Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Back 4 Blood - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Back 4 Blood - poradnik do gry

Back 4 Blood - poradnik do gry

Co na obiad? Back 4 Blood poradnik, solucja to kompletny opis przejścia, najlepsze porady na start oraz przewodnik po eksploracji, klasach postaci, walce i deckach. Opisujemy wymagania sprzętowe oraz sterowanie.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia 2021

Poniższy poradnik zawiera kompletny zbiór informacji do gry Back 4 Blood. Poznacie tu wszystkie podstawowe mechaniki takie jak walka, śmierć w świecie gry czy wybór najlepszej broni do danego zadania. W poradniku staramy się pomóc w pomyślnym ukończeniu gry oraz zwrócić uwagę na najważniejsze aspekty gry. Dzięki poradnikowi zapoznacie się z dostępnymi postaciami oraz ich specjalnościami. Przeczytacie również o najważniejszych poradach na start, które ułatwią Wam rozpoczęcie swojej przygody z Back 4 Blood. Dowiecie się również o bardziej złożonych mechanikach gry, czyli o systemie tworzenia talii kart (decków), oraz liniach zaopatrzenia (supply lines).

Równie ważną częścią poradnika są rozbudowane odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, czyli FAQ. Znajdziecie tu między innymi informacje o tym, jak otwierać zamknięte drzwi, czym jest horda i jak jej nie przywołać, co można kupić za walutę zbieraną w kampanii oraz na co należy zwrócić uwagę przy wyborze broni.

W poradniku do Back 4 Blood znajdziecie także przewodnik po grze, który szczegółowo wyjaśnia główne jej elementy - zamieściliśmy m.in. początkowe klasy postaci, informacje dotyczące tworzenia decków i wiele więcej.

Back 4 Blood: Skrócone porady na start

Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych podpowiedzi dla osób rozpoczynających swoją przygodę z Back 4 Blood:

  1. Współpraca z członkami drużyny jest najważniejsza! Nie warto oddzielać się od grupy sojuszników, gdyż będąc samemu, narażacie się na szybką śmierć. Nie zgrywajcie bohaterów, którzy w pojedynkę pokonają każdego, jest to praktycznie niemożliwe i w wielu przypadkach skończy się śmiercią i osłabieniem drużyny.
  2. Nie marnujcie na darmo amunicji i przedmiotów. Niech Was nie zwiedzie duża ilość amunicji czy przedmiotów wspomagających, bardzo łatwo pozbyć się wszystkiego, jeśli niezbyt uważamy na stan amunicji. Jeśli macie możliwość łatwego zabicia celu, skorzystajcie z niego, zamiast używać ciągle głównej broni.
  3. Używajcie przedmiotów na towarzyszach, jeśli wymaga tego sytuacja. Możecie poświęcić medykament, aby chociażby uleczyć sojusznika, lub rzucić skrzynkę z amunicją, aby mógł dalej być użyteczny.
  4. Celujcie w słabe punkty. Wiele zombie je posiada, są bardzo charakterystyczne, na pewno ich nie ominiecie. Strzelanie w te punkty zadaje zwiększone obrażenia przeciwnikom, dzięki czemu szybciej ich pokonacie i zaoszczędzicie znaczną większość zasobów i amunicji.
  5. Skomponujcie swój własny deck, odpowiadający Waszemu stylowi gry. Na samym początku zbyt dużego wyboru w postaci kart nie będzie, gdyż odblokujecie je za pomocą grindu, jednakże warto na bieżąco wymieniać karty na takie, które zdecydowanie bardziej pasują pod Wasz styl gry.

Więcej wskazówek znajdziesz na osobnej stronie naszego poradnika: Porady na start.

Back 4 Blood: Wymagania sprzętowe

  1. System operacyjny: 64-bitowy Windows 10
  2. Procesor: Intel Core i5-8400 lub AMD Ryzen 7 1800X
  3. Pamięć RAM: 12 GB
  4. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 970 lub AMD Radeon RX 590
  5. Miejsce na dysku: 25 GB

Więcej informacji o wymaganiach sprzętowych znajdziecie na osobnej stronie naszego poradnika: Wymagania sprzętowe.

Back 4 Blood: Platformy sprzętowe - na czym zagram?

Back 4 Blood na premierę dostępne będzie na takich platformach jak: PS4, PS5, XBOX One, XBOX SERIES X/S oraz na PC (Steam oraz Epic Games).

Back 4 Blood: Polska wersja językowa

Back 4 Blood nie posiada polskiego dubbingu, jednakże warto wspomnieć, że istnieje możliwość włączenia polskich napisów w grze. Na konsolach powinna być ona ustawiona domyślnie w zależności od wybranego języka systemowego.

Autor Poradnika

Dawid Norkowski

Dawid Norkowski

Ukończył studia pierwszego stopnia na kierunku dziennikarskim. Swoją przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2019 roku, kiedy to podjął się trudnej sztuki pisania kompleksowych poradników do gier. Na przestrzeni lat wyspecjalizował się w gatunku soulslike; w wolnych chwilach czyta o naparach, które pomogą mu zniwelować stres po tysięcznym zgonie na tym samym etapie gry. Wielki fan bijatyk (Tekken), który regularnie uczestniczy w turniejach związanych z tym gatunkiem.

więcej


Informacje o Back 4 Blood - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 12 sierpnia 2021

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.