Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Lake Ridden - poradnik do gry

Lake Ridden - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Solucja | The Basement Lake Ridden poradnik, solucja

Kolejną lokacją w Lake Ridden jest The Besement. Aby dostać się do tego miejsca musisz zjechać windą na sam dół i udać się w prawo. W trakcie tej drogi twoja postać zacznie rozmawiać z Norą. Skieruje cię ona do piwnicy zniszczonego domu. Aby się do niej dostać musisz użyć na drzwiach kluczy zdobytych we wcześniejszej piwnicy.

Po wejściu do piwnicy musisz udać się do pomieszczenia po lewej stronie - Solucja | The Basement - Lake Ridden - poradnik do gry

Po wejściu do piwnicy musisz udać się do pomieszczenia po lewej stronie. Znajduje się tam duży piec. Wrzuć do niego 2 duże kawałki węgla i kilka mniejszych. Jeśli wrzucisz 3 duże kawałki węgla piec przegrzeje się i wyłączy.

Po uzupełnieniu pieca udaj się do drugiego pomieszczenia - Solucja | The Basement - Lake Ridden - poradnik do gry

Po uzupełnieniu pieca udaj się do drugiego pomieszczenia. Tam znajdziesz maszynę. Musisz przestawić ją 2 razy tak, aby woda z kanałów spłynęła. Gdy to zrobisz musisz zejść po drabinie do kanału. Tam musisz przesunąć drewnianą skrzynię w lewy górny róg.

Po przestawieniu skrzyni wróć na górę - Solucja | The Basement - Lake Ridden - poradnik do gry

Po przestawieniu skrzyni wróć na górę. Przekręć ponownie zawór na pompie, aby woda zalała kanały. Gdy poziom wody się podniesie musisz zeskoczyć na wcześniej ułożoną skrzynię i wejść do rury. W ten sposób dostaniesz się do kolejnych pomieszczeń. Tam spotkasz Pearl. To kolejny duch dziewczynki. Zaczniesz z nim rozmawiać. Gdy klikniesz opcję dialogową oznaczoną numerem 6 Pearl ucieknie na dwór. Pobiegnij z nią. Na dworze porozmawiasz z Norą. Wyśle cię ona do posiadłości.

Posiadłość

Po rozmowie z Norą musisz udać się do posiadłości znanej ci dobrze z rozdziału The Estate - Solucja | The Basement - Lake Ridden - poradnik do gry

Po rozmowie z Norą musisz udać się do posiadłości znanej ci dobrze z rozdziału The Estate. Na miejscu musisz udać się na piętro. Tam urzęduje już Pearl. Idź w kierunku, z którego dobiega dźwięk. Dotrzesz do przejścia zasłoniętego półką na książki. Gdy poczekasz chwilę Pearl jest odsunie. Gdy przejdziesz na drugą stronę zobaczysz klapę w podłodze. Otwórz ją i zejdź na dół.

W piwnicy zobaczysz wielką skrzynię - Solucja | The Basement - Lake Ridden - poradnik do gry

W piwnicy zobaczysz wielką skrzynię. Musisz ją przenieść ją górę. Aby to zrobić wystarczy, że poruszysz pierw lewym pokrętłem, a potem prawym. Dzięki temu skrzynia przeniesie się na górę, a ty będziesz mógł swobodnie dość do kuszy.

Gdy zejdziesz niżej zobaczysz kuszę - Solucja | The Basement - Lake Ridden - poradnik do gry

Gdy zejdziesz niżej zobaczysz kuszę. Musisz nią zestrzelić niebieskie światło znajdujące się na półce po przeciwnej stronie. Jednak po wykonaniu pierwszego strzału odpadnie sprężyna. Musisz naprawić kuszę. Aby to zrobić musisz otworzyć drzwi znajdujące się po prawej stronie kuszy. Drzwi te jednak są zabezpieczone kłódką. Aby je otworzyć musisz ułożyć odpowiedni kształt na kłódce. Gdy to zrobisz drzwi się otworzą. W środku znajdziesz pozytywkę. Musisz ją otworzyć, aby zdobyć śrubokręt.

Po zdobyciu śrubokręta musisz ponownie przemieścić skrzynię - Solucja | The Basement - Lake Ridden - poradnik do gry

Po zdobyciu śrubokręta musisz ponownie przemieścić skrzynię. Przekręć pierw prawym pokrętłem, a potem lewym. Dzięki temu skrzynia znów będzie na dole. Podejdź do niej, wyjmij śrubokręt z ekwipunku i użyj go na skrzyni. W ten sposób zdobędziesz sprężynę. Wróć do kuszy. Wyciągnij z ekwipunku sprężynę, umieść ją w kuszy i zastrzel niebieską kulę.

Inny wymiar

Gdy zrzucisz niebieską kulę podejdź do niej - Solucja | The Basement - Lake Ridden - poradnik do gry

Gdy zrzucisz niebieską kulę podejdź do niej. Znowu przeniesie cię do innego wymiaru. W tamtym miejscu musisz podążać za światłami. Zaprowadzą cię one do trzech skrzyni, w każdej znajduje się kolejne światło. Na koniec światła zaprowadzą cię do posągu. Musisz na nim odpowiednio ustawić kombinację. Gdy to zrobisz powrócisz do rzeczywistości.