Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Wasteland 3 - poradnik do gry

Wasteland 3 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Wasteland 3: Porady na start Wasteland 3 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Wasteland 3 znajdziesz porady na start. Wskazówki te ułatwią Ci rozpoczęcie zabawy i zminimalizują ryzyko wystąpienia problematycznych sytuacji.

Przeszukuj każdą skrzynię

Istotną rolę w rozgrywce pełni amunicja - Wasteland 3: Porady na start - Wasteland 3 - poradnik do gry

Istotną rolę w rozgrywce pełni amunicja. Bez niej będziesz skazany na walkę wręcz. Dlatego podczas eksploracji szukaj wszelakiego rodzaju skrzynek. Mogą one zawierać cenne naboje oraz środki medyczne.

Często zapisuj grę

Walka jest nieodzownym elementem rozgrywki. Chociaż gra posiada punkty autozapisu, to występują one w ważniejszych sekwencjach rozgrywki. Zdając się tylko na nie, możesz stracić postęp zabawy - wystarczy, że przegrasz mniejszą walkę. Aby tego uniknąć regularnie zapisuj zabawę.

Sprawdzaj potencjalne skutki decyzji

W czasie rozmów z niektórymi postaciami pojawi się kilka opcji dialogowych, które odblokowywane są, jeśli posiadasz odpowiednio rozwiniętą wskazaną umiejętność. Mogą one spowodować, że unikniesz walki. Takie działanie może mieć jednak konsekwencje i utrudnić Ci późniejsze sekwencje.

Gdy wszystkie opcjonalne wypowiedzi będą zablokowane, wybierz opcję z dopiskiem atak - Wasteland 3: Porady na start - Wasteland 3 - poradnik do gry

Gdy wszystkie opcjonalne wypowiedzi będą zablokowane, wybierz opcję z dopiskiem "atak". Wtedy inicjatywa będzie po Twojej stronie i rozpoczniesz walkę.

Nie walcz na otwartym polu

Walki inicjowane są, kiedy zostaniesz zauważony przez przeciwników lub sam ich zaatakujesz. Zdecydowanie bezpieczniejsza jest druga opcja. Możesz wówczas wybrać odpowiednią pozycję. Pamiętaj, aby drużyna w miarę możliwości była schowana za osłonami. W ten sposób ryzyko trafienia zostaje zminimalizowane.

Przeładowuj broń, gdy nie walczysz

Każda broń posiada określoną pojemność magazynka. Przeładowanie oręża kosztuje kilka punktów akcji i może to praktycznie przekreślić inne działania w danej turze. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia takiej sytuacji, przeładowuj broń w momencie, gdy nie prowadzisz walki.

Regularnie odblokowuj nowe zdolności i umiejętności

Każda wyuczona umiejętność przynosi Twojej postaci nowe korzyści. Dają one nie tylko premię do statystyk, ale także pozwalają na alternatywne rozwiązanie konfliktów i uniknięcie walki. Dlatego, gdy bohater awansuje na kolejny poziom od razu rozdysponuj otrzymane punkty.

Regularnie lecz postacie

Rozpoczęcie walki w momencie, gdy postać ma niskie zdrowie jest ryzykowne i może skutkować szybkim powaleniem. Bohatera można potem ocucić, ale kosztuje to cenne punkty akcji. Dlatego przed walką upewnij się, że zdrowie drużyny jest na odpowiednio wysokim poziome i ewentualnie ulecz tych będących w gorszym stanie.

Jeśli nie możesz rozwiązać akcji pokojowo, to wybierz wypowiedź z dopiskiem "atak"

Niektóre walki poprzedza dialog. W części przypadków, jeśli posiadasz odpowiednio rozwinięte wskazane zdolności to możesz uniknąć potyczki. Gdy nie masz takiej możliwości to wybierz od razu opcję z dopiskiem "atak". W ten sposób pierwsza tura będę po Twojej stronie.

Uratuj Jodie Bell

Podczas wykonywania pierwszego zadania - Witamy w Kolorado - natrafisz na Dorseya celującego w głowę Jodie Bell. Użycie zdolności twardziel lub lizus sprawi, że ocalisz jej życie. Jeśli to zrobisz w późniejszym etapie zabawy zasili ona szeregi Twojej drużyny. Dodatkowo w podzięce ofiaruje Ci ona papierosy, które pod koniec taj samej misji można wykorzystać do zwerbowania kota Majora.

Odwiedzaj handlarzy

Jeśli walka była wymagająca i pochłonęła dużo amunicji oraz środków medycznych to przeszukanie okolicy i ciał poległych może nie zrekompensować strat w zasobach. Jeśli zaczniesz odczuwać braki w zaopatrzeniu, udaj się do handlarza. Rozpoznasz ich po ikonce dolara znajdujących się nad ich głowami.

Wykorzystuj elementy otoczenia

W miejscach potyczek możesz natrafić na obiekty, które pozwolą Ci zyskać przewagę - Wasteland 3: Porady na start - Wasteland 3 - poradnik do gry

W miejscach potyczek możesz natrafić na obiekty, które pozwolą Ci zyskać przewagę. Są to między innymi zbiorniki z azotem i wybuchające beczki. Trafienie w niego zada obrażenia na określonym obszarze. Wykorzystaj to na swoją korzyść. Jeśli zauważysz kilku wrogów skupionych wokół takiego obiektu - strzel w jego kierunku.