Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Lake Ridden - poradnik do gry

Lake Ridden - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Rozwiązanie zagadek | Root Celar Lake Ridden poradnik, solucja

W piątej lokacji w Lake Ridden trafisz na parę zagadek. Większość z nich będzie wymagała od ciebie dobrego słuchu i spostrzegawczości. Po raz pierwszy, w Lake Ridden, trafisz na zagadkę opartą na tonacjach.

Winda

Na dworze, za stodołą znajdziesz windę. Znajduje się ona zaraz obok połamanych schodów. Musisz jej użyć, aby dostać się do kolejnej części lokacji. Na górę nie dostaniesz się w żaden inny sposób.

W windzie znajdziesz 9 wajch - Rozwiązanie zagadek | Root Celar - Lake Ridden - poradnik do gry

W windzie znajdziesz 9 wajch. Osiem z nich musisz odpowiednio ustawić. Ostatnia, dziewiąta, służy do poruszenia windy.

Nad wajchami leży pozytywka - Rozwiązanie zagadek | Root Celar - Lake Ridden - poradnik do gry

Nad wajchami leży pozytywka. Gdy ją nakręcisz odpali się melodyjka. Zawiera ona 8 dźwięków. Ustawienie dźwigni zależy od tonacji. Jeśli ta jest wysoka musisz ustawić wajchę w górę, jeśli niska w dół. Układ ten wygląda następująco - góra, środek, dół, dół, środek, góra, środek, dół. Gdy ustawisz wajchy pociągnij za ostania z nich. Dzięki temu winda ruszy.

Wyjście z piwnicy

W rozdziale Root Celar trafisz do zamkniętej piwnicy. Aby się z niej wydostać będziesz musiał rozwiązać dwie zagadki. Pierwsza z nich polega na przygotowywaniu Rat Potion. Aby przygotować miksturę musisz zebrać składniki. Te rozrzucone są po całym pomieszczeniu.

Rat Potion zrobisz z 2 grzybów (mushroom), kropli płynu z czerwonej butelki (red bottle), 1 lawendy (lavender) i 1 pokrzywy (nettle) - Rozwiązanie zagadek | Root Celar - Lake Ridden - poradnik do gry

Rat Potion zrobisz z 2 grzybów (mushroom), kropli płynu z czerwonej butelki (red bottle), 1 lawendy (lavender) i 1 pokrzywy (nettle). Pierw znajdziesz lavender i nettle. Wiszą one pod sufitem, zaraz obok stolika z moździerzem.

Kolejny ważny składnik to płyn z red bottle - Rozwiązanie zagadek | Root Celar - Lake Ridden - poradnik do gry

Kolejny ważny składnik to płyn z red bottle. Buteleczka ta znajduje się w skrzyni, zaraz za materacem leżącym w kącie na podłodze. Aby się do niej dostać musisz wejść na materac i otworzyć skrzynię.

Grzyby znajdziesz koło moździerza - Rozwiązanie zagadek | Root Celar - Lake Ridden - poradnik do gry

Grzyby znajdziesz koło moździerza. Wystarczy, że wrzucisz wszystkie składniki do moździerza i zamieszasz je za pomocą tłuczka. W ten sposób przygotujesz miksturę.

Aby wypić Rat Potion potrzebujesz kubka - Rozwiązanie zagadek | Root Celar - Lake Ridden - poradnik do gry

Aby wypić Rat Potion potrzebujesz kubka. Leży on na materacu. Musisz podejść do niego, podnieść go i użyć go na moździerzu. W ten sposób twoja postać napije się mikstury.

Po wypiciu Rat Potion zobaczysz wiele znaków i napisów, których wcześniej nie widziałeś - Rozwiązanie zagadek | Root Celar - Lake Ridden - poradnik do gry

Po wypiciu Rat Potion zobaczysz wiele znaków i napisów, których wcześniej nie widziałeś. Dzięki temu będziesz mógł ujrzeć obluzowaną płytkę w podłodze. Musisz wyciągnąć nóż z ekwipunku i użyć go na płytce. Dzięki temu dostaniesz się do pęku kluczy. Po zebraniu ich udaj się do drzwi w podłodze. Otwórz je za pomocą kluczy i zejdź na dół.

///filmik_LAKE RIDDEN - Zagadka koła zębate

Na dole znajdziesz mechanizm - Rozwiązanie zagadek | Root Celar - Lake Ridden - poradnik do gry

Na dole znajdziesz mechanizm. Aby go uruchomić musisz ułożyć odpowiednio koła zębate. Te dzielą są na 3 rodzaje: duże, średnie i małe. Aby uruchomić mechanizm musisz włożyć pierw średnie koło zębate, poniżej małe, potem średnie i duże. Nad dużym kołem ustaw dwa średnie, potem małe, średnie i małe. W ten sposób każde koło będzie ze sobą połączone. Wystarczy tylko, że pociągniesz za dzwignie umieszczoną obok mechanizmu. W ten sposób otworzysz wyjście.