Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hearts of Iron III - poradnik do gry

Hearts of Iron III - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Bogactwa Europy | Prowincje | Hearts of Iron III poradnik Hearts of Iron III

Bogactwa Europy

W poprzednim rozdziale przedstawiłem zbiór najcenniejszych, najbardziej soczystych prowincji na świecie. Teraz ograniczę się tylko do Europy (bez obszaru ZSRR). Skąd to rozdzielenie? Przede wszystkim, ponieważ, tak jak już wcześniej wspomniałem, polecam zacząć grę Hearts of Iron III właśnie od jednego z większych państw europejskich. Najciekawsze wydarzenia historyczne wydarzyły się na Starym Lądzie. Co więcej, w Europie, oprócz jednego dużego, znajduje się także klika małych źródeł ropy. Nie wspomniałem o nich w zestawieniu globalnym, bo nie zmieściły się w pierwszej trzydziestce. Jednak już nawet mała ilość tego surowca wydobywana na naszym terytorium bardzo się w grze przydaje.

Poniższe zestawienie zrobiłem jeszcze z jednego powodu. Otóż, prowincje europejskie, które z punktu widzenia państw tego kontynentu są cenne, w ujęciu globalnym mogą być określanie jedynie jako niezłe lub nawet przeciętne. Dla przykładu różnica w wydobyciu rzadkich minerałów w Seville (6) i Perm (40) jest dość znacząca. Jednak z punktu widzenia kraju europejskiego Seville jest godną uwagi prowincją, ponieważ w okolicy nie znajduje się teren zauważalnie lepszy.

Energia

Metal

Rzadkie Minerały

Ropa

Newcastle - 263

Metz - 87

Hannover - 18

Ploiesti - 36 (!)

Dortmund - 186

Kiruna - 30

Stockholm - 14

Bucuresti - 4

Leipzig - 158

Lancaster - 23

Berlin - 11

Tirane - 3

Cardiff - 108

Luxembourg - 21

Wien - 10

Hannover - 2

Bitburg - 97

Brieg - 20

Jaén - 9

Györ - 2

Zostało jeszcze 60% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie