Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hearts of Iron III - poradnik do gry

Hearts of Iron III - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Francja | Porady szczegółowe | Hearts of Iron III poradnik Hearts of Iron III

Francja

1 - Francja | Porady szczegółowe | Hearts of Iron III - Hearts of Iron III - poradnik do gry
 1. Z historycznego punktu widzenia, Francja tak samo jak Wielka Brytania, nie wywiązuje się ze złożonych obietnic Rzeczypospolitej i czeka na dalszy rozwój wydarzeń, zostawiając tym samym RP na pastwę losu. Sama Francja broni się kilka razy krócej niż Polska, mimo że dysponuje o wiele lepszym sprzętem i lepiej rozwiniętym przemysłem... Aby nie dopuścić do takiej sytuacji musisz pamiętać o kilku rzeczach.
 2. Na początku rozgrywki stan Twojego przemysłu jest zbliżony do niemieckiego. Jednak, przez nieuwagę szybko może się to zmienić, często na Twoją niekorzyść.
 3. Podczas mojej gry nie musiałem się obawiać o południową granicę.
 4. Niemcy będą szarpać nasze oddziały położone na Linii Maginota swoim lotnictwem.
 5. Na wschodzie kraju znajdują się najcenniejsze prowincje.
 6. W czasie II wojny światowej Linia Maginota została praktycznie nietknięta. Czemu? Niemcy uderzyły na Francję od północy. W błyskawicznym tempie podbili Holandię i Belgię. Dlatego zabezpiecz granicę z Belgią - forty, dodatkowe oddziały, działa przeciwlotnicze, jeden wysoko rozwinięty radar. Niech nawet mysz nie zdoła się prześlizgnąć.
 7. Utrzymuj dobre kontakty przede wszystkim z USA i Wielką Brytanią.
 8. Celuj w prowincje z ropą. Staraj się nie tracić cennych kolonii - chyba, że ich utrzymanie kosztowałoby zbyt dużym osłabieniem Twojej pozycji w Europie.
 9. Spróbuj osiągnąć przewagę nad Włochami na Morzu Śródziemnym. Użyłem w tym celu potężnych statków Battleship i Destroyer. Łodzie podwodne także mogą się przydać.
 10. Badania - zakładka Infantry: Fusil Mas mle 36 (Small Arms), Canon de 75 mle 97/33 (Light Artillery), Mortier de 60mm mle 1935 (Infantry Support Weapons), Canon Legér de 47 antichar (Inantry Anti-Tank Weapons); zakładka Armour: Light Tank Gun, Light Tank Armour, Light Tank Engine, Light Tank Reliability i odpowiednio to wszystko dla Medium Tank, 19 mm (Armoured Car Armour), 37mm Gun M6 (Armoured Car Gun), Canon de 155 mle 1917 (Artillery Barrel and Ammunition), Artillery Carriage and Sights, Rocket Artillery no i rzecz jasna Self-Propelled Artillery Brigade; zakładka Theory - Artillery Research, Infantry Warfare Research, Automotive Research, Mobile Warfare Research; zakładka Land: Defensive Mobile Reserve (Mobile Warfare), Motorised Infantry Experiments (Mechanised Offensive), Verdun Assault Tactics (Mass Assault), Supremacy of the Defensive. Nie zapominajmy także o zakładkach: Naval, Air, Escort, Capital. Jeśli badania nad: Fleet Auxiliary Carrier Doctrine i Fighter Pilot Training nie przydadzą się na początku, to z pewnością w późniejszym etapie rozgrywki.
 11. Gdy będziesz dostatecznie silny, zaproś USA do frakcji Allies i razem z Wielką Brytanią ruszcie na państwa Osi.
 12. Przed natarciem Niemiec zabezpieczyłem się głównie Artylerią, dobrze zmodernizowanymi lekkimi i średnimi czołgami (Light Armour, Armour), niszczycielami czołgów (Anti-Tank, Tank Destroyer) i Motorised. Piechota także się przydaje.
Linia Maginota. - Francja | Porady szczegółowe | Hearts of Iron III - Hearts of Iron III - poradnik do gry
Linia Maginota.