Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Among Us - poradnik do gry

Among Us - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Among Us: Emergency meeting Among Us poradnik, porady

Na tej stronie poradnika do Among Us przeczytasz o tym, jak zwołać emergency meeting, na czym ono polega, oraz co najlepiej na nim mówić, aby nie zostać oskarżonym o bycie Impostorem.

Jak zwołać emergency meeting?

Do zwołania emergency meeting masz dwie opcję - Among Us: Emergency meeting - Among Us - poradnik do gry

Do zwołania emergency meeting masz dwie opcję. Pierwszą z nich jest znalezienie martwego ciała i zgłoszenie tego poprzez przycisk Report. Drugą opcją na zwołanie zebrania jest czerwony guzik, który znajduje się w Cafeteria. W zależności od ustawień serwera, jeden gracz może użyć tego przycisku tyle razy, ile pozwala na to serwer.

Na czym polega emergency meeting?

Emergency meeting to zebranie wszystkich graczy w jednym miejscu - Among Us: Emergency meeting - Among Us - poradnik do gry

Emergency meeting to zebranie wszystkich graczy w jednym miejscu. W tym momencie gracze głosują na gracza, który według innych jest Impostorem. Istnieje niepisana umowa, że najpierw mówi osoba, która zgłosiła ciało lub wcisnęła czerwony przycisk. Osoba ta posiada po prawej stronie megafon. Mówi ona swoją wersję zdarzeń, przekonując innych co tak naprawdę się stało. Inni gracze mogą zarówno napisać na czacie, jak i włączyć się do dyskusji poprzez komunikator głosowy Discord. Pamiętać należy, że czas jest z góry określony, dlatego musicie uważać na timer, który widnieje w prawym dolnym rogu. Gdy dyskusja się zakończy i będziecie chcieli zagłosować na danego gracza, kliknijcie w jego nick i zatwierdźcie wybór, klikając w zielonego pole. Możecie również wcisnąć Skip Vote, aby pominąć głosowanie.

Dyskusja - co robić?

Prawda jest taka, że nie ma złotej zasady, która uchroni cię przed wyrzuceniem. Nie ważne czy dobrze kłamiesz, czy mówisz samą prawdę, jeśli innym graczom nie spodoba się twoja wersja wydarzeń, lub uznają, że twoje zeznania nie mają sensu, najpewniej zagłosują na ciebie. Istnieje jednak kilka porad, które pozwolą ci o wiele łatwiej przekonać innych, że to nie ty jesteś tym złym (nawet jeśli nim jesteś).

  1. Po pierwsze, znajdź alibi. Jeśli będziesz trzymał się z innym graczem, masz dużą szansę, że potwierdzi twoją wersję wydarzeń. Nie oznacza to jednak, żebyś wiecznie chodził z danym graczem, gdyż oskarży cię o brak wykonania zadań.
  2. Jeśli próbujesz kogoś wrobić w zabójstwo, najlepiej uprzednio wysłuchać innych graczy co robili lub z kim byli. Uchroni cię to przed wpadką wrobienia kogoś, kto miał alibi.
  3. Jeśli ktoś oskarża cię o bycie Impostorem, powiedz graczom co dokładnie robiłeś, kogo widziałeś i gdzie dana osoba się znajdowała, ile zostało ci zadań, podziel się swoimi spostrzeżeniami.
  4. Unikaj stwierdzeń typu: "Zielony zabił czerwonego na moich oczach!". Nawet jeśli jest to prawda, bez żadnego dowodu lub świadka nikt ci nie uwierzy, oskarżony natomiast może to wykorzystać na swoją korzyść i powiedzieć zmyśloną wersję, że to ty próbujesz go wrobić i że to ty zabiłeś danego gracza. Zamiast tego wyjaśnij co robiłeś, gdzie zabójstwo miało miejsce, kogo widziałeś przy tym. O wiele lepiej będzie to brzmiało niż bezpodstawne powiedzenie, że dany gracz zabił drugiego, bo ty to widziałeś. Zapytaj innych, czy widzieli np. zabójstwo na kamerkach, albo w danej lokacji gracza o którym mowa, chwilę przed zwołaniem zebrania.
  5. Zawsze możesz zastosować zasadę "życie za życie". Jeśli jesteś w 100% pewny, że to dana osoba jest Impostorem, powiedz na zebraniu, że stosujesz tę zasadę. Oznacza to, że jeśli okaże się, że dany gracz którego oskarżyłeś nie jest Impostorem, w następnym głosowaniu ludzie zagłosują na ciebie. Stosuj jednak tę zasadę tylko w momencie, gdy naprawdę jesteś pewien, że to dany gracz zabił, lub gdy twoje szanse na wygraną są tak duże (mała ilość żyjących graczy), że jesteś w stanie się poświęcić dla zwycięstwa.