Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Wiadomości dotyczące Factor 5


King Arthur: Knight's Tale, strategie 4X, retro i przygodówki, czyli co w Duchu gra

Przemysław Zamęcki, 14 lutego 2021, 07:44

Przegląd niszowych gier: King Arthur: Knight's Tale, Encodya, Distant Worlds 2, Turrican Flashback, Moonstone, przygotowany przez g40sta.

Wieści ze świata (Beyond Good & Evil 2, Lair, Team Fortress 2) 15/05/09

Jiker, 15 maja 2009, 13:10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: twórcy Lair na bruku, E3 bez pokazu Beyond Good & Evil 2, debiut Killing Floor, nowe tytuły w Platinum Hits na Xboksa 360 i inne. Zapraszamy do lektury.

15 kwietnia poznamy nowe oblicze PS Store - Beta testy Metal Gear Online również dla Europejczyków

Przemysław Zamęcki, 11 kwietnia 2008, 13:44

Wszyscy mają Mambę, więc i Europejczycy gorsi nie będą. W Prima Aprilis informowaliśmy Was, że PlayStation Store doczeka się liftingu i znacznie lepszej funkcjonalności, w co zdaje się niektórzy nie do końca chcieli uwierzyć. To jednak najszczersza prawda, bowiem już za cztery dni, piętnastego kwietnia, wraz z uaktualnieniem firmware konsoli do wersji 2.30, otrzymamy również nowy PS Store. A co na

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (11 kwietnia 2008)

Jiker, 11 kwietnia 2008, 10:00

Ujawniono dokładną datę amerykańskiej premiery remake’u Final Fantasy IV, zapowiedziano The SimCity Box, Lair otrzyma nowy system sterowania, NCsoft walczy z nielegalnymi serwerami, opublikowano listę 100 najlepszych deweloperów – zapraszamy Was do lektury codziennych „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”.

Twórcy Lair wracają na łono Nintendo

Przemysław Zamęcki, 15 stycznia 2008, 08:40

Nie udał się ekipie Factor 5 flirt z PlayStation 3. Kreowana na jeden z największych hitów ubiegłego roku gra Lair, poległa zarówno w opiniach recenzentów jak i graczy, co dobitnie widać w takich serwisach, jak Metacritic czy Gamerankings, w których średnia ocen powyższego tytułu waha się w okolicach 55%.

Lair w Europie bez żadnych poprawek

Przemysław Zamęcki, 13 listopada 2007, 11:28

Lair, gra powstała w studiu Factor 5 miała być wizytówką i pokazem możliwości konsoli PlayStation 3. Niestety w trakcie produkcji coś nie do końca się udało i tytuł ten, po swojej premierze w Stanach Zjednoczonych, która miała miejsce pod koniec sierpnia tego roku, zbierał bardzo skrajne

Lair zalicza opóźnienie w Wielkiej Brytanii

Krystian Smoszna, 9 listopada 2007, 07:01

Produkt firmy Factor 5 o nazwie Lair nie zadebiutuje dziś w Wielkiej Brytanii, tak jak pierwotnie planowano – poinformował wczoraj serwis Computer and Video Games. Premierę opóźnił koncern Sony Computer Entertainment Europe, który w ostatniej chwili napotkał nieoczekiwane trudności.

Sony wysyła dziennikarzom "Poradnik recenzenta Lair"

Metatron, 9 września 2007, 13:10

Gra Lair miała być jednym z pewnych hitów Sony, który zachęci wahających się jeszcze konsumentów do nabycia PlayStation 3. Niestety recenzenci nie byli dla tej produkcji zbyt łaskawi, w dużej ilości przypadków wystawiając jej noty poniżej przeciętnej.

Rozpoczęto oficjalną sprzedaż gry Lair na terenie Stanów Zjednoczonych

Jiker, 5 września 2007, 11:39

Jedna z najgorętszych, tegorocznych światowych premier już za nami. Jak poinformował amerykański oddział firmy SCE, Lair studia Factor 5 wylądował oficjalnie na tamtejszych półkach sklepowych. Zainteresowani gracze mogą dzięki temu skonfrontować swoje wrażenia z tymi, które zostały zamieszczone na łamach Zachodnich serwisów oraz magazynów poświęconych elektronicznej rozrywce.

Zagraj w Lair na swoim PSP

Misiek, 3 września 2007, 12:59

Wygląda na to, że Lair będzie pierwszym tytułem wydanym na PlayStation 3, w którego będzie można zagrać także przy użyciu PSP. W sieci pojawił się filmik, który prezentuje tę opcję w pełnej okazałości.

Amerykańskie sklepy sprzedają już grę Lair, Sony nie ma nic przeciwko

Krystian Smoszna, 31 sierpnia 2007, 08:14

Mimo że Lair oficjalnie zadebiutuje na rynku elektronicznej rozrywki w najbliższy wtorek, w Stanach Zjednoczonych już teraz można nabyć ten produkt za pośrednictwem niektórych sklepów sieci EBGames. Co ciekawe, amerykański oddział koncernu Sony Computer Entertainment nie widzi w tym nic złego.

Znamy daty europejskich premier jesiennych hitów Sony

Metatron, 17 sierpnia 2007, 12:22

Posiadacze PS3 do tej pory nie mogli cieszyć się zbyt wielkim wyborem dobrych tytułów. Wiedzieli jednak, że jesień przyniesie sporo potencjalnych hitów z wewnętrznych studiów Sony. Nie były mimo wszystko znane dokładne daty ich premier. W końcu, jak donosi serwis Gaers Creed, Sony ujawniło, kiedy wyczekiwane pozycje zadebiutują w Europie.

Lair zalicza trzytygodniowe opóźnienie

Krystian Smoszna, 2 sierpnia 2007, 07:00

Nie mamy dobrych wieści dla tych użytkowników konsoli PlayStation 3, którzy z niecierpliwością oczekują gry Lair. Z ujawnionych wczoraj informacji wynika, że amerykański oddział koncernu Sony Computer Entertainment, Inc. opóźnił premierę tego programu aż o trzy tygodnie.

Duże rozbieżności w ocenach gry Lair

Maciej Jałowiec, 31 lipca 2007, 16:50

Zagraniczne media najwyraźniej nie są zgodne w ocenie nadchodzącej wielkimi krokami gry Lair, tworzonej przez studio Factor 5. Podczas gdy EDGE Magazine i serwis Gamezone oceniają produkcję na 9/10, Electronic Gaming Monthly i GamePro stawiają ją trochę powyżej połów swoich skal punktowych.

Prace nad grą Lair zostały zakończone

Krystian Smoszna, 26 lipca 2007, 07:21

Kalifornijskie studio Factor 5, Inc. zakończyło już prace nad grą Lair – poinformował Ryan Hamlyn, przedstawiciel amerykańskiego oddziału koncernu Sony Computer Entertainment, Inc. Produkt stworzony z myślą konsoli PlayStation 3, trafi do sklepów w Stanach Zjednoczonych 14-ego sierpnia bieżącego roku.