Komentarze do wiadomości: GTA 6 bez płyty na premierę to brak szacunku dla graczy. Dwa sklepy odmawiają sprzedaży pudełkowego wydania

Forum Gry Akcji
Dodaj komentarz
25.06.2026 08:51
Rumcykcyk
1
3
odpowiedz
Rumcykcyk
137
Ojciec Zarazy

Nie będzie można odsprzedać gry (chyba, że ktoś wystawi całe konto). Może to będzie już praktyka na przyszłość i eliminacja napędów z konsoli i likwidacja rynku wtórnego.

25.06.2026 08:53
2
3
odpowiedz
10 odpowiedzi
Felo74
137
Konsul

Nie wiem kto by chciał takie coś kupić tbh. Skoro i tak kupujesz kod, to po co pudełko?

25.06.2026 09:04
xKoweKx [stalker.pl]
2.1
1
odpowiedz
xKoweKx [stalker.pl]
162
Stalker

Felo74 nadal kupuję takie pudełka na PC (choćby ostatnio RE9 i Pragmata), bo chcę mieć to po prostu w kolekcji nawet jeśli pudełko to wydmuszka

25.06.2026 09:20
2.2
6
odpowiedz
Felo74
137
Konsul

xKoweKx [stalker.pl] Tak szczerze to nie rozumiem takiego chomikowania. O ile jakieś edycje kolekcjonerskie jeszcze zrozumiem, ale zwykłe pudełka z grą? Potem nawet tego z półki nie ściągasz bo jak chcesz zagrać za kilka lat to masz przypisane do konta i stamtąd instalujesz. Tylko kurz zbiera.
No i w dodatku niektóre takie kolekcjonerskie hobby to przynajmniej mają jakąś wartość ze względu na rzadkość, a zwykłe pudełko z grą bez płyty? To śmieć.

25.06.2026 09:30
quark
2.3
odpowiedz
quark
85
Generał

Felo74
Nie wiem kto by chciał takie coś kupić tbh. Skoro i tak kupujesz kod, to po co pudełko?

Po prostu sporo osób dalej będzie się spodziewać, że taką głośną grę jak GTA VI bez problemu kupi fizycznie w sklepie. Trochę głupio byłoby odprawiać osoby, które chcą wydać hajs w sklepie, z informacją, że nie dostaną gry i muszą się wrócić do domu i kupić ją cyfrową. Sporo osób mogłoby nawet zrezygnować z zakupu.

A jeśli pytasz czemu nie zwykły papierek z kodem zamiast pudełka. To wydaje mi się ze po prostu pudełko lepiej wygląda na półkach sklepowych.

post wyedytowany przez quark 2026-06-25 09:33:30
25.06.2026 09:30
Crazy_Bambino
2.4
odpowiedz
Crazy_Bambino
52
Pretorianin

Felo74 Ja nie rozumiem, ale na odwrót. Zbieram pudełka, i dla mnie najbardziej się liczą te zwykłe wydania, bo tak naprawdę najbardziej zależy mi na grze i chcę ją fizycznie posiadać, z drugiej strony mamy kolekcjonerki często za absurdalne pieniądze, często bez gry na płycie i z masą rzeczy które dosłownie są śmieciami, typu figurka jakaś krzywa czy koszulka albo bryloczek i obligatoryjny zestaw naklejek. Słowem chcę gre i pudełko które wrzucam do biblioteczki za witryną, nie chcę plastikowego szajsu czy koszulek ze szmateksu.

25.06.2026 09:35
xKoweKx [stalker.pl]
2.5
odpowiedz
xKoweKx [stalker.pl]
162
Stalker

Felo74 żaden śmieć, jak w coś gram na PC to chcę mieć to w polskim wydaniu na półce i tyle. Na PC rynek fizyczny zdechł 15 lat temu i takich wydmuszek z wydań premierowych i tanich re-edycji mam w kolekcji kilkaset i nie uważam by były to śmieci, ale wiem też że jakiejś ogromnej wartości w pln-ach to nie ma.

post wyedytowany przez xKoweKx [stalker.pl] 2026-06-25 09:38:05
25.06.2026 09:47
Sebo1020
2.6
odpowiedz
Sebo1020
196
Senator

Felo74 Zapewne T2 musiało dać jakaś opcie dla niedzielnych konsumentów, aby mieli co wręczać na święta

25.06.2026 10:11
2.7
odpowiedz
Felo74
137
Konsul

Crazy_Bambino No dobra ale przecież mówimy o sytuacji gdzie w pudełku nie ma płyty (temu sklep nie chce tego sprzedawać). Gdzie wartość tego pudełka?

To nie sytuacja gdzie masz płytę bez przypisania do konta, możesz przejść grę i sprzedać dalej (jak obecnie jeszcze na konsolach).

25.06.2026 10:12
2.8
odpowiedz
Felo74
137
Konsul

xKoweKx [stalker.pl] Ale co ty masz na półce? Mówimy o sytuacji gdzie w środku nie ma nawet płyty...

25.06.2026 10:31
2.9
odpowiedz
piotr1399
4
Chorąży

Felo74 Ludzie wystawiają na olx pudełka po kartach graficznych...

25.06.2026 10:43
2.10
odpowiedz
sabaru
37
Senator

Felo74 Mam dużo gier z dawnych lat w pudełkach, które mogę odpalić dzisiaj bez żadnego problemu. Co ciekawe niektóre posiadają lancher od ubisoftu czy innych tego typu wydawców ale taka gra nie wymaga zakładnia konta na tych lacherach. Jest to opcjonalne.

25.06.2026 09:01
Luzman
3
4
odpowiedz
Luzman
3
Chorąży

Pędźcie robić preordery cyfry, bo wam braknie. 😂

25.06.2026 09:11
4
odpowiedz
3 odpowiedzi
Paprykarz
53
Pretorianin

Mamy 2026 rok, nikt nie będzie tłoczył płyt dla 2-3% zajawkowiczów.

25.06.2026 09:30
4.1
4
odpowiedz
MadTrigger
7
Pretorianin

Paprykarz To po co w ogóle oferować coś do kupna skoro NIC nie kupujesz. Ten kod nie gwarantuje, że wszedłeś w posiadanie czegoś innego niż możliwość czasowo nieokreślonego skorzystania z gry. To bezterminowa wejściówka spektakl dopóki jest grany w teatrze, a ten kod to po prostu numer. Kiedyś jak kupowało się grę w pudełku to można w nią do dzisiaj z tego ślicznego kolekcjonerskiego pudełka wyjąć, zainstalować i grać bez proszenia o to wydawcy. Mogłem ją sprzedać, mam też kupione używane. I tylko nie pisz, że nie da się wydać GTA6 w taki spób, że możesz grać offline. Dalszy ciąg odbierania ludziom praw do posiadania, a ty cynicznie i akecptująco wzruszasz ramionami. Nawet nie mam nic przeciw dystrybucji elektronicznych kodów, ale te kody powinny być zbywalne, licencja dożywotnia i nie zmienialna. Wszelkie gry które mają "termin ważności" powinny być oznakowane i innaczej sprzedawana i opodatkowane. Skoro sprzedaż to nie jednorazowy akt, a płynna ciągła usługa. Wydawca nic nie sprzedał, ale podpisał z tobą umowę na świadczenie usługi udostępniania gry. Dopóki świadczy tą usługę w Polsce to powinien tu w sposób ciągły płacić podatki, a nie jednorazowy VAT.

post wyedytowany przez MadTrigger 2026-06-25 09:42:25
25.06.2026 09:50
Sebo1020
4.2
odpowiedz
Sebo1020
196
Senator

MadTrigger Żeby można było co wciskać jako prezent świąteczny

25.06.2026 10:37
4.3
odpowiedz
piotr1399
4
Chorąży

Paprykarz Sprzedaż pudełkowa to 10-15% rynku gier na konsole.

25.06.2026 09:25
5
1
odpowiedz
EG2009_120754240
36
Generał

Cóż, gotowanie żaby na konsolach postępuje. Gra pewnie i tak bije rekordy sprzedaży. to nie zdziwię się jak PS 6 czy następny Xbox nie będą już miały napędu.

25.06.2026 09:28
Wronski
6
4
odpowiedz
1 odpowiedź
Wronski
40
Senator

Gracze sie oburza, potem im przejdzie, a potem powiedza ze w sumie to im to nie przeszkadza...

25.06.2026 10:37
6.1
1
odpowiedz
Znaczy
20
Centurion

Wronski Juz połowa komentujacych rozumie biedne korpo i ich argumenty przeciwko swoim interesom.

25.06.2026 09:29
Morraidzed
7
2
odpowiedz
Morraidzed
0
Junior

Jak ja się cieszę że nie mam ciśnienia na tą grę. Widać typowo korporacyjną pazerność na maksymalizowanie zysków. Chciałbym powiedzieć, że oby im się to odbiło czkawka, ale akolici gra już wykupują na potęgę więc... Świat się kończy

25.06.2026 09:38
8
2
odpowiedz
DeltiX
50
Pretorianin

Jeżeli największa premiery dekady tak wygląda to jesteśmy w złym momencie rozwoju rynku gier. Wydawca pozwala sobie na sprzedaż licencji na używanie gry, a nie gry... Gdzie się podziało prawo własności do nośników kultury. Popieram te sklepy, dla mnie premiera będzie dopiero jak się pojawi płyta.

Konsolowcy nie idźcie śladami graczy na PC! Pecetowcy już stracili możliwość posiadania gier na własności i ich odsprzedaży wiele lat temu!

25.06.2026 09:42
9
odpowiedz
2 odpowiedzi
Hamlecik
8
Legionista

Na ch... wam te plyty. Wiekszosc konsol i tak jest sprzedawana teraz bez czytnika.

25.06.2026 10:10
James_007
9.1
2
odpowiedz
James_007
187
Lord of Avernus

Hamlecik bo moge zagrac i odsprzedac dalej :)

25.06.2026 10:35
9.2
odpowiedz
Znaczy
20
Centurion

James_007 Fizyczne kopie są jedynym powodem, dla którego inwestowalbym w konsolę.

25.06.2026 09:50
10
odpowiedz
1 odpowiedź
Tasdeadman
71
Generał

Brak szacunku xD Napędy mogą odtwarzać maksymalnie 4-warstwowe płyty czyli do 128 GB, rozmiar instalacyjny RDR2 wydanego 8 lat temu to było ponad 100 GB i wymagał dwóch płyt oraz pobierania plików z internetu.
Czy gracz będzie się czuł szanowany jak kupi pudełko z płytą na której nawet nie ma pełnej gry?

25.06.2026 10:34
10.1
1
odpowiedz
Znaczy
20
Centurion

Tasdeadman Przeciez napisałeś ze można wydać na dwoch plytach, a kazda gra wymaga łatania w pewnym momencie.

25.06.2026 09:51
Persecuted
11
odpowiedz
Persecuted
167
Adeptus Mechanicus

Szkoda, że T2 coraz biedniejsze te edycje robi. GTA V było fajnie wydane i nawet wersja PC dostała eleganckie pudełeczko z płytami. RDR2 trafił fizycznie już tylko na konsole, ale tam doczekał się edycji ultimate ze steelbookiem, a także fajnej skrzyneczki z gadżetami (choć bez gry...). A teraz? Kawałek tandetnego plastiku i to bez płyty w środku. Nawet odsprzedać tego nie można, więc jego wartość jest znikoma. A jak komuś bardzo zależy, to sobie kupi po premierze pudełko bez kodu za 5 zł. Trochę żałosne (i dziwne zarazem), że gra takiego formatu nie ma edycji dla koleckonerów, przecież to by się sprzedało w sekundę, nawet z gigantyczną przebitką na cenie, a T2 kocha pieniądze...

post wyedytowany przez Persecuted 2026-06-25 09:56:34
25.06.2026 10:22
12
odpowiedz
2 odpowiedzi
szatan
69
Generał

hmm.. wytloczenie plyty to koszt. objetosc gta6 to duzo plyt. ilosc wypuszczanych poprawek po premierze to ogromne ilosci danych. z punktu widzenia swiezej instalacji z plyty, a pozniej i tak sciagania poprawek, to bez sensu. a pudelko na polke, ok. niech cieszy oko.
majac na uwadze cyfrowa dystrybucje znana od starozytnosci oraz, byc moze, brak napedow w przyszlej generacji konsol, nie widze w tym nic dziwnego. coraz wiecej tworcow gier pojdzie ta droga. to nieuniknione.

25.06.2026 10:32
12.1
1
odpowiedz
Znaczy
20
Centurion

szatan Dysk to fizyczna kopia, która jest twoja i która mozesz odsprzedać, korposzatanie. Fajnie argumentujesz przeciwko graczom.

25.06.2026 10:33
12.2
odpowiedz
piotr1399
4
Chorąży

szatan Brak napędów w przyszłej generacji konsol nie powinien mieć wpływu na zawartość wersji fizycznych gier na obecną generację.

25.06.2026 10:29
13
odpowiedz
Znaczy
20
Centurion

Ale Łosiu mówi, ze tak jest od dawna, wiec o co im chodzi? 😅

Jestescie redakcja, ktora normalizuje najgorsze zachowania korpo na rynku gier.

Wstyd trochę.

25.06.2026 10:43
14
odpowiedz
Sebcza_k
44
Konsul

Po co płyta jak i tak będzie trzeba ściagać patcha- ja i tak bym brał cyfre bo wiem że w to będę grał wiele razy

25.06.2026 10:44
DocHary
15
odpowiedz
DocHary
90
Unclean One

Ja mam pokaźną kolekcję gier na PC, ale po kilku pudełkach z kartonikiem w środku odpuściłem fizyczne wersje. No czasem jakaś kolekcjonerka wpadnie.

Forum Forum Gry Akcji
Dodaj komentarz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl