Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Panache Digital Games

Firma producent

Niezależne kanadyjskie studio deweloperskie z siedzibą w Montrealu. Na czele zespołu stoi Patrice Désilets. Panache Digital Games tworzy gry przeznaczone na komputery osobiste i konsole, a jego debiutanckim projektem jest Ancestors: The Humankind Odyssey.

Historia

Dzieje studia Panache Digital Games rozpoczynają się w 2014 roku, kiedy to firma została założona przez Patrice'a Désiletsa (mającego w swoim portfolio między innymi dwie pierwsze odsłony cyklu Assassin’s Creed), który objął funkcję dyrektora kreatywnego. Niedługo później świat usłyszał o debiutanckim dziele nowo powstałej ekipy, czyli Ancestors: The Humankind Odyssey.

Początkowo planowano, że produkcja, łącząca elementy gier akcji i survivalowych, będzie wydawana w formie epizodów. W grudniu 2017 roku ujawniono jednak, że przygarnęła ją pod swoje skrzydła firma Take-Two Interactive, która wystartowała wówczas z nową marką – Private Division – by pomagać niezależnym deweloperom. Pozyskany wówczas zastrzyk pieniędzy pozwolił autorom nabrać wiatru w żagle i przygotować jeden duży projekt. Ostatecznie tytuł zadebiutował na komputerach osobistych w sierpniu 2019 roku; na PlayStation 4 oraz Xboksie One miał się pojawić w późniejszym terminie.

W międzyczasie, bo w kwietniu 2016 roku, polubownie zakończył się spór Patrice'a Désiletsa z firmą Ubisoft, w wyniku czego odzyskał on prawa do marki 1666 Amsterdam, nad którą wcześniej pracował pod skrzydłami firmy THQ. W kwietniu sam zainteresowany zapewnił graczy, że projekt prędzej czy później doczeka się realizacji.


Wydawcy gier Panache Digital Games

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Panache Digital Games:


Private Division