Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Death Stranding - poradnik do gry

Death Stranding - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Stawianie konstrukcji | Death Stranding Death Stranding poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Death Stranding wyjaśniamy jak budować w grze. Odpowiadamy także na pytania, jakie znaczenie ma stawianie nowych konstrukcji oraz jakie dodatkowe wymagania mogą się pojawić, żeby skonstruowanie danego obiektu stało się możliwe.

Jak buduje się w Death Stranding?

Do budowania w grze używane są skrzynki nazywane Asemblerami (PCC) - Stawianie konstrukcji | Death Stranding - Death Stranding - poradnik do gry

Do budowania w grze używane są skrzynki nazywane Asemblerami (PCC):

 1. Asemblery pierwszego poziomu stają się dostępne po ukończeniu zlecenia numer 4 - Smart Drug Delivery: Waystation West of Capital Knot City.
 2. Asemblery drugiego poziomu stają się dostępne po ukończeniu zlecenia numer 27 - Chiralium Gauge Delivery: Weather Station.
Asemblery możesz pozyskiwać na trzy główne sposoby - Stawianie konstrukcji | Death Stranding - Death Stranding - poradnik do gry

Asemblery możesz pozyskiwać na trzy główne sposoby:

 1. Otrzymywać na potrzeby zaliczania zadań - Są wtedy darmowe.
 2. Odnajdywać w świecie gry - Możesz np. natrafiać na asemblery porzucone przez innych graczy.
 3. Wytwarzać w oparciu o crafting - Skorzystaj z terminalu w dowolnej sojuszniczej lokacji.

Zdobyty asembler musisz zabrać zawsze ze sobą do miejsca, w którym chcesz żeby został użyty. Każdy asembler jest przedmiotem jednorazowego użytku, a więc po skonstruowaniu jakiegoś obiektu bezpowrotnie przepadnie.

Oprócz posiadania asemblera konieczne jest dysponowanie planami budowy - Stawianie konstrukcji | Death Stranding - Death Stranding - poradnik do gry

Oprócz posiadania asemblera konieczne jest dysponowanie planami budowy. Kolejne plany będziesz odblokowywał dzięki zaliczaniu misji fabularnych. W przykładzie z naszego obrazka jedną z nagród za ukończenie zlecenia był plan schronu temporalnego.

Użycie asemblera

Jeżeli chcesz rozpocząć budowę, to musisz wybrać Asembler z rozwijanego menu - Stawianie konstrukcji | Death Stranding - Death Stranding - poradnik do gry

Jeżeli chcesz rozpocząć budowę, to musisz wybrać Asembler z rozwijanego menu. Po wybraniu tego przedmiotu możesz używać górnego i dolnego kierunku na padzie do przełączania się pomiędzy projektami. Wybierz ten, który cię interesuje.

Przytrzymaj L2 żeby zacząć rozglądać się za miejscem do budowy - Stawianie konstrukcji | Death Stranding - Death Stranding - poradnik do gry

Przytrzymaj L2 żeby zacząć rozglądać się za miejscem do budowy. Gra pozwoli ci rozpocząć budowę, jeśli:

 1. Zaznaczony obszar nie znajduje się na terenie sojuszniczej bazy.
 2. Dostępu nie blokują skały, woda lub inne przeszkody.
 3. Nie przekroczyłeś dozwolonej przepustowości chiralnej - nie możesz wybudować zbyt wielu obiektów na danym terenie, jeśli nie nawiązałeś połączenia z kolejnymi placówkami.

Cechy postawionej konstrukcji

Po postawieniu danej konstrukcji możesz przede wszystkim zacząć z niej korzystać - Stawianie konstrukcji | Death Stranding - Death Stranding - poradnik do gry

Po postawieniu danej konstrukcji możesz przede wszystkim zacząć z niej korzystać. Każdy obiekt ma inne zastosowanie, np. wieża obserwacyjna pozwala rozejrzeć się po okolicy. Oprócz tego możesz przytrzymać przycisk interakcji żeby wejść do dodatkowego menu. Są tu dostępne trzy pozycje:

 1. Ulepszenie konstrukcji - w prawym dolnym rogu odczytasz co można zyskać na rozbudowie. Musisz dostarczyć odpowiednie materiały na sfinansowanie rozbudowy.
 2. Naprawienie konstrukcji - mogą ją uszkodzić np. opady temporalne.
 3. Rozmontowanie konstrukcji - skorzystaj z tej opcji, jeśli uznasz, że dany obiekt wybudowałeś w złym miejscu.
W przypadku bardzo złożonych konstrukcji Asembler jest używany wyłącznie do postawienia fundamentów - Stawianie konstrukcji | Death Stranding - Death Stranding - poradnik do gry

W przypadku bardzo złożonych konstrukcji Asembler jest używany wyłącznie do postawienia fundamentów. W celu dokończenia budowy wymagane jest dostarczenie dużej ilości materiałów. Wymóg ten dotyczy między innymi stawiania mostów oraz kryjówek. Po wybudowaniu fundamentów musisz wejść w interakcję z terminalem i przekazać surowce w celu sfinalizowania budowy.

Najlepsze konstrukcje w grze

Polecamy zainteresować się przede wszystkimi następującymi odmianami konstrukcji - Stawianie konstrukcji | Death Stranding - Death Stranding - poradnik do gry

Polecamy zainteresować się przede wszystkimi następującymi odmianami konstrukcji:

 1. Skrzynki pocztowe - Możesz umieszczać w nich porzucone ładunki oraz korzystać z prywatnych i publicznych szafek do składowania lub wyjmowania przedmiotów.
 2. Generatory - Warto rozmieszczać je wzdłuż dróg, po których często podróżujesz. Bardzo ułatwią ci one ładowanie akumulatorów pojazdów i egzkoszkieletu.
 3. Mosty - Ponownie wskazane jest umieszczanie ich w często odwiedzanych miejscach. Ułatwią ci one przeprawę przez większe rzeki i zmniejszą ryzyko, że zostaniesz porwany przez nurt.
 4. Kryjówki - Nie będziesz ich budował wiele, ale mogą przydać się w bardziej odludnych rejonach mapy, gdzie nie ma żadnej sojuszniczej lokacji z terminalem i prywatnym pokojem.

Obiekty innych graczy

Ważną cechą gry jest to, że stawiane konstrukcje współdzielone są pomiędzy graczami - Stawianie konstrukcji | Death Stranding - Death Stranding - poradnik do gry

Ważną cechą gry jest to, że stawiane konstrukcje współdzielone są pomiędzy graczami. Inni gracze mogą natrafiać na twoje konstrukcje i ty możesz natrafiać na konstrukcje innych graczy. Z tego typu "darmowej" pomocy zdecydowanie warto korzystać. Jeśli znajdziesz konstrukcję innego gracza, to nie stawiaj już w pobliżu takiej samej własnej, bo niepotrzebnie zdublują się. Asemblera lepiej wtedy zostawić sobie na później.