Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hearts of Iron III - poradnik do gry

Hearts of Iron III - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Dyplomacja | Porady szczegółowe | Hearts of Iron III poradnik Hearts of Iron III

Ekran dyplomacji na przykładzie Francji. - Dyplomacja | Porady szczegółowe | Hearts of Iron III - Hearts of Iron III - poradnik do gry
Ekran dyplomacji na przykładzie Francji.

O wszystkich podstawowych rzeczach z okna dyplomacji mowa już była w samouczku. Postanowiłem jednak rozwinąć i podkreślić kilka istotnych tematów. Po prawej stronie okna znajduje się tzw. trójkąt frakcyjny. Śledząc go, będziesz mógł wyczytać jak blisko Twojemu państwu jest do poszczególnych frakcji i w stronę jakich ugrupowań zmierzają Twoi sąsiedzi. To drugie jest szczególnie ważne - z reguły przydaje się w planowaniu. Przybliżę to na przykładzie. Grając Francją i widząc, że Włochy przybliżają się do frakcji Axis, zaczynam zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństwa. Hitler wspólnie z Włochami będą ciężkim orzechem do zgryzienia. Włochy mogą zaatakować moje kolonie w Afryce, zmuszając mnie do podjęcia tam z nimi walki (o ile nie chcę stracić bez walki posiadanych prowincji) i tym samym zmniejszenia wydajności mojego przemysłu. Niemcy po pewnym czasie atakują osłabioną Francję w Europie i odnoszą sukces. Muszę więc wcześniej przygotować się na ataki w Afryce i włączyć do mojego planu Włochów.

Bycie członkiem jednej z frakcji przynosi różne bonusy. Oto one:

  • Axis - Limited War: Yes, Territorial Pride: +10%
  • Allies - Alliance-Wide Guarantees: Yes, Consumer Goods During Wartime -10%, Consumer Goods During Peacetime +10%
  • Comintern - Free Resources Gifts: Yes, Espionage bonus +10%

Po lewej stronie mamy okno, w którym widzimy nasze relacje z innymi państwami, stosunek innych do nas, deficyt i nadwyżkę określonych surowców itp. Jeśli znajdują się obok nas słabe militarnie państwa o bogatych złożach (ziemiach) nie handlujmy z nimi, ale szybko podbijmy.