Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 19: Seasons 19 - Płodozmian Farming Simulator 19 porady, wskazówki

Aby zapewnić sobie jak największą efektywność gleby do wzrostu roślin w Seasons 19, a tym samym większy plon, musimy teraz planować od razu kilka ruchów do przodu. Płodozmian - jest to jedna z większych a zarazem nie całkiem jasnych dla niektórych osób zmian, w porównaniu do Farming Simulator 19 w bazowej wersji.

Sadzenie tej samej rośliny na jednym polu kilka sezonów pod rząd nie jest dobrym pomysłem (z małymi wyjątkami). Stosując płodozmian, czyli sadzenie zamiennie różnych gatunków roślin na polu, pozwolimy glebie pozostać żyzną. Nie możemy jednak robić tego bez odpowiedniej wiedzy: nie każda roślina "dogaduje się" z innymi. Pozytywnym aspektem jest to, że stosując efektywny płodozmian poprawisz jakość gleby, która widoczna jest w grze jako jej uprzednie nawiezienie/użyźnienie.

Do prawidłowego zarządzania płodozmianem, z pomocą przychodzi nam narzędzie zwane Crop Rotation Planner, dostępne w menu modu - Farming Simulator 19: Seasons 19 - Płodozmian - Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Do prawidłowego zarządzania płodozmianem, z pomocą przychodzi nam narzędzie zwane "Crop Rotation Planner", dostępne w menu modu. Każda z kolumn "Rotation" reprezentuje jeden z planów, który zastosować możesz na swoich polach. Wybory te są całkowicie niezobowiązujące, a czasem mogą być nawet niemożliwe do wykonania (np. gdy chcesz po jednej z roślin posadzić inną, lecz jest na nią za zimno). Wtedy możesz zawsze zmienić pola rotacji, by zobaczyć jak zmieni się wynik przy innej roślinie i ustalić nowy plan.

Zaczynając od góry lub od dołu rozpocznij wybieranie roślin do uprawy w jednej z kolumn, potem przejdź do kolejnego wiersza. Obok wybranej rośliny po prawie stronie pojawi się mała cyfra, która oznacza procentowy zbiór dostępny przy obecnej strategii (max 1.20, co oznacza 120%). Domyślnie tabelę czytamy od dołu do góry: roślina wybrana niżej, określa wynik dla rośliny ustalonej wyżej, tzn. w kolejnej rotacji (w kolejnym roku).

Kluczem do sukcesu jest takie zaplanowanie rotacji, by uzyskać jak najwyższy wynik w kolejnych rotacjach oraz zaspokoić swoje wymagania odnośnie hodowli / opłacalności uprawy na dany rok. Ponadto, jest jedna opcja jak "Fallow" - jest to pozostawienie ziemi na jeden rok (nie uprawianie tam nic), by "odpoczęła". Dzięki temu gromadzą się w niej dodatkowe minerały, które pozwolą na efektywniejszy wzrost roślin w kolejnym roku. Jest to bardzo wygodna opcja, gdy posiadasz wiele pól i stawiasz na jak największą ich wydajność. Należy pamiętać, by planować uprawy tak, by nie zostać "na lodzie" w przypadku gdy pewne rośliny są dla nas niezbędne (np. zboża do dokarmiania zwierząt).

Stosując efektywny, dobrze zaplanowany płodozmian i nawożenie oraz dbałość o rośliny, może uzyskać teraz plon o wysokości 120% w stosunku do maksymalnego plonu z podstawowej wersji gry.