemu, kto lubi tego typu gry.

29.05.2026 16:37
6
1
odpowiedz
6 odpowiedzi
jako8436703776
2
Centurion

Co u was tak nisko grucha dał 9,5.

29.05.2026 17:16
6.1
6
odpowiedz
nazgul-r4jdowi3c
1
Centurion

jako8436703776 w dupie mamy gruchę i ppe.

29.05.2026 17:19
Pulser.X
6.2
4
odpowiedz
Pulser.X
56
Konsul

jako8436703776 Grucha to łeb a całe PPE to ściek wśród portali gamingowych. Aha, zapomniałbym o odklejonych niebieskich fanbojkach wychwalających ten odpustowy plastik pod niebiosa twierdząc nawet że dorównuje średniej klasy PC 😂 Bulshit

29.05.2026 17:50
6.3
1
odpowiedz
nazgul-r4jdowi3c
1
Centurion

Oj odpalił się jakieś 15 latek z pecetem od rodziców. Smutne.

30.05.2026 11:50
Szlugi12
6.4
odpowiedz
Szlugi12
132
BABYMETAL

nazgul ma rację, pozdrawiam.

30.05.2026 19:24
jozinzbazin
6.5
odpowiedz
jozinzbazin
67
Pretorianin

nazgul-r4jdowi3c Chyba 8 latek po pierwszej komunii

31.05.2026 11:08
6.6
1
odpowiedz
1Fuss
29
Centurion

Pulser.X No tam to jest dramat , ostatnio dostałem tam nawet bana za krytykę ps5 pro 🤣🤣🤣🤣

29.05.2026 16:45
7
5
odpowiedz
2 odpowiedzi
Arturo1973
87
Konsul

Faktycznie, gra zasługuje na wysoką ocenę. Gram od wczoraj i widzę sporo nawiązań do wielu filmów z Bondem - także tych najstarszych. Przykładowo, w rozdziale zatytułowanym "Bez Pośpiechu" akcja rozgrywa się na Słowacji i jest związana z walką o mistrzostwo świata w szachach. W trakcie tej misji znajdujemy "Biografię Szachisty", która wspomina o legendarnym szachiście, który w latach 60-tych XX wieku był arcymistrzem, a po jego śmierci odkryto, że należał do tajnej międzynarodowej organizacji przestępczej. To wszystko jest rzecz jasna nawiązaniem do filmu "Pozdrowienia z Rosji" i niejakiego Kronsteena z byłej Czechosłowacji, który na początku tego filmu stoczył zwycięską partię szachów w finale mistrzostw świata, a jednocześnie był członkiem organizacji "Spectre". Również w gabinecie Q jest sporo gadżetów nawiązujących do wielu filmów o Bondzie.
Z kolei król piratów Bawma to swego rodzaju nawiązanie do głównego antagonisty z filmu "Żyj i Pozwól Umrzeć", którym był Kananga vel Mr Big. Różnica jest taka, że akcja filmu toczyła się w innej części świata - w USA i na Karaibach.
Początek gry 007: First Light toczy się na Islandii, co jest nawiązaniem do filmu "Śmierć Nadejdzie Jutro", w którym tez był wątek Islandii. Członkowie gangu Arrowhead mówią m.in. po czarnogórsku, a z Czarnogórą związany był film "Casino Royale". Zapewne takich smaczków będzie można w trakcie gry odkryć jeszcze więcej.

post wyedytowany przez Arturo1973 2026-05-29 16:57:07
29.05.2026 17:20
Bartuno96
7.1
odpowiedz
Bartuno96
50
Centurion

Dzięki za ten komentarz! Jak znajdziesz coś jeszcze to proszę dopisz bo wynajdywanie tych nawiązań to na pewno świetne zajęcie.

29.05.2026 23:36
JeicamPL
7.2
1
odpowiedz
JeicamPL
98
This Unit have a Soul

Arturo1973 te 3 ostatnie to trochę naciągane, chyba, że nie załapałem sarkazmu :D Nawiązanie do filmu, bo jedna misja dzieje się na Islandii? Liczba ciekawych miejsc na naszej planecie jest ograniczona. Tak samo fakt, że mówią po czarnogórsku. Po angielsku też mówią, a to nawiązanie do pochodzenia brytyjskiego agenta ;)

29.05.2026 17:14
Lateralus
👍
8
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Lateralus
157
Last Of The Wilds

Via Tenor

Dobrze napisana recka, nawet obiektywnie i konstruktywnie :))
Niezgodzę się jedynie nad oceną końcową, zdecydowanie za wysoka.

Ubolewam tylko nad tym że wystartowali z tą serią i historia zaczeła się dziać "w naszych czasach", po 2020 roku, i już z wszystkimi bajerami itd.
Mogli się pokusić by akcja zaczeła się gdzieś w latach 60-80 ubiegłego wieku, i byłby pokazany progres, zmiany, a ile byłoby wtedy później możliwości :)

post wyedytowany przez Lateralus 2026-05-29 17:16:26
30.05.2026 08:41
8.1
odpowiedz
pchelas
3
Junior

Lateralus Nie mógł dać niższej bo "Mixtape" dostał 9 :)

29.05.2026 17:22
Bukary
9
12
odpowiedz
12 odpowiedzi
Bukary
247
Legend

A ja jestem jednak ciutkę zawiedziony, choć bawię się całkiem dobrze. Gdyby bohaterem nie był Bond, to wszyscy mówiliby, że mamy bieda "Uncharted" (mniej spektakularne akcje, znacznie, znacznie gorsze "zagadki" itp.) i okrojonego "Hitmana" (uproszczone mechaniki infiltracji) plus tylko 10-15 godzin rozgrywki w pełnej cenie. ;) Bawi również to, że ludzie, którzy jechali po "Outlaws" za implementację mechanizmów skradankowych, teraz nagle przymykają oko na fakt, że skradanie w "007" jest jeszcze gorsze (a rozgrywka przecież polega w znacznej mierze właśnie na skradaniu).

W skrócie: bardzo przyjemna rozrywka i nie żałuję, że grę kupiłem, ale "szału ni ma". Trochę za dużo skryptów, "samograja" i efekciarskiej filmowości kosztem swobody rozgrywki. Ale powtarzam: warto nabyć i dobrze (choć krótko) się bawić. Miłośnicy Bonda będą zachwyceni, bo w grze aż roi się od różnego rodzaju aluzji do filmów. Oceny nie wystawiam, bo na razie za mną jakieś 3/4 rozgrywki.

post wyedytowany przez Bukary 2026-05-29 18:53:13
29.05.2026 19:56
Persecuted
9.1
5
odpowiedz
Persecuted
166
Adeptus Mechanicus

Bawi również to, że ludzie, którzy jechali po "Outlaws" za implementację mechanizmów skradankowych, teraz nagle przymykają oko na fakt, że skradanie w "007" jest jeszcze gorsze (a rozgrywka przecież polega w znacznej mierze właśnie na skradaniu).

Bo tu gramy białym, przystojnym facetem, więc nie ma problemu :).

29.05.2026 20:24
DM
9.2
2
odpowiedz
DM
236
AFO Neptune

GRYOnline.plTeam

Tak samo było przy Indianie Jonesie :) Moje zdanie, że skradanie w Outlaws jest celowo uproszczone jednak dobrze się zestarzało ;)

29.05.2026 21:12
Sebo1020
9.3
6
odpowiedz
Sebo1020
195
Senator

Bukary Dla mnie skradanie w outlaws było nie uproszczone, ale koncepcyjnie zepsute, kiedy w misji pobocznej skradałem się jak głupi, aby dostać się do celu, to gra magicznie zmieniała swoje zasady, kiedy miałem wracać do wyjścia tą samą ścieżką, bo okazało się, że wrogowie po wczytaniu danego sektora mapy byli z powrotem magicznie na nogach, a sam układ "drogi" był tak skonstruowany, aby powrót był niemożliwy w formie skradania przez ich położenie na mapie, natomiast nawet w liniowce, jakim jest bond i półotwartym indianie nie było takich debilizmów z pomieszaniem skradania i akcji, jeśli zlikwidowałeś jakiegoś wroga po cichu, to on został w takim stanie do końca misji, nawet po wczytaniu zapisu

29.05.2026 21:15
9.4
2
odpowiedz
TobiAlex
225
Legend

Bukary W pełnej cenie? Chyba nie wiesz jakie są obecne ceny gier. Outlaws? Masz na myśli wrzucanie na siebie ubrania dające 95% nieuzuważenia przez wroga, potem zmiana wyglądu cichów dla niepoznaki i wrzucanie filmików jakie AI to głupie? Oj tak, tysiące ludzi dało się zmanipulować, a że dziś nikt niczego nie weryfikuje... cóż, Twój komentarz jest tego najlepszym dowodem

29.05.2026 21:17
9.5
odpowiedz
TobiAlex
225
Legend

Sebo1020 Nigdy z czymś takim się nie spotkałem, a grałem po premierze. Ewidentnie to jakis bug, mało tego, bug, który pojawia się również w serii AC - np. UV grając w AC Mirrage miał taki problem, że przy oczyszczaniu obzu, wrogowie z początku się mu respawnolwali. Ja czegoś takiego nie miałem - wyczyszczony obóz zawsze pozostawał wyczyszczony.

29.05.2026 22:37
Bukary
9.6
2
odpowiedz
Bukary
247
Legend

TobiAlex

Twój komentarz jest tego najlepszym dowodem

Nie wiem, czy dobrze rozumiem. Dowodem na to, że dałem się zmanipulować? W jakiej kwestii? (BTW, ja w "Outlaws" grałem, a teraz gram w "007". Nie na YouTube, tylko za pomocą myszy i klawiatury).

post wyedytowany przez Bukary 2026-05-29 22:37:59
30.05.2026 08:18
9.7
odpowiedz
NekoRei
3
Pretorianin

Bukary Ja jeszcze nie grałem, ale lubie takie efekciarskie gry z wysokim budżetem bo ich tak naprawdę nie ma zbyt wiele. W Uncharted 4 mam ponad 100h bo przeszedłem je chyba już 6 razy, wracam do niego na różnych poziomach trudności bo zawsze jak mam ochotę na taką grę to dociera do mnie, że takich gier nie ma. Poza oczywiście starszymi uncharted, może jakiś tomb raider, ale nawet to nie jest to.

30.05.2026 20:07
Sebo1020
9.8
odpowiedz
Sebo1020
195
Senator

TobiAlex Grałem z rok po premierze, w momencie, kiedy deweloperzy poprawiali/usprawniali/zmieniali cały system skradania, a z postów na steamie można wywnioskować, że jest to norma .., natomiast ja a po tym cyrku, jaki opisałem nie miałem już specjalnie ochoty wracać do gry

https://steamcommunity.com/app/2842040/discussions/0/595137684887874548/

31.05.2026 13:40
9.9
odpowiedz
@smartboygod
26
Pretorianin

DM Outlaws co to za gra?

02.06.2026 23:30
Link
9.10
odpowiedz
Link
36
Senator

Bukary Dziękuję bardzo za opinie, specjalista od gry skradankowe. 👍

02.06.2026 23:33
Link
9.11
1
odpowiedz
Link
36
Senator

@smartboygod Star Wars Outlaws. To taki Assassin's Creed RPG od Ubisoft, ale w uniwersum Star Wars. 😉

04.06.2026 12:32
9.12
odpowiedz
Benekchlebek
37
Senator

Bukary Właśnie wymieniłeś wszystkie zalety gier, które lubię.

29.05.2026 17:22
TheSkrilex
10
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
TheSkrilex
119
Generał

Warto dodać, że to bardzo dobrze zoptymalizowana gra :)

29.05.2026 19:35
Lateralus
10.1
odpowiedz
Lateralus
157
Last Of The Wilds

TheSkrilex Nie bardzo :))
U mnie jak wejdę podczas gry w menu celu/zadania itd w grze nagle potrafią spaść fps o 20-30 klatek i gra się bardzo niekomfortowo. Pomaga później zmiana ustawień rozdzielczości na niższą, chwile pogrania a później można zwiększyć ustawienia i gra się już ok. Niewiem od czego to zależy.

post wyedytowany przez Lateralus 2026-05-29 19:36:17
29.05.2026 21:17
10.2
odpowiedz
TobiAlex
225
Legend

Lateralus A niegrasz przypadkiem na padzie po BT?

29.05.2026 21:30
Lateralus
10.3
odpowiedz
Lateralus
157
Last Of The Wilds

TobiAlex Gram na padzie bezprzewodowo. Jaki to ma związek.

30.05.2026 00:10
Bukary
😉
11
3
odpowiedz
8 odpowiedzi
Bukary
247
Legend
Image

Licence to stare...

Za klimat żywcem wyjęty z filmów rzeczywiście można podwyższyć ocenę o pół punktu. Zwłaszcza że oprawa graficzna i kierunek artystyczny - jak widać - niczego sobie.

Dla miłośników wyższej rozdzielczości:
https://postimg.cc/dDVT1w8z

30.05.2026 11:53
Szlugi12
11.1
1
odpowiedz
Szlugi12
132
BABYMETAL

Bukary A jest 'keks' ? romansik coś ten ? 👉👈

30.05.2026 12:01
Bukary
11.2
odpowiedz
Bukary
247
Legend

Szlugi12

Nie chcę spoilerować. ;)

30.05.2026 12:11
Kwisatz_Haderach
😈
11.3
odpowiedz
Kwisatz_Haderach
25
GIT GUD or die trying

Szlugi12 Niestety nie ma.

spoiler start

W poczatkowych pietnastu minutach.

spoiler stop

30.05.2026 16:18
Szlugi12
11.4
odpowiedz
Szlugi12
132
BABYMETAL

I juz mnie zaciekawiliście, zaraz sie uruchomi :P

30.05.2026 17:15
Bukary
11.5
odpowiedz
Bukary
247
Legend
Image

Szlugi12

Masz, żebyś grał szybciej. ;)

Pełna rozdzielczość:
https://postimg.cc/mt2QbFdX

30.05.2026 20:16
Lateralus
11.6
1
odpowiedz
Lateralus
157
Last Of The Wilds

Via Tenor

Bukary "Bawidamek" 😂

Poza tym te sceny są za bardzo nic nie wnoszące, kiepskie a może troche śmieszne przy tym wszystkim :)

post wyedytowany przez Lateralus 2026-05-30 20:18:18
30.05.2026 20:20
Bukary
11.7
1
odpowiedz
Bukary
247
Legend

Lateralus

Pewnie, że są zabawne, ale w takim "bondowskim" stylu, więc pasują do konwencji. ;)

31.05.2026 14:52
11.8
odpowiedz
@smartboygod
26
Pretorianin

Bukary Fajne gumowe postaci

30.05.2026 07:52
adam607a
12
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
adam607a
65
Centurion

Muszę kupić tą grę? Podoba mi ta gra.

30.05.2026 09:30
12.1
3
odpowiedz
nazgul-r4jdowi3c
1
Centurion

adam607a kali jeść kali pić.

30.05.2026 13:05
adam607a
12.2
3
odpowiedz
adam607a
65
Centurion

Nie kupie tej gry. Za dużo gier jest do kupowania.

30.05.2026 12:46
Lateralus
13
odpowiedz
Lateralus
157
Last Of The Wilds

Via Tenor

Skąd Bondowi nagle w rekach pojawia się uchwyt podczas zjeżdżania po linie? ;))

Najbardziej wkurzają te wszystkie oznaczenia ścieżek gdzie się wspiąć, przejść itd. To robi z graczy istnych debili i to jak "hamsko" zrobili. Z drugiej strony to jest gra od 16 lat, a przez takie ułatwiacze dziecko z przedszkola może w to grać i przejść całą grę.

Z plusów bijatyka, modrobicie jak oklepiemy kilku typków a inni widzą że nie dają rady to wtedy wyciagają broń a nie od samego początku.

Rozdział 4 i 5 najnudniejszy :/ aż czekałem by już się to skończyło.

Zapis w grze działa bardzo kiepsko. Brakuje również ręczny zapis.

post wyedytowany przez Lateralus 2026-05-30 13:12:26
30.05.2026 15:20
\/
14
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
\/
45
Lara

To naprawdę jest aż taka wydmuszka jak U4?
Czy gameplayowo i pod względem mechanik ma coś do zaoferowania?
No i jak feeling strzelania? Czy też takie drewniane jak w U4?

30.05.2026 17:07
Bukary
14.1
1
odpowiedz
Bukary
247
Legend

No raczej się nie nastawiaj na jakieś oryginalne mechaniki. :) Strzelanie takie sobie (wystarczające w ramach rozgrywki), ale też nie ma go aż tak dużo.

(BTW, masz taką ksywkę, że system cię nie jest w stanie "zaczepić". Dziwne).

post wyedytowany przez Bukary 2026-05-30 17:16:53
31.05.2026 11:06
14.2
odpowiedz
1Fuss
29
Centurion

No to jest akcyjniak gdzie narracja szybka akcja i tzw filmowe doznanie jest na pierwszym planie.
Masz się poczuć jak Bond a nie rozkminiać UJ wie jakie mechaniki.
Te założenia gra spełnia po mistrzowsku

30.05.2026 15:32
;-p
15
odpowiedz
;-p
107
Generał

Na te 10-12 godzin- za mało sekwencji pościgowych, czy jazdy pojazdami (trochę ponad pół godziny)

30.05.2026 17:41
Illuminackiretpalianinnajezdzcazdalekiegokosmosu
16
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Illuminackiretpalianinnajezdzcazdalekiegokosmosu
73
Generał

Średniak zrobiony na starych mechanikach Hitmana to 9 na 10 XD ........

30.05.2026 19:34
jozinzbazin
16.1
2
odpowiedz
jozinzbazin
67
Pretorianin

Illuminackiretpalianinnajezdzcazdalekiegokosmosu Recenzje na tym portalu ( i nie tylko) to parodia. Gra na poziomie średniak+ dostaje 9/10. Mam wrażenie, że skala ocen nie jest od 1 do 10 tylko od 5 do 10.

31.05.2026 11:01
16.2
1
odpowiedz
1Fuss
29
Centurion

Illuminackiretpalianinnajezdzcazdalekiegokosmosu Ty chyba w średniaka nie grałeś .
Odpal sobie takie Dragon age Veilguard to się dowiesz a potem odpal sobie 007 i zobaczysz jaka przepaść dzieli te gry

30.05.2026 18:34
LukaszKukaszTm
17
odpowiedz
LukaszKukaszTm
36
Pretorianin

Zdejmą Deguano Drm będzie Pathtracin i cena 70 ziko to ogram.Nie pali mi się

30.05.2026 20:07
mohenjodaro
19
odpowiedz
1 odpowiedź
mohenjodaro
132
Kodeina zamiast protein

A jak lubię Hitmana, ale nie lubię Uncharted (film z przyciskaniem X w wybranych momentach), to mi się spodoba, czy nie?

30.05.2026 20:22
Bukary
19.1
1
odpowiedz
Bukary
247
Legend

mohenjodaro

Raczej tak. Bo chyba mimo wszystko więcej tu "Hitmana" (w pewnym sensie gorszego, gdyż mechaniki infiltracji są uproszczone) niż "Uncharted". Zadaj sobie pytanie, czy chciałbyś kupić interaktywny film o Bondzie (całkiem dobry w ramach swojej konwencji), czy jednak wolisz inny rodzaj rozrywki. :)

W "007" misja wygląda mniej więcej tak:
- wybierasz sprzęt (kilka gadżetów, które jakieś drastycznej różnicy nie robią);
- wkraczasz do niby-otwartej lokacji, gdzie szukasz sposobu na wejście do jakiegoś pomieszczenia lub znalezienie jakiejś osoby (głównie poprzez podsłuchiwanie i kradzież jakichś przedmiotów);
- wkraczasz na zastrzeżony teren, gdzie próbujesz się skradać;
- zostajesz wykryty i wchodzisz w tryb "licencji na zabijanie", więc rozpoczyna się eliminacja wrogów w systemie osłon;
- na końcu masz jakąś efektowną akcję "filmową", która jest skrajnie oskryptowana (np. pościg samochodem czy łodzią).

Gadżety pozwalają na chwilowe odwrócenie uwagi postaci (żeby np. gdzieś przejść lub coś ukraść), na eliminację wroga albo na otwarcie drzwi czy aktywację jakiegoś urządzenia. Znaczna część misji ma charakter "korytarzowy". Zdarzają się też całe długie sekwencje o charakterze "filmowym", gdzie w sumie nie musisz wcale myśleć. W ogóle cała gra jest bardzo, bardzo prosta. To dotyczy również walki z bossami. Lekkie i przyjemne doświadczenie w duchu filmów o Bondzie.

post wyedytowany przez Bukary 2026-05-30 20:39:37
31.05.2026 01:36
20
odpowiedz
1 odpowiedź
Powermac
25
Centurion

Fabuła - najmocniejsza część gry
Grafika - daje radę
Oprawa dźwiękowa bardzo dobra
Optymalizacja na PC trochę mniej
Tragiczna jest klawiszologia. Prochu w tego typu grach się raczej nie wymyśli, ale zrobili wszystko by spieprzyć sprawę.
Gra jest TPP i kamera jest prowadzona do bani. W trakcie walk i dynamicznych akcji lubi zaskakiwać tak, że trudno się zorientować, gdzie jesteśmy. Potrafi też wjeżdżać w otoczenie całkowicie utrudniając widok.
Standardowa czułość klawiszy i myszy jest u mnie tragiczna - do poprawy choć jeszcze nie próbowałem.
Strzela się trudno bo kursor lata jak żyd po pustym sklepie. Trudno też na pierwszy rzut oka stwierdzić w co właściwie celujemy.
Generalnie walka do bani.
Jazda samochodem to kolejna pomyłka. No cóż, FH6 to nie jest.

Na plus jest mechanika lokacji. Mikro otwarty świat, do celu można dotrzeć na kilka sposobów, także fabularnych.
Na koniec osobisty minus z mojej perspektywy. Bond nie wygląda jak Bond. Fizjonomia do mnie nie przemawia.

W sumie gra do zagrania, choć daleko jej do ideału.
Dla mnie 7/10

31.05.2026 11:14
20.1
odpowiedz
1Fuss
29
Centurion

Powermac Co do tego strzelania i czułości to bym podyskutował mamy myszki gdzie możesz zmienić takie rzeczy w locie

31.05.2026 10:00
pabblopl
21
odpowiedz
9 odpowiedzi
pabblopl
45
Centurion

no także się nie rozczarowałem, gra dowozi na każdym poziomie... skradanie, strzelanie... wszystko działa tak jak powinno do tego nie było momentu że się znudziłem, nie wiem tylko czy około 17h bo tyle mi zajęło przejście to odpowiednia długość gry, wydaje się że chyba tak, choć może jeszcze jakaś lokacja na 3h by się przydała.

31.05.2026 12:16
Lateralus
21.1
1
odpowiedz
Lateralus
157
Last Of The Wilds

Via Tenor

pabblopl Można się czepiać do różnych rzeczy, sam mam kilka "zarzutów", i to jest raczej normalne... ale ja mam niedosyt, mogło by jeszcze wpaść z 2-3 misje niezobowiązujące i wtedy mimo korytarzówki, skryptów i trzymania za rączkę, gra była by miodzio, w swoim założeniu. Bo za mało gry w grze :/

post wyedytowany przez Lateralus 2026-05-31 12:30:22
31.05.2026 13:08
Bukary
21.2
1
odpowiedz
Bukary
247
Legend

U mnie podobne odczucia: gra z wadami, prosta jak budowa cepa, ale zarazem dawała frajdę i miałem ochotę na więcej. Rozczarowaniem okazały się ostatnie poziomy, które IMHO odbiegały in minus od wcześniejszych. Były liniowe aż do bólu.

spoiler start

(Choć motyw z wielką kulą - zabawny).

spoiler stop

Tak czy inaczej, wiemy, że planowana jest kolejna część. Mam nadzieję, że powstanie szybciej i za jakieś 3 lata znowu spotkamy się z Bondem. O ile "First Light" się dobrze sprzeda.

post wyedytowany przez Bukary 2026-05-31 13:40:44
31.05.2026 13:52
Lateralus
21.3
odpowiedz
Lateralus
157
Last Of The Wilds

Bukary I bezsensem jest to że nie możemy się gdzieś wspiąć, przeskoczyć, zeskoczyć czy zejść bez problemu, gdzie są takie realne miejsca oczywiste w misjach, ale nie, gra na tyle nas ogranicza że możemy wyjść, zejść, przeskoczyć itd i tylko i wyłącznie tam gdzie mamy to naznaczone :/ i musimy krążyć szukać właśnie tego, ale mogliśmy zrobić to wcześniej ale bond w tym miejscu już nie potrafi.

post wyedytowany przez Lateralus 2026-05-31 14:09:59
31.05.2026 13:59
pabblopl
21.4
odpowiedz
pabblopl
45
Centurion

Lateralus zgadzam się, nie wiem czy w ogóle tam jest coś takiego jak misja poboczna... może jest kilka możliwości które pominąłem i ewentualnie można sprawdzić... ale fakt też jakbym miał możliwość to kilka godzin jeszcze bym pograł

31.05.2026 14:05
Lateralus
21.5
odpowiedz
Lateralus
157
Last Of The Wilds

Via Tenor

pabblopl Możliwości raczej nie, co za różnica czy wejdziesz tym oknem czy tamtymi drzwiami.... a i tak cel i finał jest taki sam. Znajdźki? Nic fajnego. Ale są różne wyzwania w misjach które i tak nic nie wnoszą i nie mamy nic z tego, przeważnie w każdej misji mamy i można przejść głośno, przejść po cichu eliminujac wrogów bez wykrycia czy przejść całą misję/etap bez wykrycia nie eliminując nikogo. Czyli można sobie powtarzać misje by wypełniać te wszystkie wyzwania.
Ja tego nie będę robił.

post wyedytowany przez Lateralus 2026-05-31 14:06:28
31.05.2026 14:23
Bukary
21.6
odpowiedz
Bukary
247
Legend

Lateralus

W pełni się zgadzam: brak mobilności Bonda mnie mocno denerwował. I widać go było najbardziej właśnie w tych ostatnich etapach gry. Ale taki już urok "korytarzówek", że trzeba iść do przodu dokładnie tak, jak przewidzieli deweloperzy. Po sznurku. ;)

31.05.2026 15:01
21.7
odpowiedz
Darek1785
8
Generał

I bezsensem jest to że nie możemy się gdzieś wspiąć, przeskoczyć, zeskoczyć czy zejść bez problemu, gdzie są takie realne miejsca oczywiste w misjach, ale nie, gra na tyle nas ogranicza że możemy wyjść, zejść, przeskoczyć itd i tylko i wyłącznie tam gdzie mamy to naznaczone :/ i musimy krążyć szukać właśnie tego, ale mogliśmy zrobić to wcześniej ale bond w tym miejscu już nie potrafi.

2026 rok i naprawdę trudno się zorientować, że tego typu gry są robione głównie pod zacofanego pada i tylko i wyłącznie stąd są wszystkie tego typu ograniczenia.

post wyedytowany przez Darek1785 2026-05-31 15:02:13
31.05.2026 15:16
Lateralus
😂
21.8
1
odpowiedz
Lateralus
157
Last Of The Wilds

Via Tenor

Darek1785 Co proszę, że zacofanego pada? :D
Chyba zacofanego gracza.

01.06.2026 09:20
21.9
odpowiedz
1Fuss
29
Centurion

Lateralus Nie podniecaj się tak bo jest w tym sporo racji.
Wiele spotkał los zostania uproszczonym by dało się w to grać na tym kontrolerze i na konsoli.
W strzelankach masz wspomaganie celowania , spora część z nich jest pozbawiana vertykalności by gość z padem dał radę ogarnąć co się wokół niego dzieje i to było widać wyraźnie w takim Doom Dark Ages.

Można wiele jeszcze pisać ale generalnie analog to kiepskie narzędzie do rozglądania się i Pad to raczej mało wygodny sprzęt do wielu gier, zaś sama konstrukcja raczej się nie zmieniła od 20 lat.

03.06.2026 08:56
id404
22
odpowiedz
1 odpowiedź
id404
5
Chorąży

GOL dal 9.0 wiec gra to sredniak max 6/10. Dziekuje i mozna sie rozejsc.

03.06.2026 10:02
22.1
1
odpowiedz
1Fuss
29
Centurion

id404 zdecydowanie nie jest to średniak tylko dobra gra , nie jakaś wybitna czy banger wywrącający gatunek do góry nogami ale narrację, tempo, klimat ma bardzo dobre , muzyka swietna, z mechanikami gry gorzej ale mimo wszystko dobrze

04.06.2026 07:27
23
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
spider000765
8
Legionista

Moim zdaniem nie warto, przeszedłem 60% gry i odpuściłem, to jest praktycznie film w dodatku kiepski, porównywanie tego do Uncharted lub splinter cell jest całkowicie nietrafione, ta gra to wykastrowany hitman dosłownie ze wszystkiego, idziecie tylko po sznurku i oglądacie "film", nawet za darmo tego nie polecam. Nie róbcie ludzi w balona z tą oceną, boomer który to recenzował powinien się wstydzić, ta gra to max 3/10

05.06.2026 20:02
23.1
odpowiedz
@smartboygod
26
Pretorianin

spider000765 Masz sporo racji, ciasny, oskryptowany Hitman z brzydkimi znacznikami, grałem oczyma na YouTube

05.06.2026 20:03
23.2
odpowiedz
@smartboygod
26
Pretorianin

spider000765 O którą część splinter cell ci chodzi?

Forum Forum Gry Akcji
Dodaj komentarz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl