Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Heavy Rain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Heavy Rain - poradnik do gry

Heavy Rain - poradnik do gry

What's in the box? Poradnik do gry Heavy Rain stanowi kompendium wiedzy na temat tej trzymającej w napięciu gry przygodowej. Z naszego poradnika dowiesz się o wszystkich dostępnych ścieżkach przejścia gry, konsekwencjach swoich wyborów oraz opis wszystkich 17 epilogów.

Nieoficjalny poradnik do gry Heavy Rain oferuje przede wszystkim szczegółowy opis przejścia wszystkich dostępnych rozdziałów. Jest to bardzo nieliniowa produkcja i w zdecydowanej większości spośród dostępnych etapów decyzje i zachowania mają wpływ na kształt rozgrywki. W naszym poradniku omówiliśmy wszystkie ważne wybory i momenty i zamieściliśmy też dodatkowe ostrzeżenia dla wszystkich scen, które mogą doprowadzić do śmierci któregoś z bohaterów lub pominięcia wybranych rozdziałów gry (np. z uwagi na zebranie niedostatecznie dużej liczby śladów). Nasz poradnik jest bogato ilustrowany. Ważne lokacje czy przedmioty są pokazane na dołączonych do niego obrazkach. Solucja uwzględnia również sekwencje QTE (Quick Time Events). Odgrywają one istotną rolę, gdyż zawalenie scenki QTE może uniemożliwić wykonanie jakiejś czynności czy nawet zaowocować zgonem bohatera.

Z uwagi na ekstremalną nieliniowość Heavy Rain przygotowaliśmy specjalny rozdział z listą dostępnych zakończeń. Opisaliśmy również szczegółowo wszystkie epilogi, czyli wiadomości telewizyjne, których treść uzależniona jest od wyborów podjętych w trakcie przechodzenia gry (np. czy ktoś zginął, czy seryjny morderca został złapany).

W kolejnym rozdziale znajduje się poradnik trofeowy do Heavy Rain, w którym znalazła się pełna lista osiągnięć. Trofea podzieliliśmy przede wszystkim według rozdziałów, w których się je odblokowuje. Nie zabrakło też jednak opisów osiągnięć powiązanych z róźnymi decyzjami podejmowanymi na przestrzeni całej gry. Lektura naszego poradnika trofeowego powinna być pomocna w odblokowaniu platynowego trofeum.

AKTUALIZACJA 17.06.2019: poradnik został doprecyzowany pod względem dokładności solucji oraz opisu wszystkich 17 zakończeń gry. Uzupełniono również poradnik trofeowy.

Na jakich platformach mogę zagrać w Heavy Rain?

W grę Heavy Rain możesz zagrać na trzech platformach sprzętowych:

 1. Na PlayStation 3 - Jest ona oferowana w dwóch wersjach - zwykłej oraz Move Edition, w której do sterowania postaciami używa się kontrolerów PlayStation Move.
 2. Na PlayStation 4 - Jest ona sprzedawalna samodzielnie oraz w pakiecie razem z inną grą studia Quantic Dream - Beyond: Dwie Dusze.
 3. Na PC - W tym przypadku Heavy Rain jest tytułem ekskluzywnym sklepu Epic Games Store.

Czy mogę zagrać w demo Heavy Rain?

Tak, Heavy Rain posiada wersje demonstracyjne. Są one dostępne dla wersji na PS3 (oddzielnie dla zwykłej edycji i Move Edition) oraz dla wersji na komputery osobiste. Ta druga jest do pobrania ze sklepu Epic Games Store.

Pecetowe demo Heavy Rain tuż po premierze sprawiało problemy niektórym użytkownikom i uniemożliwiało rozpoczęcie gry. Problem ten powinien już zostać rozwiązany.

Czy Heavy Rain pojawi się na Steamie?

Nie, na chwilę obecną nie ma takich planów. Wszystkie niedawne gry studia Quantic Dream, tzn. Heavy Rain, Beyond: Dwie Dusze oraz Detroit, są tytułami ekskluzywnymi dla sklepu Epic Games Store. Jest to pełna wyłączność, nie czasowa.

Jakie są wymagania sprzętowe PC Heavy Rain?

Minimalne wymagania sprzętowe Heavy Rain to:

 1. System operacyjny: Windows 7 lub nowszy (64-bitowy)
 2. Procesor: Intel Core i5-2400 3,4 GHz lub lepszy
 3. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 660 lub lepsza (2GB VRAM)
 4. Pamięć RAM: 4 GB
 5. DirectX 11

Rekomendowane wymagania sprzętowe Heavy Rain to:

 1. System operacyjny: Windows 7 lub nowszy (64-bitowy)
 2. Procesor: Intel Core i7-2700K
 3. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 1080 lub lepsza (8 GB VRAM)
 4. Pamięć RAM: 12 GB
 5. DirectX 11

Zwracamy uwagę na wysokie rekomendowane wymagania. Uruchomienie gry w najwyższych detalach czy wysokich rozdzielczościach może wymusić dysponowanie silną konfiguracją sprzętową.

Jak wygląda sterowanie w Heavy Rain?

Heavy Rain nie jest typem produkcji, do której można przygotować klasyczną klawiszologię. Wyjątkiem jest poruszanie się postaciami (gdy jest to dozwolone) z użyciem lewej gałki analogowej. We wszystkich pozostałych przypadkach przyciski zmieniają się w zależności od podejmowanej akcji.

Możesz zostać zmuszony np. do pojedynczego wciśnięcia jakiegoś przycisku, przytrzymania go lub poruszania kontrolerem. W tym ostatnim przypadku gra wymusza przemieszczanie całego kontrolera np. gdy symulowane jest przesuwanie przedmiotów czy wykonywanie uników. Wszystkie tego typu akcje warto dobrze przećwiczyć, gdyż zawalenie jakieś scenki QTE może mieć poważne negatywne konsekwencje, w tym również wiążące się ze śmiercią sterowanej postaci.

Czy mogę odblokować wszystkie zakończenia Heavy Rain za jednym przejściem?

Heavy Rain to bardzo nieliniowa gra. Nie możesz obejrzeć wszystkich zakończeń powtarzając jedynie finałowy etap gry. Niektóre zakończenia stają się dostępne dzięki decyzjom podjętym np. w połowie gry. Mogą się też one wzajemnie wykluczać. Nie musisz na szczęście zawsze rozpoczynać zabawy od początku. Możesz powrócić np. do etapu, w którym pojawia się jakieś ważne rozgałęzienie i dopiero od tego miejsca powtórnie przechodzić grę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Lista zakończeń oraz w następujących po niej rozdziałach Epilogi. Do odblokowania jest w sumie 17 różnych epilogów.

Kto jest Zabójcą z Origami?

Gra przez bardzo długi czas będzie ukrywała przed tobą tę wiedzę, a nawet próbowała cię zmylić wydarzeniami z niektórych scen. Tożsamość Zabójcy z Origami (Origami Killer) poznasz dopiero w trakcie rozgrywania końcowych etapów gry. Zainteresuj się konkretnie scenami Weź mnie za rekę oraz Zabójca z origami.

Dlaczego nie załączyła się scena z opisu przejścia?

Nasza solucja opisuje wszystkie możliwe etapy gry Heavy Rain, aczkolwiek nie ma gwarancji, że je wszystkie rozegrasz w trakcie przechodzenia gry. Nie jest to wynikiem wystąpienia jakichś błędów, tylko świadomą decyzją jej twórców. Dostęp do niektórych scen może bowiem zostać zablokowany w wyniku twoich działań. Główne powody pominięcia jakiejś sceny z opisu przejścia to:

 1. Śmierć grywalnej postaci - Jeśli zginie któryś z bohaterów, to nie załączą się kolejne sceny, w których miało się go kontrolować.
 2. Skutek podjętej wcześniej decyzji - Możesz pominąć jakiś etap np. jeśli bohater uniknął złapania przez stróżów prawa i nie wylądował w areszcie.
 3. Kara za popełnione błędy - Dany bohater może nie pojawić się w kolejnej scenie jeśli np. nie rozwiązał poprawnie jakiejś zagadki.

Wszystkie informacje na temat dostępności scen znajdziesz oczywiście w naszym opisie przejścia.

Marcin "Yuen" Konstantynowicz, Patrick "YxU" Homa (www.gry-online.pl)

Informacje o Heavy Rain - poradnik do gry

Autor : Marcin Yuen Konstantynowicz

Poradnik zawiera : strony: 90, ilustracje: 221 .

Opis przejścia

Ostatnia aktualizacja : 15 września 2016, odwiedź Opis przejścia

Trofea

Ostatnia aktualizacja : 15 września 2016, odwiedź Trofea

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Heavy Rain - poradnik do gry