Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Romero Games

Firma producent

Niezależne irlandzkie studio deweloperskie z siedzibą w Galway. Firma została założona przez Johna Romero (mowa o legendarnym deweloperze, który pracując w studiu id Software przyczynił się do powstania takich kultowych projektów, jak Wolfenstein 3D, Doom oraz Quake) i jego żonę Brendę. Zespół tworzy gry przeznaczone na urządzenia mobilne, komputery osobiste i konsole, a jego pierwszym dużym projektem jest wydana w 2020 roku taktyczna strategia turowa zatytułowana Empire of Sin.

Jako ciekawostkę należy dodać, że Romero Games to dziewiąte studio, w którego założeniu uczestniczył John Romero. Wśród innych zespołów, które z jego udziałem pojawiły się na branżowej mapie, należy wymienić Ion Storm oraz Gazillion Entertainment.

Historia

Studio Romero Games zostało założone w 2015 roku. Firma, której siedziba mieściła się w Galway, początkowo koncentrowała się na projektach mniejszego kalibru. W efekcie gracze otrzymali zremasterowaną wersję platformówki Dangerous Dave in the Deserted Pirate’s Hideout, a także humorystycznego rogulike’a pod tytułem Gunman Taco Truck, w którym mogli wcielić się w kierowcę ciężarówki zarabiającego na życie, sprzedając tytułowe fastfoody w postapokaliptycznym świecie.

Na początku 2017 roku zespół obwieścił jednak, że pracuje nad swoim trzecim dziełem, które miało okazać się największym z dotychczasowych projektów. W kwietniu 2019 roku dowiedzieliśmy się, że będzie nim gra strategiczna reprezentująca zupełnie nową markę, której wydaniem zajmie się firma Paradox Interactive. W czerwcu 2019 roku świat po raz pierwszy usłyszał o Empire of Sin, czyli taktycznej strategii turowej, w której gracze mieli stanąć na czele gangu działającego w czasach głębokiej prohibicji.

Empire of Sin zadebiutowało 1 grudnia 2020 roku na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Tytuł doczekał się dość przeciętnych ocen; wśród jego zalet w recenzjach najczęściej wymieniano między innymi rozbudowane możliwości zarządzania swoim imperium i jego rozbudowy. Niemniej gra była ganiona za powtarzalność rozgrywki, niedopracowany interfejs, błędy czy niewłaściwy balans strzelanin (nawet jeśli turowy system potyczek sam w sobie stanowił solidny fundament).


Wydawcy gier Romero Games

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Romero Games:


Paradox Interactive

Wyprodukowane gry