Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Tropico 5 (PC)

Tropico 5: Espionage
Tropico 5: Espionage

dodatek do gry28 maja 2015

Drugi duży dodatek do wydanej w roku 2014 piątej części serii strategii ekonomicznych Tropico, rozwijanej obecnie przez studio Haemimont Games. Rozszerzenie zatytułowane Espionage koncentruje się na takich elementach funkcjonowania państwa, jak wywiad, wojsko czy inwigilacja społeczeństwa. Twórcy przygotowali dziewięć niedostępnych dotąd budynków, takich jak akademia szpiegowska, bramki bezpieczeństwa, lochy oraz garnizon zmechanizowany. Przydają się nam one podczas nowej kampanii fabularnej The Maltese Toucan, złożonej z sześciu misji, w których staramy się obronić pewien skarb, radząc sobie z licznymi rewoltami i aktami sabotażu. Omawiany dodatek wprowadza także cztery niedostępne wcześniej wyspy, na których możemy budować swoje państwo, jak również komplet nowych wydarzeń i zadań, czekających na nas w trybie swobodnej rozgrywki. Nie zabrakło także drobiazgów pokroju kostiumów i akcesoriów dla El Presidente oraz dodatkowych utworów na ścieżce dźwiękowej gry.

Tropico 5: Waterborne
Tropico 5: Waterborne

dodatek do gry17 grudnia 2014

Pierwsze duże rozszerzenie do strategii ekonomicznej Tropico 5. Wprowadza ono możliwość zagospodarowania akwenów, które – choć obecne w grach z cyklu od zawsze – nie były dotąd specjalnie eksploatowane. Gracz realizuje założenia dodatku na przestrzeni 6-etapowej kampanii fabularnej, w trakcie której jako el Presidente walczy nie tylko o władzę na lądzie, ale i na morzu. Do jego dyspozycji oddano dziewięć nowych zabudowań i jednostek (m.in. nawodne apartamenty i atomowe okręty podwodne), a sytuację polityczną próbują torpedować wyzwania losowe (np. zatory wodne). Rozgrywkę uatrakcyjniono również poprzez oddanie do dyspozycji gracza czterech nowych wysp, a także kolejnych dwóch awatarów wraz z akcesoriami.

Espionage

cena: 83,00 zł

DLC28 maja 2015

Rozszerzenie oferuje kampanię fabularną The Maltese Toucan, utrzymaną w klimatach szpiegowskich. Na przestrzeni sześciu obszernych misji użytkownik otrzymuje możliwość wybudowania dziewięciu nowych budynków o przeznaczeniu szpiegowskim i militarnym. Ponadto znajdziemy tu cztery mapy, przeznaczone do zmagań w trybie sandboksowym (m.in. Dos Torres, Grito Grande), cztery utwory muzyczne, a także dodatkowe kostiumy i akcesoria.

Inquisition

cena: 12,00 zł

DLC16 kwietnia 2015

Pakiet oferuje nowy scenariusz Tropican Redemption (El Presidente wypędza kultystów i walczy z klątwą) i wprowadza do gry m.in. kolejny budynek (centrum inkwizycyjne), lokację sandboksową (Isla del Rey), utwór muzyczny, dodatkowe głosy aktorów i akcesoria.

Supervillain

cena: 12,00 zł

DLC26 marca 2015

Pakiet oferuje nowy scenariusz Supervillain (El Presidente przeobraża się w superbohatera) i wprowadza do gry m.in. kolejny budynek (gigantyczne, laserowe działo), lokację sandboksową (Isla del Pescado), utwór muzyczny, dodatkowe głosy aktorów i akcesoria.

Gone Green

cena: 13,00 zł

DLC12 lutego 2015

Pakiet oferuje nowy scenariusz Catch the Toucan! (gracz pomaga El Presidente wykaraskać się z problemów poprzez inwestycje w zieloną energię) i wprowadza do gry m.in. kolejny budynek (elektrownia wiatrowa), lokację sandboksową (Isabella), utwór muzyczny, dodatkowe głosy aktorów i akcesoria.

Surf's Up!

cena: 13,00 zł

DLC8 stycznia 2015

Pakiet oferuje nowy scenariusz Surf’s Up! (gracz niesie ratunek delfinom i światu) i wprowadza do gry m.in. kolejny budynek (delfinarium), lokację sandboksową (Qualichi), utwór muzyczny, dodatkowe głosy aktorów i akcesoria.

Joint Venture

cena: 12,00 zł

DLC6 listopada 2014

Pakiet oferuje nowy scenariusz Joint Venture (gracz podejmuje próbę uruchomienia sieci restauracji fastfoodowych) i wprowadza do gry m.in. kolejny budynek (Fast Food Joint), lokację sandboksową (Punta de Refugio) i utwór muzyczny.

Generalissimo

cena: 13,00 zł

DLC16 października 2014

Pakiet oferuje nowy scenariusz Generalissimo (gracz odpiera atak zagranicznych sił, korzystając z pomocy wojska i propagandy) i wprowadza do gry m.in. kolejny budynek (Defense HQ), lokację sandboksową (Madre de Dios), utwór muzyczny i akcesoria.

Mad World

cena: 12,00 zł

DLC25 września 2014

Pakiet oferuje nowy scenariusz Madness (gracz walczy o powrót El Presidente do dawnej formy) i wprowadza do gry m.in. kolejny budynek (Asylum), lokację sandboksową (St. Dimpna) i utwór muzyczny.

The Big Cheese

cena: 12,00 zł

DLC24 lipca 2014

Pakiet składa się z nowego scenariusza The Big Cheese (gracz stara się wypromować nową markę sera) i wprowadza do gry m.in. kolejny budynek (The Creamery) oraz lokację sandboksową (Arco Iris Beneditas).