Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

TwoMammoths

Firma polski producent wydawca

WWW: http://twomammoths.com/

Facebook: https://www.facebook.com/TwoMammoths/

Adres: Staniątki 847; 32-005 Staniątki

Niezależne polskie studio deweloperskie z siedzibą w Krakowie, które zajmuje się tworzeniem gier na komputery osobiste. Zespół działa oficjalnie od 2015 roku, aczkolwiek prace nad debiutanckim projektem, czyli grą Archaica: The Path of Light, rozpoczął dwa lata wcześniej.

Historia

Studio TwoMammoths zostało założone w lutym 2015 roku w Krakowie przez Piotra i Marcina Tureckich. Niemniej prace nad debiutanckim projektem tego zespołu rozpoczęły się o wiele wcześniej – już w 2013 roku Piotr przygotowywał rozwiązania technologiczne; z czasem dołączył do niego brat, wespół z którym przygotował prototyp gry zaprezentowany na konferencji Digital Dragons w 2014 roku. Jako że spotkał się on z ciepłym przyjęciem ze strony odwiedzających, deweloperzy postanowili kontynuować prace.

Ich owocem była wydana we wrześniu 2017 r. Archaica: The Path of Light, czyli gra logiczna, w której zadaniem gracza było uratowanie ludzkiej cywilizacji przed zagładą, co wymagało uruchomienia specjalnych mechanizmów obronnych. Zabawa polegała na takiej manipulacji lustrami, by odbijające się od nich światło docierało do magicznych kryształów generujących energię napędzającą starożytne maszyny. Atutem tej pozycji była wysokiej jakości oprawa graficzna oraz fakt, że na ukończenie przygody trzeba było poświęcić kilkanaście godzin.


TwoMammoths: wyprodukowane gry

Archaica: The Path of Light

Archaica: The Path of Light

Wydawcy gier TwoMammoths

Wydawcy gier wyprodukowanych przez TwoMammoths:


Drageus Games