Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

The Crew 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
The Crew 2 - poradnik do gry

The Crew 2 - poradnik do gry

Ścigaj się wszystkim ze wszystkimi! Poradnik do Crew 2 to porady, które zaprowadzą cię wprost na linię mety. Poznasz tu wszystkie pojazdy, samochody, motorówki czy samoloty. Dowiesz się, jak zdobyć pojazdy za darmo, a także jak zbierać loot, ulepszać wehikuły czy odblokować tory.

Ostatnia aktualizacja: 28 czerwca 2018

Nieoficjalny poradnik do gry The Crew 2 zawiera mnóstwo przydatnych informacji do wygrywania zawodów, ulepszania maszyn oraz awansowania do kolejnych części trybu kariery. Na początkowych stronach poradnika znalazły się przede wszystkim porady do wielu popularnych tematów - jak odblokować kolejne kategorie wyścigowe czy jak zbierać loot i jak ulepszać pojazdy. Niektóre specyficzne kwestie dokładniej przedstawione zostały w rozdziale FAQ o najczęściej zadawanych pytaniach. Mowa tu między innymi o takich kwestiach jak odbieranie porzuconego łupu czy restartowanie nieudanych zawodów.

Bardzo ważnym rozdziałem w naszym poradniku jest ten o pojazdach. Zamieściliśmy w nim przede wszystkim pełne zestawienie wszystkich dostępnych wehikułów oraz mniejsze zestawienia z podziałami na poszczególne grupy (np. pojazdy do wyścigów ulicznych czy zawodów driftowych). Każda tabela z listą pojazdów zawiera informacje między innymi na temat ich ceny, startowego poziomu czy tego jak łatwo się nimi steruje. Rozdział o pojazdach uzupełnia strona z przypomnieniem o tym w jaki sposób i kiedy wybrane pojazdy można otrzymać za darmo.

Kolejne rozdziały naszego poradnika do The Crew 2 dotyczą między innymi ścigania się i konkurowania z innymi graczami, odnajdywania miejsc do robienia zdjęć czy odblokowywania osiągnięć. W poradniku znajduje się pełna lista trofeów wraz ze szczegółowymi wskazówkami jak je zdobyć.

The Crew 2 to kontynuacja bardzo popularnej gry wyścigowej z 2014 roku. W dwójce ponownie przemierzamy rozległą mapę Stanów Zjednoczonych, aczkolwiek w grze znalazło się wiele nowości. Misje fabularne zastąpione zostały festiwalami motoryzacyjnymi skupionymi wokół różnych odmian sportów motorowych. Ponadto po raz pierwszy możemy poruszać się po świecie gry także z użyciem łodzi i samolotów.

Jacek "Stranger" Hałas (www.gry-online.pl)

Z jakich pojazdów korzystać na początku gry?

Wygrywanie pierwszych wyścigów nie jest trudne i nie powinieneś też już na wczesnym stadium gry dążyć do kupowania najlepszych pojazdów - The Crew 2 - poradnik do gry

Wygrywanie pierwszych wyścigów nie jest trudne i nie powinieneś też już na wczesnym stadium gry dążyć do kupowania najlepszych pojazdów. Oto nasze rekomendacje odnośnie zaliczania zawodów ze "startowych" dyscyplin, tj. tych, które są dostępne od samego początku gry:

 1. Zawody SR - Korzystaj z jednego z zaoferowanych przez grę darmowych pojazdów, np. z Mazdy MX-5 lub z Audi TT RS. Jeśli posiadasz co najmniej 50 punktów na swoim koncie Ubisoftu to rozważ też odblokowanie Astona Martina Vanquisha w sklepie Ubisoft Club. Jest on znacznie szybszy od standardowo przydzielonych maszyn.
 2. Zawody RR - Gra na starcie podaruje ci za darmo pojazd Proto Buggy. Możesz kontynuować korzystanie z niego lub ukończyć dostępne od samego początku gry zawody Mercedes-Benz X-Class Event i dzięki zaliczeniu ich przesiąść się na otrzymanego w formie dodatkowej nagrody Mercedesa-Benz X-Class.
 3. Zawody AB - Na samym początku otrzymasz samolot Zivko Edge 540 V3 Aerobatics Edition. Możesz śmiało korzystać z niego przez długi czas.
 4. Zawody PB - Po zaliczeniu wprowadzających zawodów za darmo przyznana ci zostanie łódź Proto Offshore Mk1. Sprawdza się ona we wszystkich początkowych zawodach, dopiero w dalszej fazie gry wymagane będzie wyposażenie jej w dobre ulepszenia lub zdecydowanie się na przesiadkę na szybszą łódź Vector V40R.

Jak awansować w karierze w The Crew 2?

Postępy w The Crew 2 w całości opierają się na zdobywaniu fanów i można to porównać do zdobywania punktów doświadczenia z gry RPG - The Crew 2 - poradnik do gry

Postępy w The Crew 2 w całości opierają się na zdobywaniu fanów i można to porównać do zdobywania punktów doświadczenia z gry RPG. Nowych fanów zdobywa się za praktycznie każdy rodzaj wykonywanych czynności w grze, ale jeśli chcesz szybciej awansować to:

 1. Rozgrywaj zawody w ramach dostępnych dyscyplin
 2. Szukaj okazji do zaliczania zadań fotograficznych
 3. Przystępuj do odblokowywanych na bieżąco nowych odcinków Live Xtrem Series

Po tym jak zgromadzisz wystarczająco dużo fanów otrzymasz nagrody (bucksy i crew credits) oraz awansujesz na wyższy poziom. Wiąże się to z odblokowaniem przez grę dostępu do nowych zawodów oraz przede wszystkim do nowych dyscyplin (uwaga - do zaliczania ich potrzebujesz pojazdów z nowo odblokowanych grup - zakup je jeśli nie masz żadnych darmowych z tytułu przyznanych przez grę nagród).

 1. Po awansowaniu do poziomu Popularny (wymaganych 18000 fanów) gra odblokowuje dyscypliny Drift, Motocross, Touring Car i Jetsprint.
 2. Po awansowaniu do poziomu Sławny (wymaganych 55500 fanów) gra odblokowuje dyscypliny Drag Race, Rally Cross, Air Race i Monster Truck.
 3. Po awansowaniu do poziomu Gwiazda (wymaganych 107000 fanów) gra odblokowuje dyscypliny Hypercar i Alpha GP.

"Ukonorowaniem" postępów w obrębie każdej z czterech głównych kategorii (Street Racing, Offroad, Pro Racing i Frestyle) jest możliwość rozegrania pojedynku z jej mistrzem. Staje się to możliwe dopiero po tym jak zaliczysz 70% dostępnych aktywności w obrębie danej kategorii. Dzięki pokonaniu mistrza zdobędziesz osiągnięcie oraz unikalny pojazd. Po odniesionym zwycięstwie nadal możesz oczywiście zajmować się pominiętymi zawodami i wyzwaniami.

Pokonanie wszystkich czterech mistrzów odblokowuje dostęp do Wielkiego Finału, który kończy główne zmagania w trybie kariery.

Jak gromadzić kredyty (bucksy) w The Crew 2?

Dwie najlepsze metody na szybkie wzbogacanie się w The Crew 2 to - The Crew 2 - poradnik do gry

Dwie najlepsze metody na szybkie wzbogacanie się w The Crew 2 to:

 1. Przystępowanie do zawodów. Wysokość nagrody pieniężnej jest uzależniona od długości i poziomu trudności wyścigu. Za początkowe zawody otrzymuje sie średnio 15-20 tysięcy bucksów, ale są też takie, które pozwalają zdobyć grubo ponad 100 tysięcy. Jeśli masz jakieś ulubione zawody to możesz je powtarzać dowolną ilość razy i wypłata za każdym razem jest identyczna. Dodatkową zaletą tej metody jest możliwość zdobycia w krótkim czasie dużej liczby części potrzebnych do ulepszenia pojazdu.
 2. Zaliczanie zadań fotograficznych (Photo Op). Każde wykonanie zadanie fotograficzne to 15 tysięcy bucksów. Gra informuje o możliwości zajmowania się nimi podczas podróżowania po świecie gry i jest ich ponad 90 do zaliczenia. Warto na bieżąco sprawdzać każdą tego typu aktywność.

Na co wydawać kredyty (bucksy) w The Crew 2?

Wszystkie zgromadzone pieniądze powinieneś w całości wydawać na zakup nowych pojazdów - The Crew 2 - poradnik do gry

Wszystkie zgromadzone pieniądze powinieneś w całości wydawać na zakup nowych pojazdów. Staraj się ponadto przeznaczać je na dodawanie do garażu maszyn z nowo odblokowywanych przez grę dyscyplin, gdyż w przeciwnym razie nie będziesz mógł brać udziału w powiązanych z tymi dyscyplinami zawodach. Na zakupy nowych modeli ze "starych" klas zdecyduj się dopiero po tym gdy będziesz miał po co najmniej jednej maszynie z każdej dyscypliny.

Nie warto marnować bucksów na drogie malowania pojazdów czy na części zmieniające wyłącznie ich wygląd, np. na nowe spojlery czy felgi. Jest to szczególnie niewskazane w początkowej fazie gry gdy nie posiadasz jeszcze dużej ilości gotówki.

Alternatywa waluta w grze to Crew Credits. Nie jest ona w całości powiązana z mikrotransakcjami, bo możesz otrzymać w sumie 40000 tych kredytów dzięki awansowaniu w trybie kariery. Możesz następnie zużyć te kredyty do zakupienie jakiegoś pojazdu o standardowej cenie do 280000 bucksów.

Dlaczego inni zawodnicy mnie doganiają?

W grze The Crew 2 obecne jest niestety nieprzyjemne zjawisko określane potocznie mianem rubberbandingu - The Crew 2 - poradnik do gry

W grze The Crew 2 obecne jest niestety nieprzyjemne zjawisko określane potocznie mianem rubberbandingu. Oznacza to, że poziom umiejętności komputerowych przeciwników dynamicznie dostosowuje się do Twojej jazdy (wyjątkiem są niektóre wyścigi grup TC i AGP, w których AI radzi sobie znacznie gorzej). Szybka i bezbłędna jazda wiąże się z tym, że inne pojazdy podróżują za Twoim w niewielkiej odległości wyczekując jakiegoś błędu. Jeśli on nastąpi to przeciwnicy z kolei zazwyczaj znacznie zwalniają, pozwalając nie tylko na to żeby ich dogonić, ale również ponownie wyprzedzić. Oto dwie ważne rzeczy do zapamiętania:

 1. Nie przejmuj się zbytnio jeśli w trakcie zawodów zostaniesz wyprzedzony. Jeśli tylko nie zbliżają się one ku końcowi AI "pozwoli ci" na to żeby powalczyć ponownie o wyjście na prowadzenie.
 2. Postaraj się bezbłędnie zaliczyć ścisły finał każdych zawodów, tj. ostatnie 10-20% wyścigu. W przypadku popełnienia błędów i utraty prowadzenia może ci już po prostu zabraknąć czasu na doścignięcie innych kierowców. Warto też zawsze zostawić sobie na końcową część zawodów pełny pasek nitro i pomagać sobie dopalaczem w przypadku popełnienia jakiegoś błędu.

Jak ulepszać pojazdy w The Crew 2?

Jedyna metoda na ulepszanie maszyn w The Crew to instalowanie części, które wyjmuje się ze skrzynek z łupem - The Crew 2 - poradnik do gry

Jedyna metoda na ulepszanie maszyn w The Crew to instalowanie części, które wyjmuje się ze skrzynek z łupem. Lootboksy pojawiają się na ziemi po zaliczeniu niektórych zawodów lub wyzwań. Po dodaniu ich do "kolekcji" możesz wybrać te najlepsze. Poniżej zamieściliśmy kilka ważnych informacji związanych z modyfikacjami:

 1. Części dzielą się na zielone (zwykłe), niebieskie (lepsze) i różowe (najlepsze). Niebieskie i różowe części oprócz podnoszenia parametru wyczynowości pojazdu mogą być też opisane dodatkowymi parametrami, np. pozwalając o kilka procent szybciej regenerować nitro czy pozyskiwać o kilka procent więcej bucksów. Instaluj te ulepszenia, które mają najcenniejsze tego typu parametry.
 2. Niepotrzebnych części nie możesz sprzedawać, ale warto usuwać je żeby zwalniać miejsce dla nowych. Zapełnienie wszystkich slotów dla danej grupy (np. dla ulepszeń turbo) zablokuje ci możliwość odnajdywania kolejnych tego typu części.
 3. Części możesz przenosić pomiędzy pojazdami, aczkolwiek mogą one okazać się słabe jeśli przesiądziesz się na znacznie szybszy pojazd z tej samej kategorii (o znacznie wyższym poziomie wyczynowości). Najlepiej wtedy zająć się pozyskiwaniem zupełnie nowych ulepszeń dla nowego samochodu.
 4. W niektórych zawodach lootboksy z częściami są gwarantowaną nagrodą. Możesz powtarzać dowolną liczbę razy tego typu wyścigi po to żeby szybko wejść w posiadanie nowych części.
 5. Od momentu awansowania do statusu Ikona w trybie kariery co 10 poziomów Ikony możesz odebrać unikalną część. Zanim tego dokonasz przesiądź się na pojazd, który najbardziej potrzebuje jakiegoś rzadkiego, wartościowego ulepszenia.

Najważniejsze przyciski do sterowania w The Crew 2

Poniżej zestawiliśmy najważniejsze przyciski potrzebne w trakcie gry The Crew 2. Ich pełna lista znajduje się na stronie Sterowanie i jego ustawienia w The Crew 2 w naszym poradniku.

1 - The Crew 2 - poradnik do grySterowanie pojazdem - The Crew 2 - poradnik do gry

Sterowanie pojazdem

W przypadku niektórych pojazdów możesz wychylać dodatkowo gałkę w górę (przechylenie do przodu lub trymowanie) oraz w dół (przechylenie do tyłu lub trymowanie)

2 - The Crew 2 - poradnik do gryRozglądanie się - The Crew 2 - poradnik do gry

Rozglądanie się

Wychyl gałkę w dół, by spojrzeć za siebie

3 - The Crew 2 - poradnik do gryZmiana na szybko rodzaju pojazdu - wychylenie gałki w lewo wybiera łódź - The Crew 2 - poradnik do gry

Zmiana na szybko rodzaju pojazdu - wychylenie gałki w lewo wybiera łódź; wychylenie w górę wybiera samolot; wychylenie w prawo wybiera pojazd naziemny

4 - The Crew 2 - poradnik do gryHamulec - The Crew 2 - poradnik do gry

Hamulec

5 - The Crew 2 - poradnik do gryHamulec ręczny - The Crew 2 - poradnik do gry

Hamulec ręczny

6 - The Crew 2 - poradnik do gryMenu narzędzi - Możesz włączyć/wyłączyć radio oraz zrestartować lub przerwać wyścig - The Crew 2 - poradnik do gry

Menu narzędzi - Możesz włączyć/wyłączyć radio oraz zrestartować lub przerwać wyścig

7 - The Crew 2 - poradnik do gryNitro (przytrzymywanie przycisku stopniowo wyczerpuje pasek nitro, po jego zwolnieniu nitro samoczynnie powoli odnawia się) - The Crew 2 - poradnik do gry

Nitro (przytrzymywanie przycisku stopniowo wyczerpuje pasek nitro, po jego zwolnieniu nitro samoczynnie powoli odnawia się)

8 - The Crew 2 - poradnik do gryGaz - The Crew 2 - poradnik do gry

Gaz

9 - The Crew 2 - poradnik do gryZmiana kamery - Do wygrywaniu zawodów najbardziej przydaje się oddalona kamera podróżująca za pojazdem - The Crew 2 - poradnik do gry

Zmiana kamery - Do wygrywaniu zawodów najbardziej przydaje się oddalona kamera podróżująca za pojazdem. Oferuje ona bardzo dobry wgląd na to co dzieje się wokół sterowanej maszyny.

10 - The Crew 2 - poradnik do gryMapa świata - Możesz przewijać mapę gałką analogową, oddalać/przybliżać ją przyciskami L2/R2 oraz nakładać filtry na rodzaje znaczników na mapie przyciskiem Kwadrat - The Crew 2 - poradnik do gry

Mapa świata - Możesz przewijać mapę gałką analogową, oddalać/przybliżać ją przyciskami L2/R2 oraz nakładać filtry na rodzaje znaczników na mapie przyciskiem Kwadrat

11 - The Crew 2 - poradnik do gryGłówne menu - możesz przechodzić pomiędzy różnymi zakładkami (np - The Crew 2 - poradnik do gry

Główne menu - możesz przechodzić pomiędzy różnymi zakładkami (np. związanych z postępami w grze, nowościami w The Crew 2 czy dostępną listą samochodów)

Czy w The Crew 2 łatwo jest zdobyć platynowe trofeum?

"Platyna" w The Crew 2 jest zdecydowanie prostsza do odblokowania niż w pierwszej części serii, ale nie oznacza to, że zdobędziesz ją bez jakiekogolwiek wysiłku. Odblokowanie platynowego trofeum wymusza konieczność spędzenia z grą około 30 godzin.

Najbardziej kłopotliwe są trofea, które:

 1. Wymuszają pokonanie mistrzów czterech głównych kategorii. W każdym z tych pojedynków musisz posiadać dobre samochody i zaliczyć nimi solidne przejazdy. Same pojedynki stają się ponadto dostępne dopiero po ukończeniu 70% zawodów i wyzwań.
 2. Wymuszają sporego grindowania. Mowa tu głównie o trofeach Bożyszcze tłumów (musisz awansować aż na 50 poziom Ikony) oraz Epickie zwycięstwo. To drugie osiągnięcie wymusza skompletowanie zestawu epickich części dla pojazdu i musisz po prostu liczyć na łut szczęścia i rozgrywać dużo zawodów z udziałem maszyn z jednej wybranej dyscypliny.

Czy w The Crew 2 można grać bez dostępu do Internetu?

Niestety nie możesz grać w The Crew 2 bez połączenia z Internetem. Co więcej, musi to być stałe połączenie z serwerami gry, gdyż The Crew 2 (podobnie jak pierwsza częć) jest tytułem always online. W przypadku utraty połączenia z serwerami gra jest przerywana i powraca się do menu głównego. Wznowienie gry jest możliwe dopiero po odzyskaniu połaczenia.

Czy mój PC uruchomi The Crew 2?

Poniżej zestawiliśmy minimalną oraz przeciętną konfigurację sprzętową dla The Crew 2 na PC. Minimalna specyfikacja jest wymagana do uruchomienia gry w 1080p w najniższych detalach. Przeciętna specyfikacja pozwala na grę w 1080p w wysokich detalach, przy czym w dalszym ciągu musisz bawić się w 30 klatkach na sekundę (zamiast sześćdziesięciu).

Minimalne wymagania sprzętowe PC The Crew 2

 1. Procesor: Intel Core i5-2400S 3.5 GHz / AMD FX-6100 3.3 GHz
 2. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7870
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Miejsce na dysku: około 30 GB
 5. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 / 8.1 / 10
 6. Wymagane konto Ubisoft Club i stałe połączenie z Internetem

Średnie wymagania sprzętowe PC The Crew 2

 1. Procesor: Intel Core i5-3470 3.2 GHz / AMD FX 6350 3.9 GHz
 2. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 760 / AMD Radeon R9 270X
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Miejsce na dysku: około 30 GB
 5. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 / 8.1 / 10
 6. Wymagane konto Ubisoft Club i stałe połączenie z Internetem

Autor Poradnika

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów „prehistorycznych”, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. Oprócz ponad 200 poradników, w swoim dorobku autorskim ma między innymi recenzje, zapowiedzi oraz teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki i taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując – w granicach rozsądku i wolnego czasu – na trofea i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę (szczególnie autorstwa Stephena Kinga) oraz seriale (z klasyki najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej


Informacje o The Crew 2 - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 25 czerwca 2018

Poradnik zawiera : strony: 43, ilustracje: 279 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w The Crew 2 - poradnik do gry