Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Wojna Krwi Wiedźmińskie Opowieści - poradnik do gry

Wojna Krwi Wiedźmińskie Opowieści - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wojna Krwi: Porady na start Wojna Krwi Wiedźmińskie Opowieści poradnik, solucja

Pierwszy rozdział niniejszego poradnika do gry Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści szczegółowo omawia podstawy rozgrywki. Gracz znajdzie tutaj nie tylko porady ogólne, ale także informacje przydatne przy eksploracji świata, prowadzenia własnej historii, zbierania łupów i rekrutacji wojska. Gracz dowie się skąd brać rekrutów i jak postępować z mieszkańcami królestwa. Wszystkie te informacje zostały dodatkowo wzbogacone o garść przydatnych porad i tipów, które ułatwią rozgrywkę.

Porady ogólne

Zanim zaczniesz swoją przygodę w Wojnie Krwi: Wiedźmińskie Opowieści i poprowadzisz własną armię na spotkanie z Nilfgaardzkimi najeźdźcami, warto poświęcić nieco czasu i poznać kilka porad ogólnych, które mogą przyczynić się do Twojej wygranej.

Źle podjęta decyzja

Jeżeli popełniłeś błąd w trakcie podejmowania decyzji związanej z fabułą, możesz jeszcze go cofnąć. Poczekaj, aż baśniarz wypowie kwestię związaną z Twoim wyborem i jeśli Ci się nie spodoba, zminimalizuj grę i ją wyłącz. Co bardzo istotne, czynność tę musisz wykonać zanim przejdziesz do widoku gry ponieważ wtedy postęp historii zapisze się automatycznie. Po ponownym włączeniu gry będziesz mógł załadować wcześniejszy postęp i rozwiązać sprawę inaczej.

Morale armii

Pamiętaj, że po wzięciu kapliczki, zwiększone morale wojska utrzyma się tylko przez jedną potyczkę. Po zakończeniu walki morale powróci do statusu neutralnego. Więcej informacji na temat morale armii możesz znaleźć w dalszej części niniejszego poradnika, w rozdziale poświęconym temu zagadnieniu.

Rozmawiaj z każdą napotkaną postacią

Poświęć chwilę i staraj się rozmawiać z każdą napotkaną po drodze postacią. Niekiedy będziesz musiał wysłuchać wszystkich kwestii, ale może się to opłacić. Niektórzy mieszkańcy królestwa zaoferują drobny datek na poczet prowadzenia armii, inni wręczą Ci fragment karty lub mapę prowadzącą do skarbu, a jeszcze inni będą chcieli wstąpić w szeregi Twojej armii.

Walki fabularne

W trakcie walk fabularnych staraj się skupić na osiągnięciu wyznaczonego celu. Czasem nie warto walczyć z całą armią skoro wystarczy pokonać dowódcę, aby zmusić jego wojsko do kapitulacji.

Przegraj rundę, aby wygrać wojnę!

Przegrana runda w Wojnie Krwi: Wiedźmińskie Opowieści w cale nie oznacza przegranej wojny! Czasem warto spasować turę i pozwolić przeciwnikowi wygrać, aby zacząć następną rundę z lepszej pozycji i z przewagą kart na ręce.

Rozpoczynanie walki

Jeśli inicjujesz walkę i rozpoczynasz jako pierwszy, wystaw na pole walki jednostkę, która będzie mieć szansę na aktywację swojej umiejętności w kolejnej turze. Unikaj zagrywania jednostek, które wywołują określony efekt, jak np. stronnicy atakujący jednostki przeciwnika. Jednostki strzelające zachowaj do momentu, aż na planszy pojawią się jakieś cele.

Zwróć uwagę na typ walki

Niekiedy walka będzie ograniczać się tylko i wyłącznie do wygrania 1 rundy dlatego dobrze poznaj zasady danego pojedynku zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję.

Interfejs gry

Z interfejsu głównego gry Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści można wyczytać wiele istotnych informacji, które pozwolą Ci podejmować słuszne decyzje w trakcie rozgrywki. Co więcej, znajdziesz tutaj skróty do najistotniejszych funkcji gry, jak wejście do obozu, mapę świata i dostęp do raportów bojowych.

W trakcie przemierzania rozległego świata w grze Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści będziesz musiał wykonywać wiele czynności, które nie wiążą się tylko z walką z Nilfgaardzkim najeźdźcą i kolekcjonowaniem łupów - Wojna Krwi: Porady na start - Wojna Krwi Wiedźmińskie Opowieści - poradnik do gry
  1. Surowce (złoto, drewno, rekruci) - w tym miejscu wyświetlana jest ilość surowców, którymi dysponujesz. Po zdobyciu łupów lub wygraniu walki, wszystkie zdobyte surowce doliczają się do ogólnej puli surowców.
  2. Morale wojska i aktualne zadanie główne - w lewym górnym rogu ekranu możesz obserwować zapał do walki Twojej armii, a także postęp misji głównej.
  3. Obóz - za pomocą tej ikony możesz natychmiast przejść do widoku obozu.
  4. Mapa - po kliknięciu tej ikony otwierasz mapę świata.
  5. Ekwipunek - w środku znajdziesz wszystkie istotne informacje, jak raporty, listy itd.
  6. Opcje gry.

Eksploracja

W trakcie przemierzania rozległego świata w grze Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści będziesz musiał wykonywać wiele czynności, które nie wiążą się tylko z walką z Nilfgaardzkim najeźdźcą i kolekcjonowaniem łupów. Twoim zadaniem będzie także podejmowanie istotnych decyzji fabularnych, a także odpowiednie kierowanie królestwem i rozsądne zarządzanie zasobami. Co więcej, wcielając się w rolę Meve, królowej Lyrii i Rivii niekiedy będziesz zmuszony zadecydować o życiu lub śmierci Twoich poddanych, a także rozwiązywać ich konflikty.

Podejmowanie decyzji fabularnych

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści pozwala Graczowi na kierowanie historią poprzez podejmowanie odpowiednich decyzji fabularnych - Wojna Krwi: Porady na start - Wojna Krwi Wiedźmińskie Opowieści - poradnik do gry

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści pozwala Graczowi na kierowanie historią poprzez podejmowanie odpowiednich decyzji fabularnych. Przy wybieraniu odpowiednich opcji możesz kierować się własnymi upodobaniami lub dobrem królestwa i jego poddanych. Możesz być łaskawy lub niezwykle surowy. Możesz oszczędzić życie wieśniaków, zdrajców, a nawet wroga. Z drugiej strony możesz także wszystkich skazać na śmierć. Wiedz jednak, że każda podjęta przez Ciebie decyzja będzie nieść ze sobą pewne nieodwracalne konsekwencje, które niekiedy będą bardzo zaskakujące. Warto tutaj wspomnieć, że z niektórych sytuacji nie będzie dobrego wyjścia i trzeba będzie wybrać mniejsze zło. Zanim podejmiesz ważną fabularną decyzję dobrze się zastanów, bo nie będziesz mieć okazji na skorygowanie swojego postanowienia.

Wsparcie dla mieszkańców

W trakcie zwiedzania świata gry Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści będziesz musiał odpowiadać na prośby i żale wieśniaków, którzy ucierpieli z powodu sytuacji panującej w kraju - Wojna Krwi: Porady na start - Wojna Krwi Wiedźmińskie Opowieści - poradnik do gry

W trakcie zwiedzania świata gry Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści będziesz musiał odpowiadać na prośby i żale wieśniaków, którzy ucierpieli z powodu sytuacji panującej w kraju. Niektórzy z nich stracili cały swój dobytek i będą domagać się odszkodowania, a inni znajdą się w walącym się budynku i będą oczekiwać Twojej pomocy. Nie ma jednak nic za darmo...

  1. Chcąc pomóc wieśniakom będziesz musiał zadecydować, jakie zasoby poświęcisz na rozwiązanie danej sprawy. Niektóre działania będą wymagać zasobów pieniężnych, a inne poświęceniu kilku rekrutów z Twojej armii.
  2. Za pomoc wieśniakom możesz otrzymać nagrody, jak np. fragmenty kart, mapę prowadzącą do skarbu, dodatkowe surowce lub bonus do morale armii.

Zbieranie łupów i surowców

Poruszając się po mapie wypatruj zielonych wstążek, które zwisają z wszystkiego, co można podnieść - Wojna Krwi: Porady na start - Wojna Krwi Wiedźmińskie Opowieści - poradnik do gry

Poruszając się po mapie wypatruj zielonych wstążek, które zwisają z wszystkiego, co można podnieść. Rozglądaj się za pniami drzew, skrzyniami, wozami i innymi składowiskami gdzie można znaleźć cenne surowce. Gdy znajdziesz się w pobliżu źródła surowców, zauważysz ikonę ręki, która sygnalizuje możliwość podniesienia przedmiotów.

Pokonywanie przeszkód terenowych

Podobnie, jak w przypadku podejmowania decyzji przy wspieraniu mieszkańców królestwa, pokonywanie przeszkód terenowych wymaga poświęcenia pewnej ilości surowców lub odbije się negatywnie na morale armii - Wojna Krwi: Porady na start - Wojna Krwi Wiedźmińskie Opowieści - poradnik do gry

Podobnie, jak w przypadku podejmowania decyzji przy wspieraniu mieszkańców królestwa, pokonywanie przeszkód terenowych wymaga poświęcenia pewnej ilości surowców lub odbije się negatywnie na morale armii. Niektóre problemy można rozwiązać przy użyciu złota i drewna, ale inne będą wymagały poświęcenia kilku rekrutów z Twojej armii.

  1. Kiedy chcesz podjąć decyzję, która negatywnie wpłynie na morale Twoich żołnierzy, ale za to pozwoli na zaoszczędzenie surowców, rozejrzyj się najpierw, czy w pobliżu nie ma jakiejś kapliczki. Jeśli tak, najpierw pokonaj przeszkodę, a następnie skorzystaj z kapliczki, aby przywrócić morale armii do normalnego statusu.

Drogowskazy

Za pomocą drogowskazów możesz w szybkim tempie przemieszczać się po mapie - Wojna Krwi: Porady na start - Wojna Krwi Wiedźmińskie Opowieści - poradnik do gry

Za pomocą drogowskazów możesz w szybkim tempie przemieszczać się po mapie. Aby tego dokonać wystarczy otworzyć mapę świata i kliknąć na któryś z zaznaczonych wcześniej drogowskazów. Po krótkiej chwili Twoja postać przeniesie się do wskazanego miejsca bez potrzeby maszerowania tam pieszo.

Kapliczki

Kapliczki zapewniają bonus do morale Twojej armii - Wojna Krwi: Porady na start - Wojna Krwi Wiedźmińskie Opowieści - poradnik do gry

Kapliczki zapewniają bonus do morale Twojej armii. Klikając na kapliczkę możesz uzyskać +1 punkt do morale, co pozwoli Ci na zwiększenie zadowolenia wojska, a to z kolei przełoży się na ich statystyki. Więcej informacji na temat morale armii znajdziesz w dalszej części niniejszego poradnika, w rozdziale poświęconym temu zagadnieniu.

Skauci

Na początku rozgrywki mapa świata Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści posiada bardzo mało znaczników - Wojna Krwi: Porady na start - Wojna Krwi Wiedźmińskie Opowieści - poradnik do gry

Na początku rozgrywki mapa świata Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści posiada bardzo mało znaczników. Gracz sam musi znajdywać surowce, zagadki, miejsca potyczek lub inne interesujące punkty. Z pomocą przychodzą tutaj skauci, którzy są w stanie sprawdzić pobliskie otoczenie i nanieść określone znaczniki na mapę. Dysponując takimi informacjami, Gracz może zaplanować dalszą podróż i mieć pewność, że nie ominie go żaden potencjalny łup.

Zanim będziesz mógł skorzystać z tej opcji, musisz najpierw wybudować wieżę strażniczą - Wojna Krwi: Porady na start - Wojna Krwi Wiedźmińskie Opowieści - poradnik do gry

Zanim będziesz mógł skorzystać z tej opcji, musisz najpierw wybudować wieżę strażniczą. Aby wysłać skautów na zwiad wystarczy wejść w widok mapy głównej i kliknąć ikonę zwiadu. Należy pamiętać o tym, że usługa zwiadu kosztuje 50 złotych monet.

Mapy ze skarbami

Za swoją pomoc, Meve może otrzymać od mieszkańców królestwa mapy ze skarbami - Wojna Krwi: Porady na start - Wojna Krwi Wiedźmińskie Opowieści - poradnik do gry

Za swoją pomoc, Meve może otrzymać od mieszkańców królestwa mapy ze skarbami. Te z kolei mają oznaczone punkty, gdzie można znaleźć skrzynię z cennym łupem. Miejsca zaznaczone na mapie są bardzo charakterystyczne więc w czasie wędrówki po mapie ciężko jest je przeoczyć.

Gdy znajdziesz się w pobliżu oznaczonego miejsca, na danym terenie pojawi się ikonka szpadla - Wojna Krwi: Porady na start - Wojna Krwi Wiedźmińskie Opowieści - poradnik do gry

Gdy znajdziesz się w pobliżu oznaczonego miejsca, na danym terenie pojawi się ikonka szpadla. Aby zdobyć skarb wystarczy kliknąć PPM w wyznaczonym miejscu. Po krótkiej chwili Twoim oczom ukaże się skrzynia ze skarbami.