Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Death Stranding - poradnik do gry

Death Stranding - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak naprawić uszkodzony ładunek w Death Stranding? Death Stranding poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Death Stranding odpowiadamy na pytanie czy i jak można naprawiać transportowane ładunki. To bardzo istotna kwestia, gdyż zbytnie uszkodzenie przenoszonych rzeczy może doprowadzić do ich zniszczenia lub do pogorszenia nagrody za wykonanie zlecenia.

Przenoszone rzeczy mogą zostać uszkodzone na kilka różnych sposobów - Jak naprawić uszkodzony ładunek w Death Stranding? - Death Stranding - poradnik do gry

Przenoszone rzeczy mogą zostać uszkodzone na kilka różnych sposobów:

  1. Przez deszcz temporalny.
  2. W wyniku przewrócenia się bohatera.
  3. W wyniku upuszczenia ich z dużej wysokości.
  4. Po udanych atakach ze strony MUŁ-ów.
  5. W wyniku przenoszenia ich w niewłaściwej pozycji - niektóre towary muszą być np. transportowane poziomo.

W inwentarzu możesz na bieżąco badać stan przenoszonych ładunków. Są dwa oddzielne paski - pasek stanu przedmiotu (Damage) oraz pasek stanu pojemnika, w którym nie został umieszczony (Container Damage). Przeważnie najpierw wyczerpywany jest pasek pojemnika, ale transportowany przedmiot może zostać uszkodzony, nawet jeśli stan pojemnika nie spadł jeszcze do 0%.

Gra pozwala na naprawianie wyłącznie pojemników - Jak naprawić uszkodzony ładunek w Death Stranding? - Death Stranding - poradnik do gry

Gra pozwala na naprawianie wyłącznie pojemników. Nie możesz naprawiać właściwych przedmiotów, także tych, które nie zostały umieszczone w żadnym pojemniku. Jeśli uszkodzony został przedmiot, to musisz niestety pogodzić się z takim stanem rzeczy lub, jeśli jest to możliwe, pozyskać lub wyprodukować kolejny tego typu.

Naprawianie pojemników staje się po raz pierwszy możliwe po ukończeniu zlecenia numer 8 - Collection: Chiral Crystals. Dla przypomnienia jest to zlecenie będące samouczkiem ze zbierania kryształków chilorium. Jedną z nagród za ukończenie tej misji jest spray naprawczy do pojemników (Container Repair Spray). Otrzymasz od razu kilka sztuk sprayu. Kolejne będziesz mógł odnajdywać w świecie gry lub produkować w oparciu o crafting. To na szczęście tanie i bardzo lekkie przedmioty.

Po tym, jak jakiś pojemnik ulegnie uszkodzeniu, wybierz go z inwentarza i połóż na ziemi - Jak naprawić uszkodzony ładunek w Death Stranding? - Death Stranding - poradnik do gry

Po tym, jak jakiś pojemnik ulegnie uszkodzeniu, wybierz go z inwentarza i połóż na ziemi. Wywołaj następnie rozwijane menu i wybierz z niego spray naprawczy.

Możesz już popsikać na uszkodzony pojemnik - Jak naprawić uszkodzony ładunek w Death Stranding? - Death Stranding - poradnik do gry

Możesz już popsikać na uszkodzony pojemnik. Im dłużej będziesz używał sprayu, tym więcej punktów energii pojemnik może odzyskać. Naprawiony ładunek ponownie możesz dodać do inwentarza głównego bohatera.

Większość misji przewiduje nagrodę za dostarczenie towaru, którego uszkodzenia nie przekraczają 50%. Jeśli wystąpiły większe uszkodzenia to rozważ załadowanie jakiegoś wcześniejszego sejwa żeby ponownie przejść sekcję, w której towar został uszkodzony.

Używanie sprayu nie jest jedynym sposobem na naprawianie pojemników - Jak naprawić uszkodzony ładunek w Death Stranding? - Death Stranding - poradnik do gry

Używanie sprayu nie jest jedynym sposobem na naprawianie pojemników. Alternatywnie możesz też korzystać ze schronów temporalnych (Timefall Shelter). Są to unikalne struktury, do których uzyskuje się dostęp po ukończeniu zlecenia numer 27 - Chiralium Gauge Delivery: Weather Station. Zostaną one wtedy odblokowane do stawiania przy wykorzystaniu asemblera.

Ustawienie się pod schronem temporalnym może doprowadzić do natychmiastowego naprawienia transportowanych pojemników - Jak naprawić uszkodzony ładunek w Death Stranding? - Death Stranding - poradnik do gry

Ustawienie się pod schronem temporalnym może doprowadzić do natychmiastowego naprawienia transportowanych pojemników. Jeżeli w momencie dotarcia do schronu nadal pada deszcz możesz też spróbować zaczekać aż przestanie padać po to żeby nie ryzykować ponownego uszkodzenia pojemników po wyjściu z ukrycia.

Warto zaznaczyć, że nie musisz osobiście stawiać wszystkich schronów temporalnych. Jeśli grasz w trybie online, to możesz odnajdywać schrony postawione przez innych graczy i one również pozwalają na przywracanie pojemników do idealnego stanu.