Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Mattel Interactive

Firma wydawca

WWW: http://www.mattelinteractive.com/

Adres: 1 Martha's Way, Hiawatha, Iowa 52233

Telefon: +1 319 3959626

Fax: +1 319 3950217

[email protected]


Wiadomości dotyczące Mattel Interactive


Seria Panzer General powraca z nową grą na Xboksa 360
Seria Panzer General powraca z nową grą na Xboksa 360

Hed, 14 sierpnia 2009, 11:28

Ubisoft zapowiedział Panzer General: Allied Assault na Xboksa 360, czyli produkcję tworzoną przez studio Petroglyph i nawiązującą do klasycznej strategicznej serii znanej z pecetów. Nie jest to jednak wierna konwersja starego i dość wymagającego hitu, ale zupełnie nowy pomysł łączący grę karcianą z planszową oraz wykorzystujący znacznie bardziej przystępną oprawę wizualną.

UbiSoft anonsuje nowe gry z cyklu Chessmaster

Jiker, 10 sierpnia 2007, 16:04

Francuski UbiSoft przygotował bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników gry w szachy. Już niedługo, bo w październiku bieżącego roku, zorganizowana zostanie europejska premiera dwóch nowych gier z serii Chessmaster - Chessmaster: The Art of Learning przeznaczony na konsolę Nintendo DS oraz Chessmaster: Grandmaster Edition na komputery klasy PC.

Seria Warlords na telefonach komórkowych

Krystian Smoszna, 9 stycznia 2007, 10:00

Warlords – stworzona przez Steve’a Fawknera i niegdyś bardzo popularna seria gier strategicznych – doczeka się przeniesienia na telefony komórkowe, poinformowała wczoraj firma Infinite Interactive.

Wiemy więcej nt. Myst V: End of Ages

eLKaeR, 16 kwietnia 2005, 07:07

Nawet pierwsza generacja procesorów graficznych nVidia GeForce, pamiętająca 1999 rok, będzie ponoć w stanie obsłużyć piątą odsłonę cyklu Myst o podtytule End of Ages. Przekonamy się o tym jesienią bieżącego roku, gdyż właśnie wtedy rozpocznie się rozprowadzanie nowego dzieła firmy Cyan Worlds przez korporację Ubisoft Entertainment. Mamy dla Was świeżą porcję informacji na omawiany temat.

Szachowe wyzwanie rodem z Ubisoftu

Elrond, 2 marca 2005, 12:53

Dość ciekawe porozumienie, którego wyniki z pewnością zainteresują miłośników królewskiej gry, jaką niewątpliwie są szachy, podpisały firma PlayFirst (wiodący wydawca gier online) oraz francuski wydawca, Ubisoft. Przedmiotem porozumienie jest dostarczenie graczom wymagającym wyzwań umysłowych gry Chessmaster Challenge, opartej na znakomitej serii Chessmaster.

Vikings vs. Pirates nowym dziełem ojców cyklu Myst?

eLKaeR, 13 marca 2004, 12:32

Od blisko dwóch tygodni w Polsce można legalnie nabyć grę przygodowo-logiczną o nazwie Uru: Ages Beyond Myst, kosztującą 119,90 PLN i dystrybuowaną przez firmę Cenega Poland. Czwartą część kultowej serii Myst stworzyli pracownicy studia Cyan Worlds, którzy prawdopodobnie przygotowują obecnie następny produkt elektroniczno-rozrywkowy.

Homeworld i Warlords: BattleCry w styczniowym wydaniu magazynu CD-Action?
Homeworld i Warlords: BattleCry w styczniowym wydaniu magazynu CD-Action?

Phoenix, 18 grudnia 2003, 17:55

Tak, to prawda! W dniu dzisiejszym nasza redakcja weszła w posiadanie niezwykle interesującej informacji. Otóż z dobrze poinformowanych źródeł wiemy, iż w najnowszym numerze magazynu CD-Action oznaczonym numerem 01/2004 dostępne będą dwa niezwykle ciekawe tytuły z branży elektroniczno-rozrywkowej. Pierwszym z nich jest rewolucyjna strategia kosmiczna osadzona w pełni trójwymiarowym świecie nosząca tytuł Homeworld. Drugą zaś niespodzianką, jaką przygotowali redaktorzy rzeczonego pisma jest równie wciągająca gra - Warlords: BattleCry, która to również zalicza się do gatunku RTS.

10 rocznica serii Myst

Kull, 28 września 2003, 12:23

Dokładnie 24 września minęła dziesiąta rocznica wydania pierwszej gry z cykl Myst. Na tą okazję zespół Cyan Worlds, Inc. opublikował na łamach serwisu urulive.ubi.com pierwszy rozdział wydanej w 1994 roku książki pt. „Myst: The Book of Atrus”. Prawdziwym jednak solenizantem jest Ryan Miller – twórca serii gier i autor powieści.

Warlords: Battlecry III w 2004 roku
Warlords: Battlecry III w 2004 roku

Łosiu, 28 sierpnia 2003, 08:25

Firma Enlight Software ogłosiła, iż stała się wyłącznym właścicielem praw do ogólnoświatowego wydania trzeciej części serii Warlords: Battlecry i tym samym zaanonsowała ten tytuł. Warlords: Battlecry to strategiczny cykl osadzony w klimatach fantasy z dużą ilością elementów typowych dla gier z gatunku cRPG. Naszą recenzję części drugiej kończyły takie oto słowa „- Nie ulega wątpliwości - gdyby ta gra pojawiła się kilka lat wcześniej stałaby się pozycją kultową. Oferuje olbrzymie możliwości, dzięki czemu sprawia, że nawet po 100h gry czymś nas zaskakuje i pozwala odkrywać się na nowo.” – i mam nadzieję, że tym razem, wysiłki panów ze studia Infinite Interactive, nagrodzone zostaną właśnie tym, że Warlords: Battlecry III stanie się tytułem kultowym.

Ubi Soft i seria Myst - związani do 2008 roku

Łosiu, 9 października 2002, 08:52

Znany wydawca, firma Ubi Soft zawarła umowę z firmą Cyan Worlds, na mocy której do 2008 roku będzie wyłącznym, ogólnoświatowym wydawcą gier z serii Myst, w tym też tworzonego obecnie MMO - Myst Online. Nie można nie powiedzieć, iż jest to intratne porozumienie, bowiem gry z tej serii sprzedały się łącznie w ponad 11 milionach egzemplarzy na całym świecie (ostania część Myst 3: Exile w ponad milionie egzemplarzy).

Nadchodzi Chessmaster 9000

Robal, 7 sierpnia 2002, 09:05

Firma Ubi Soft podała do wiadomości publicznej informację, że wszystkie prace nad grą Chessmaster 9000 zostały już zakończone i pierwszych kopii tego tytułu na półkach sklepowych powinniśmy wypatrywać 27 sierpnia br.

Złota edycja Warlords Battlecry w sklepach

Fajek, 30 października 2001, 14:31

W sklepach na terenie całego kraju dostępna jest gra Warlords Battlecry Złota Edycja, reedycja strategii czasu rzeczywistego osadzana w baśniowych realiach fantasy.

Myst III: Exile – świetne wyniki sprzedaży

Soulcatcher, 2 czerwca 2001, 11:15

Seria przygodowych gier z pod znaku „Myst” wzbudza podziw i zazdrość producentów oraz dystrybutorów gier jeżeli chodzi o wyniki sprzedaży. Przez pierwsze dwa tygodnie (w USA) sprzedano 75 000 egzemplarzy Myst III: Exile.

Recenzja Chessmaster 8000

Solnica, 29 maja 2001, 16:16

„Ponad 4 miliony sprzedanych programów z serii Chessmaster” i „najlepszy i najsilniejszy program szachowy dostępny na komputer osobisty” to dwa slogany jakie można znaleźć na pudełku wydanego u nas na początku tego roku programu szachowego Chessmaster 8000. Pierwszego z nich nie mogliśmy co prawda sprawdzić, jednak drugi sprowokował mojego redakcyjnego kolegę do małego testu którego wynik znajdziecie w zamieszczonej dziś na naszych stronach recenzji.

Premiera Chessmaster 8000

Michał Bobrowski, 26 stycznia 2001, 09:36

Dobra wiadomość dla miłośników jednej z najinteligentniejszych gier umysłowych. Jeżeli zawsze marzyłeś, żeby dorównać Kasparowowi (no.... przynajmniej przetrzymać pierwsze dziesięć rund pojedynku z nim...) to koniecznie musisz poćwiczyć na nowym symulatorze szachów oznaczonym Chessmaster 8000.