Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Death Stranding - poradnik do gry

Death Stranding - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pojazdy | Death Stranding Death Stranding poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Death Stranding znajdziesz komplet informacji na temat korzystania z pojazdów po to żeby ułatwiać sobie podróżowanie po świecie gry. Dowiesz się m.in. jak zdobywać nowe pojazdy, na jakich zasadach odbywa się jazda i jaki pojazdy mogą mieć wpływ na rozgrywkę.

Jak zdobyć motocykl?

Intro do gry pokazuje Sama podróżujego na motocyklu, aczkolwiek główny bohater niemal od razu straci tę maszynę - Pojazdy | Death Stranding - Death Stranding - poradnik do gry

Intro do gry pokazuje Sama podróżujego na motocyklu, aczkolwiek główny bohater niemal od razu straci tę maszynę. Kilka pierwszych godzin gry musisz spędzić podróżując pieszo.

Sytuacja może ulec zmianie dopiero po ukończeniu zlecenia numer 9, czyli złożeniu wizyty na farmie wiatrowej. Jedną z nagród za wykonanie tej misji jest odblokowanie projektu generatora. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie Jak zdobyć i uruchomić nowy motocykl?. W skrócie - możesz postawić generator obok nieczynnego motocykla po to żeby go naładować i móc z niego skorzystać.

Problematyczne jest na szczęście jedynie pozyskanie pierwszego motocykla - Pojazdy | Death Stranding - Death Stranding - poradnik do gry

Problematyczne jest na szczęście jedynie pozyskanie pierwszego motocykla. Po tym jak ukończysz zlecenie numer 23 (Retrieval: System Server) zdobędziesz dwa pierwsze plany motocykli. Od tego momentu możesz wytwarzać je w sojuszniczych placówkach podpiętych do sieci przy założeniu, że będziesz dysponował odpowiednim materiałami.

Jak zdobyć ciężarówkę?

Pozyskanie ciężarówki jest na szczęście mniej problematyczne od motocykla - Pojazdy | Death Stranding - Death Stranding - poradnik do gry

Pozyskanie ciężarówki jest na szczęście mniej problematyczne od motocykla. Możesz wejść w posiadanie takiego wehikułu po tym jak przeniesiesz się do centralnego regionu świata gry. Gra nie pozwala korzystać z ciężarówek zaparkowanych w sojuszniczych lokacjach, ale możesz odnajdywać ciężarówki MUŁ-ów poprzez przemierzanie świata gry. Mogą to być:

 1. Zaparkowane nieużywane pojazdy
 2. Pojazdy kierowane przez MUŁ-ów - możesz zaczekać aż kierowca wysiądzie z ciężarówki lub wyrzucić go z kabiny.
Innym sposobem na zdobycie nowej ciężarówki jest wyprodukowanie jej w sojuszniczej placówce - Pojazdy | Death Stranding - Death Stranding - poradnik do gry

Innym sposobem na zdobycie nowej ciężarówki jest wyprodukowanie jej w sojuszniczej placówce. Plan ciężarówki zdobędziesz po ukończeniu zlecenia numer 35.

Pojazdy innych graczy

Opisane powyżej metody nie są jedynymi pozwalającymi na zdobycie motocykla lub ciężarówki - Pojazdy | Death Stranding - Death Stranding - poradnik do gry

Opisane powyżej metody nie są jedynymi pozwalającymi na zdobycie motocykla lub ciężarówki. Jeśli grasz w trybie online, to możesz też za darmo korzystać z pojazdów zostawionych przez innych graczy. Maszyny te możesz odnajdywać:

 1. Bezpośrednio w świecie gry
 2. W garażu online po odwiedzeniu dowolnej placówki z kryjówką (podziemną kwaterą).

Obie te metody pozwolą ci zaoszczędzić czas i ewentualne surowce niezbędne do wyprodukowania jakiegoś pojazdu.

Korzystanie z pojazdów - najważniejsze informacje

1 - Pojazdy | Death Stranding - Death Stranding - poradnik do gry
 1. Korzystanie z każdego pojazdu zużywa baterię. Jej zapas możesz odnawiać na dwa sposoby - zatrzymując się przy generatorach (tych, które sam postawiłeś oraz tych od innych graczy) oraz odwiedzając garaż.
 2. Pojazd może w niekorzystnych warunkach szybciej zużywać baterię. Dojdzie do tego np. jeśli podróżujesz z bardzo ciężkim ładunkiem, korzystasz z dopalacza czy przejeżdżasz przez głęboką wodę.
 3. Możesz umieszczać ładunki na pojazdach i jest to świetna metoda odciążania głównego bohatera. Najwięcej mogą zabrać ze sobą ciężarówki. Warto zaznaczyć, że żadnych slotów na ładunek nie posiadają maszyny o zwiększonym zasięgu baterii. Używając ich "zgadzasz się" na wydłużony zasięg kosztem mniejszej ładowności.
 4. Pojazd można uszkodzić czy nawet zniszczyć. Jeśli nie doszło do całkowitego zniszczenia maszyny, to możesz z nią powrócić do dowolnego garażu gdzie zostanie automatycznie naprawiona. W przypadku całkowitego zniszczenia odbudowa nie jest możliwa i musisz poszukać innego pojazdu.
 5. Pojazdy składowane są w garażach. Pojemność każdego z nich to 4 pojazdy - mogą to być twoje pojazdy, pojazdy innych graczy oraz pojazdy z garażu online. Zawartość każdego garażu jest unikalna, tak więc jeśli pozostawisz pojazd w garażu w lokacji A to nie znajdziesz go po przemieszczeniu się do garażu lokacji B.
 6. Sam może zostać zrzucony z motocykla i staje się tak szczególnie w przypadku ataków wynurzonych lub spadnięcia w przepaść. Jeżeli maszyna nie została całkowicie zniszczona, to można na szczęście wznowić jazdę.
 7. Pojazd może utonąć. Tak samo jak w przypadku pieszych wędrówek używaj skanera żeby sprawdzać głębokość rzeki. Jeżeli pojawią się czerwone ikonki, to nie wjeżdżaj do niej pojazdem, gdyż maszyna zatonie i nie będzie można z niej więcej korzystać.
 8. Niektóre pojazdy pozwalają na małe skoki. Z opcji tej możesz korzystać żeby pomóc sobie w trakcie skakania nad przepaścią, ale także jeśli np. zaklinujesz się pomiędzy skałami.