Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Death Stranding - poradnik do gry

Death Stranding - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak zdobyć pierwsze bronie w Death Stranding? Death Stranding poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Death Stranding podpowiadamy, jak odblokować pierwsze bronie pomocne w neutralizowaniu napotykanych przeciwników. Najważniejszą informacją jest to, że nieznanych jeszcze odmian broni nie znajdziesz w formie lootu. Każdą z nich po raz pierwszy trzeba odblokować dzięki postępom w głównym wątku fabularnym. Dopiero wtedy mogą się one też pojawiać w świecie gry.

Splot - Strand

Splot to inaczej sznur, który domyślnie wykorzystywany jest do wiązania ładunków - Jak zdobyć pierwsze bronie w Death Stranding? - Death Stranding - poradnik do gry

Splot to inaczej sznur, który domyślnie wykorzystywany jest do wiązania ładunków. Może on też jednak być z powodzeniem używany do eliminowania żywych przeciwników, tzn. z MUŁ-ów. Przedmiot ten jest dostępny od samego początku gry i możesz po zbliżeniu się do wrogów wybrać go z inwentarza.

Splot pozwala na eliminowanie MUŁ-ów atakami z ukrycia - Jak zdobyć pierwsze bronie w Death Stranding? - Death Stranding - poradnik do gry

Splot pozwala na eliminowanie MUŁ-ów atakami z ukrycia. Musisz zakraść się za plecy takiego przeciwnika, dzięki czemu pojawi się okazja do ataku z zaskoczenia. MUŁ pozbawiony zostanie przytomności bez ryzyka zaalarmowania okolicy (oczywiście przy założeniu, że moment ataku nie został odnotowany przez innych wrogów).

Wyrzutnia bolasów - Bola Gun

Wyrzutnia bolasów to broń, którą zdobędziesz dzięki postępom w fabule - Jak zdobyć pierwsze bronie w Death Stranding? - Death Stranding - poradnik do gry

Wyrzutnia bolasów to broń, którą zdobędziesz dzięki postępom w fabule. Musisz konkretnie ukończyć zlecenie 22 w centralnym regionie świata gry - Recovery: Toolbox. Wyrzutnia jest nagrodą za dostarczenie jednemu z NPC-ów skrzynki z narzędziami.

Pierwszą wyrzutnię otrzymasz za darmo i od razu można ją wybrać z rozwijanego menu. Ma ona niestety ograniczoną liczbę pocisków - 14. Po zużyciu broni kolejne wyrzutnie możesz wytwarzać w oparciu o crafting.

Wyrzutnia bolasów działa jak swego rodzaju paralizator - Jak zdobyć pierwsze bronie w Death Stranding? - Death Stranding - poradnik do gry

Wyrzutnia bolasów działa jak swego rodzaju paralizator. Wystrzeliwuje ona przewody, które mogą unieruchomić i powalić na ziemię trafionego MUŁ-a. Przeciwnika takiego możesz dodatkowo kopnąć po to żeby pozbawić go przytomności.

W przeciwieństwie do splotu wyrzutnia bolasów może być z powodzeniem używana także gdy Sam zostanie wykryty. Staraj się dobrze za każdym razem wycelować żeby nie marnować niepotrzebnie ładunków.

Hematogranat - Hematic Grenade

Hematogranat to gadżet, który zdobędziesz dzięki postępom w fabule - Jak zdobyć pierwsze bronie w Death Stranding? - Death Stranding - poradnik do gry

Hematogranat to gadżet, który zdobędziesz dzięki postępom w fabule. Musisz konkretnie odblokować zlecenie 14 - Aid Package Delivery: Port Knot City. Dla przypomnienia quest ten dotyczy odbycia długiej podróży do miasta portowego z zamiarem opuszczenia startowego regionu świata gry.

Równolegle otrzymasz możliwość podjęcia się zlecenia 15 - Equipment Trial: Hematic Grenade. Pozwoli ci ono "przetestować" granaty.

Hematogranaty są używane do przepędzania wynurzonych (BTs) - Jak zdobyć pierwsze bronie w Death Stranding? - Death Stranding - poradnik do gry

Hematogranaty są używane do "przepędzania" wynurzonych (BTs). Ich istotną cechą jest to, że granaty zużywają krew bohatera. Mogą ją pobierać bezpośrednio z paska zdrowia Sama lub z przenoszonych worków z krwią. Cały mechanizm wykorzystywania hematogranatów i worków z krwią dokładniej opisaliśmy w osobnym rozdziale Konfrontacje z wynurzonymi.

Po zlokalizowaniu jakiegoś wynurzonego możesz rzucić w niego granatem - Jak zdobyć pierwsze bronie w Death Stranding? - Death Stranding - poradnik do gry

Po zlokalizowaniu jakiegoś wynurzonego możesz rzucić w niego granatem. Eksplozja krwi wypędzi potwora i zniknie on z danej lokacji. Każdy pokonany w ten sposób wynurzony pozostawia po sobie loot - kryształki chilorium.

Pistolet przeciwko wynurzonym - Anti-BT Handgun

Pistolet przeciwko wynurzonym to broń, którą zdobędziesz dzięki postępom w fabule - Jak zdobyć pierwsze bronie w Death Stranding? - Death Stranding - poradnik do gry

Pistolet przeciwko wynurzonym to broń, którą zdobędziesz dzięki postępom w fabule. Musisz konkretnie ukończyć zlecenie numer 33 - Hourglass Delivery: Chiral Artist.

Pistolety przeciwko wynurzonym możesz wytwarzać w oparciu o crafting lub odnajdywać w świecie gry - Jak zdobyć pierwsze bronie w Death Stranding? - Death Stranding - poradnik do gry

Pistolety przeciwko wynurzonym możesz wytwarzać w oparciu o crafting lub odnajdywać w świecie gry. Każdy z nich posiada 8 ładunków. Pistolety mają podobną charakterystykę do hematogranatów - do działania potrzebują one krwi, która pobierana jest bezpośrednio z paska zdrowia lub z przenoszonych worków z krwią.

Ważną cechą pistoletów jest to, że możesz wpływać na siłę ataku. Polecamy przytrzymać zawsze przycisk R2 żeby go wzmocnić i zadać jak największe obrażenia. Nie będziesz dzięki temu marnował amunicji na słabe ataki.

Alternatywa - walka wręcz

W przypadku braku wyrzutni bolasów lub po nieudanym skradaniu się możesz też alternatywnie przystąpić do walki wręcz - Jak zdobyć pierwsze bronie w Death Stranding? - Death Stranding - poradnik do gry

W przypadku braku wyrzutni bolasów lub po nieudanym skradaniu się możesz też alternatywnie przystąpić do walki wręcz. Dotyczy to wyłącznie MUŁ-ów, nie próbuj atakować w ten sposób wynurzonych. Walka wręcz jest dość prosta - skupiaj się zawsze na pojedynczym przeciwniku aż straci przytomność. Możesz też wykonywać uniki i jest to pomocne jeśli Sama otoczy większa grupa przeciwników. Uważaj na rzucane przez MUŁ-ów oszczepy, które mogą porazić bohatera prądem.