Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Ice Code Games

Firma polski producent

Niezależne polskie studio deweloperskie. Oprócz głównej siedziby mieszczącej się w Warszawie Ice Code Games posiada oddział w Rzeszowie. Zespół, na którego czele stoi Paweł Wilk, tworzy gry przeznaczone na komputery osobiste, a stał się rozpoznawalny po zapowiedzi oryginalnego, cyberpunkowego RTS-a pod tytułem Re-Legion.

Historia

Studio Ice Code Games oficjalnie rozpoczęło działalność 14 lutego 2017 roku. Niedługo później, bo w maju tego samego roku, gracze mogli sprawdzić jego debiutancki projekt. Mowa o Deep Blue, czyli oryginalnej przygodowej grze akcji, w której na zwiedzenie czekały rozsiane w kosmosie, trójwymiarowe labirynty pełne rozmaitych przeszkód oraz pułapek. Tytuł nie zdobył szczególnie dużej popularności, jednak ci, którzy zdecydowali się na jego zakup, przyjęli go dość ciepło, czego dowodem są pozytywne recenzje na platformie Steam.

W styczniu 2018 roku Ice Code Games zapowiedziało wespół z firmą 1C swoje kolejne, znacznie bardziej ambitne dzieło. Mowa o Re-Legion, czyli ciekawej strategii czasu rzeczywistego, której akcję osadzono w cyberpunkowym świecie. Gracze przejmowali w niej kontrolę nad kultem rywalizującym z podobnymi mu grupami religijnymi, bawiąc się w rozbudowanej kampanii fabularnej lub w trybie multiplayer. Tytuł trafił do sprzedaży 31 stycznia 2019 roku i choć sprawdziło go znacznie więcej osób, niż miało to miejsce w przypadku Deep Blue, mógł się pochwalić jedynie mieszanymi recenzjami na platformie Steam.


Ice Code Games: wyprodukowane gry

Re-Legion

Re-Legion (PC)

Wydawcy gier Ice Code Games

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Ice Code Games:


1C Entertainment

Wyprodukowane gry