Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Red Dead Redemption 2: Zapis stanu gry - jak? Red Dead Redemption 2 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Red Dead Redemption 2 informujemy jak utworzyć własny zapis stanu gry w Red Dead Redemption 2 i kiedy najlepiej polegać na manualnych sejwach.

Ostatnia aktualizacja: 8 września 2022

Red Dead Redemption 2 posiada mechanizm automatycznych zapisów stanu gry, które są generowane np. po zakończeniu misji. Gra pozwala też jednak na tworzenie manualnych sejwów. Na tej stronie poradnika informujemy jak utworzyć własny zapis stanu gry w Red Dead Redemption 2 i kiedy najlepiej polegać na manualnych sejwach.

Manualny zapis stanu gry możesz utworzyć tylko jeśli - Red Dead Redemption 2: Zapis stanu gry - jak? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Manualny zapis stanu gry możesz utworzyć tylko jeśli:

  1. Nie rozgrywasz aktualnie żadnej misji.
  2. Nie bierzesz udziału w żadnych walkach.
  3. Nie rozgrywasz aktualnie żadnej mini-gry lub innej aktywności wymagającej doprowadzenia jej do końca.

Zatrzymaj grę i w menu pauzy przejdź do zakładki Tryb fabularny (Story). Możesz w tym nowym menu wybierać pomiędzy "kafelkami" do zapisywania stanu gry, wczytywania stanu gry, rozpoczęcia gry od nowa oraz wyjścia z gry. Red Dead Redemption 2 pozwala na utworzenie maksymalnie 15 manualnych zapisów.

Stan gry najlepiej jest zapisywać przed każdą nową misją, a szczególnie jeśli jest to misja głównego wątku fabularnego gry. W większości głównych misji dokonuje się mniejszych bądź większych wyborów. Niektóre z nich mają niewielki wpływ na dalszy przebieg rozgrywki, ale są też takie, które mogą znacząco wpłynąć na kampanię. Przykładowo przypadkowe zamordowanie jakiejś postaci może uniemożliwić ci ponowne spotkanie się z nią w dalszej części gry. Dysponując manualnym sejwem możesz łatwo powrócić do wcześniejszego momentu fabuły i przy ponownym rozegraniu danego zadania inaczej się zachować.

Radzimy też utworzyć dodatkowe manualne sejwy przed awansowaniem do piątego rozdziału gry i przed awansowaniem do epilogu, albowiem niektóre elementy gry (np. rozbudowa obozu gangu) czy niektóre mniejsze misje mogą stać się nagle niedostępne.