Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Grimlore Games

Firma producent

Niemieckie studio deweloperskie z siedzibą w Monachium, założone przez firmę THQ Nordic. Grimlore Games koncentruje się na produkcjach przeznaczonych na komputery osobiste, jednak posiada technologię pozwalającą na tworzenie gier z myślą o konsolach i urządzeniach mobilnych.

Historia

Zespół Grimlore Games został założony w 2013 roku przez firmę THQ Nordic. W jego skład wchodzili byli pracownicy studia Coreplay, które dostarczyło takie produkcje jak wydane w 2010 roku Ion Assault oraz młodsze o dwa lata Jagged Alliance: Back in Action i Jagged Alliance: Crossfire. Zespół, który powołano do tworzenia wysokiej jakości gier RPG i strategii czasu rzeczywistego, niedługo później rozpoczął pracę nad swoim debiutanckim projektem.

Na pierwsze informacje na jego temat gracze musieli czekać do 2014 roku. Wówczas świat po raz pierwszy usłyszał o Spellforce 3, czyli kolejnej odsłonie popularnej serii łączącej mechaniki RTS-ów z wyraźnie zarysowanymi elementami RPG. Przez kolejne lata autorzy i wydawca oszczędnie dawkowali materiały promocyjne z tej produkcji – dopiero rok 2017 przyniósł jej zamknięte beta-testy, poprzedzające grudniową premierę.

Tytuł doczekał się ciepłego przyjęcia ze strony graczy i recenzentów, którzy chwalili go za oprawę graficzną, system walki i rozbudowane mechanizmy rozgrywki; niemniej zwracano również uwagę na problemy techniczne.


Wydawcy gier Grimlore Games

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Grimlore Games:


THQ Nordic / Nordic Games