Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Grimlore Games

Firma producent

Niemieckie studio deweloperskie z siedzibą w Monachium, założone przez firmę THQ Nordic. Grimlore Games koncentruje się na produkcjach przeznaczonych na komputery osobiste, jednak posiada technologię pozwalającą na tworzenie gier z myślą o konsolach i urządzeniach mobilnych.

Historia

Zespół Grimlore Games został założony w 2013 roku przez firmę THQ Nordic. W jego skład wchodzili byli pracownicy studia Coreplay, które dostarczyło takie produkcje jak wydane w 2010 roku Ion Assault oraz młodsze o dwa lata Jagged Alliance: Back in Action i Jagged Alliance: Crossfire. Zespół, który powołano do tworzenia wysokiej jakości gier RPG i strategii czasu rzeczywistego, niedługo później rozpoczął pracę nad swoim debiutanckim projektem.

Na pierwsze informacje na jego temat gracze musieli czekać do 2014 roku. Wówczas świat po raz pierwszy usłyszał o Spellforce 3, czyli kolejnej odsłonie popularnej serii łączącej mechaniki RTS-ów z wyraźnie zarysowanymi elementami RPG. Przez kolejne lata autorzy i wydawca oszczędnie dawkowali materiały promocyjne z tej produkcji – dopiero rok 2017 przyniósł jej zamknięte beta-testy, poprzedzające grudniową premierę.

Tytuł doczekał się ciepłego przyjęcia ze strony graczy i recenzentów, którzy chwalili go za oprawę graficzną, system walki i rozbudowane mechanizmy rozgrywki; niemniej zwracano również uwagę na problemy techniczne.


Gry w produkcji i planach

SpellForce 3: Fallen God PC2020

Wydawcy gier Grimlore Games

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Grimlore Games:


THQ Nordic / Nordic Games