Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Hazelight

Firma producent

WWW: http://hazelight.se/

Facebook: https://www.facebook.com/HazelightGames/

Adres: Hazelight Studios AB c/o EA DICE AB Södermalmsallén 36 118 28 Stockholm

Hazelight to niezależne studio deweloperskie z siedzibą w Sztokholmie. Zespół założony przez Josefa Faresa (reżysera filmowego, który ostatecznie postanowił związać się z branżą gier wideo) koncentruje się na tworzeniu dojrzałych produkcji kładących nacisk na narrację i emocje. Dzieła tej firmy trafiają na komputery osobiste i konsole stacjonarne.

Historia

Po tym, jak Brothers: A Tale of Two Sons (opracowane przez firmę Starbreeze) okazało się wielkim sukcesem, Josef Fares i trzon zespołu odpowiedzialnego za ten tytuł postanowili założyć własne studio deweloperskie. W trakcie The Game Awards 2014 świat po raz pierwszy usłyszał o Hazelight, czyli niezależnej firmie, która obrała za swoją siedzibę szwedzkie biura należące do DICE. W krótkim materiale wideo twórcy zaprezentowali pierwszą zajawkę swojego debiutanckiego projektu. Niemniej na konkrety trzeba było poczekać ponad dwa lata.

Targi E3 w 2017 roku przyniosły bowiem zapowiedź A Way Out, czyli gry akcji stawiającej na filmową narrację i kooperacyjną zabawę na podzielonym ekranie (przez Internet lub przy jednym ekranie). A Way Out ostatecznie trafiło do sprzedaży 23 marca 2018 roku, na komputerach osobistych i PlayStation 4 oraz Xboksie One; pierwsze recenzje owego tytułu i wysokie oceny wróżyły mu sukces komercyjny.


Wydawcy gier Hazelight

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Hazelight:


Electronic Arts Inc.