Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Lake Ridden - poradnik do gry

Lake Ridden - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Solucja | Estate Lake Ridden poradnik, solucja

Po ułożeniu odpowiedniego symbolu otworzy ci się przejście. W ten sposób trafisz do kolejnej lokacji. W Estate czeka na ciebie opuszczony dom. Gdy wejdziesz do środka będziesz miał do zbadania dwa otwarte pokoje. Pozostałe drzwi są zamknięte. W domu znajduje się kilka listów, nie są one jednak istotne dla fabuły gry.

Aby otworzyć przejście dalej musisz rozwiązać zagadkę - Solucja | Estate - Lake Ridden - poradnik do gry

Aby otworzyć przejście dalej musisz rozwiązać zagadkę. Polega ona na odpowiednim ułożeniu symboli na specjalnej maszynie. Maszyna ta znajduje się w półce, na górze mieszkania. Symbole te ukryte są na półkach w domu. Musisz przyjrzeć się na której półce znajduje się dany symbol, potem podejść do maszyny i ustawić symbole od najwyższego do najniższego. Na screenie powyżej pokazaliśmy odpowiednie ustawienie symboli. Jeśli tak ustawisz znaki otworzą Ci się drzwi na strych.

Strych

Po rozwiązaniu zagadki wejdź na strych - Solucja | Estate - Lake Ridden - poradnik do gry

Po rozwiązaniu zagadki wejdź na strych. Zobaczysz tam wielką starą szafę. Otwórz ją i wejdź do środka. Przesuń pudła przeszkadzające ci po lewej stronie i podążaj wzdłuż ściany. Tym sposobem szybko trafisz do większej części strychu.

Trafisz tam na projektor - Solucja | Estate - Lake Ridden - poradnik do gry

Trafisz tam na projektor. Na stoliku obok niego leży przekładnia i soczewka. Podnieś je i umieść na projektorze. Dzięki temu pojawią się slajdy na drzwiach. Możesz je zmieniać poruszając przekładnią.

Zaraz obok projektora znajdziesz maszynę - Solucja | Estate - Lake Ridden - poradnik do gry

Zaraz obok projektora znajdziesz maszynę.

Zaraz obok projektora znajdziesz maszynę - Solucja | Estate - Lake Ridden - poradnik do gry

Zaraz obok projektora znajdziesz maszynę. Musisz wbić na niej w odpowiedniej kolejności 4 przyciski. Kolejność przedstawiona jest na slajdach, musisz ją tylko odpowiednio odczytać.

Na screenie powyżej oznaczyliśmy punkty na planszy - Solucja | Estate - Lake Ridden - poradnik do gry

Na screenie powyżej oznaczyliśmy punkty na planszy. Musisz kliknąć F2, B1, E6 i C5. Gdy odpowiednio klikniesz przyciski otworzy się skrzynka. W niej znajdziesz klucz. Dzięki niemu otworzysz drzwi znajdujące się po lewej stronie od maszyny.

Zagadka i światło

Po przejściu do kolejnej części strychu trafisz na mały stolik wskazujący kierunki świata - Solucja | Estate - Lake Ridden - poradnik do gry

Po przejściu do kolejnej części strychu trafisz na mały stolik wskazujący kierunki świata. Aby z niego skorzystać musisz położyć na nim figurkę statku. Ta znajduje się na stoliku obok. Podnieś figurkę i ułóż ją na stoliku.

Aby móc zbliżyć się do stolika musisz wrócić do poprzedniej części strychu i zabrać stamtąd soczewkę - Solucja | Estate - Lake Ridden - poradnik do gry

Aby móc zbliżyć się do stolika musisz wrócić do poprzedniej części strychu i zabrać stamtąd soczewkę. Tę musisz ułożyć nad stolikiem, nad lampą.

Za stolikiem znajduje się przejście - Solucja | Estate - Lake Ridden - poradnik do gry

Za stolikiem znajduje się przejście. Musisz skulić się i dostać się na drugą stronę. Znajdziesz tam skrzynie. W niej znajduje się 5 książek. Każda z nich skrywa wskazówkę.

Po zdobyciu książek wróć do róży wiatrów - Solucja | Estate - Lake Ridden - poradnik do gry

Po zdobyciu książek wróć do róży wiatrów. Musisz przesunąć figurkę według odpowiedniego schematu. Pamiętaj N - północ, S - południe, E - wschód, W - zachód. Cyfry oznaczając liczbę kratek, które musisz w danym kierunku. W1,N1,E1,N2,W1,N2,W3,S2,E1,S3.

Po wpisaniu kodu otworzy ci się półka - Solucja | Estate - Lake Ridden - poradnik do gry

Po wpisaniu kodu otworzy ci się półka. Z niej wypadnie świecąca kula. Gdy na nią klikniesz nagle gra przeniesie cię w inne miejsce.