Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 19: Sieczka - poprawa jakości plonów Farming Simulator 19 porady, wskazówki

Jedyne zastosowanie sieczki w Farming Simulator 19 to przerobienie jej na kiszonkę. Służą do tego zadania specjalne (nietanie) maszyny, a całe przedsięwzięcie wymaga sporo pracy... Czy jest to opłacalne?

Kombajn do sieczki i naczepa

Silosokombajn może pracować także w deszczu - Farming Simulator 19: Sieczka - poprawa jakości plonów - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Silosokombajn może pracować także w deszczu

Sieczkę możesz pozyskiwać z praktycznie dowolnych zbóż i traw za pomocą specjalnego kombajnu: tzw. Silosokombajnu. Zależnie od tego, czy zbierasz trawę / siano, zboża czy niezależnie kukurydzę, potrzebujesz innej końcówki. Dodatkowo kombajn nie posiada własnego zbiornika: musisz jeździć przy nim ciągnikiem lub podpiąć po do niego specjalną Przyczepę na trzcinę cukrową marki Randon, którą znajdziesz w kategorii Technologia uprawy trzciny cukrowej. Poza nimi dostępne są do podpięcia tylko naczepki Agroliner HDK 302, lecz ich pojemność magazynowa w stosunku do ilości pozyskiwanej sieczki jest po prostu niska.

Przerobienie na kiszonkę

Pozyskaną sieczkę musisz zgromadzić w pryzmie - wybuduj ją przy swojej bazie jako nieruchomość lub skorzystaj z tych, ulokowanych przy biogazowni (biogazownia musi zostać zakupiona - poprzez zakup działki, na której się znajduje - nim będziesz mógł korzystać z jej usług).

Zawartość pryzmy musisz wyrównać, by móc przykryć ją do kiszenia - Farming Simulator 19: Sieczka - poprawa jakości plonów - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Zawartość pryzmy musisz wyrównać, by móc przykryć ją do kiszenia

Wysyp sieczkę w pryzmie, ubij i zakryj - po upływie ok. doby otrzymasz kiszonkę. Musisz załadować ją na naczepę z użyciem łopaty lub wideł zamontowanych do dowolnego ładowacza. Kiszonkę sprzedasz w punkcie skupu (cena uzależniona od rynku) lub w biogazowni (cena stała).

  1. Wskazówka: kiszonkę oczywiście możesz także wykorzystać po to, by karmić krowy. Jednak ilość kiszonki jaką pozyskujesz z użyciem kombajnu do sieczki i nakład pracy w to włożony nakierowane są na to, by sprzedawać ją w dużych ilościach.
  2. Wskazówka 2: ilość uzyskanej kiszonki jest tak sama, jak ilość surowca, który umieściłeś w pryzmie.

Sprzedaż i opłacalność

Warto zakupić duży ładowacz kołowy, by szybko opróżnić pryzmę - Farming Simulator 19: Sieczka - poprawa jakości plonów - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Warto zakupić duży ładowacz kołowy, by szybko opróżnić pryzmę

Aby zmaksymalizować korzyści płynące z uprawy sieczki, należy:

  1. Zakupić biogazownię i duży ładowacz,
  2. Transportuj sieczkę bezpośrednio do pryzm w biogazowni,
  3. Sprzedawaj kiszonkę przetransportowując ją ładowaczem do zbiornika na miejscu.
  4. Sieczkę pozyskuj najlepiej z cięcia kukurydzy. Opcjonalnie z dowolnych zbóż bądź skoszonej trawy.
Za 1000l sieczki otrzymasz w biogazowni 500$ (na każdym poziomie trudności; cena nie ulega zmianom) - Farming Simulator 19: Sieczka - poprawa jakości plonów - Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Za 1000l sieczki otrzymasz w biogazowni 500$ (na każdym poziomie trudności; cena nie ulega zmianom). Zysk więc jest stabilny i łatwo przeliczalny. Dodatkowo:

  1. Z 1 ha trawy otrzymasz ok. 60 000l trawy, którą również możesz ukisić,
  2. Z 1 ha dowolnego zboża otrzymasz ok. 45 000l sieczki - jest to opcja nieopłacalna,
  3. Z 1 ha kukurydzy otrzymasz ok. 135 000l sieczki (dodatkowo końcówka do zbioru kukurydzy ma większą szerokość).

Zabawa z sieczką potrafi być więc stabilnym i dochodowym biznesem. Potrafi jednak szybko się znudzić oraz wymaga dużego początkowego wkładu finansowego.